Czarne meble kuchenne stają się modne. Nowy trend?

Czarne kuchnie zyskują na popularności. Zgodnie z najnowszymi trendami odchodzimy od białych frontów szafek i sięgamy po coraz ciemniejsze barwy.

Po latach dominacji białych kuchni, przyszedł czas na odwrócenie trendu. Teraz na popularności zyskują kuchnie w ciemnych kolorach, przede wszystkim czarnym. Na ostatnich targach EuroCucina w Mediolanie na niemal wszystkich stoiskach można było zobacz ciemne kuchnie. Aranżacje w czarnych barwach wyglądają elegancko i szykownie. Producenci proponują, żeby absolutnie wszystkie powierzchnie były czarne, od frontów szafek, przez blaty, po armaturę i sprzęty AGD. Koncept wydaje się atrakcyjny, jednak nie przystaje do rzeczywistości przeciętnego Kowalskiego. Całkowicie czarna kuchnia będzie wydawała się mała, a jej wystrój może przytłaczać. Dlatego lepiej zaadaptować ten trend w ograniczonym zakresie.

Czarne szafki kuchenne będą równie dobrze wyglądać zestawione z drewnianym lub kamiennym blatem. Dobrze im robi towarzystwo jasnych ścian i połyskujących powierzchni. Warto więc zestawić je z białymi, lśniącymi płytkami nad blatem. Jeśli obawiamy się, że czarne meble to zbyt odważny krok, warto rozważyć zamontowanie szafek dwukolorowych - na dole czarnych, na górze jasnych, np. jasnoszarych. 

Popularne w kuchniach stają się nie tylko czarne meble, ale też sprzęty AGD - lodówki, kuchenki, mikrofalówki, piekarniki, płyty grzewcze, jak i małe sprzęty - tostery, roboty kuchenne czy czajniki. Ciekawym dodatkiem są też czarne baterie kuchenne. Taka bateria z miejsca zwróci uwagę osób przyzwyczajonych do chromowanych.

Wprowadzając czarne barwy do kuchni, pamiętajmy o równowadze i dostosowaniu do przestrzeni jaką dysponujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Komentarze (4)
Czarne meble kuchenne stają się modne. Nowy trend?
Zaloguj się
  • frywolnym_truchtem

    Oceniono 6 razy 6

    Jezus Maria! Co ja teraz zrobię? Zmieniły się TRENDY! A ja zostanę z białą kuchnią z drewnem z orzecha w dolnej części. Jak ja się teraz ludziom pokażę, jak znajomych zaproszę? Chyba muszę znów wypierdzieć kilkadziesiąt kawałków, żeby nadążyć za trendem.

  • dante_waw

    Oceniono 4 razy 4

    "Czerń jeszcze nigdy nie była tak popularna we wnętrzach jak teraz." ooo nie prawda... zeby tylko przypomniec czarne biurowe meble, sztuczne kwiaty i stelarze z chromowanych rurek w kazdej knajpie.... witamy w szalonych latach 90tych :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX