Opuszczona kamienica w centrum Łodzi. Co tam się stało?

Opuszczone mieszkanie w łódzkiej kamienicy

Opuszczone mieszkanie w łódzkiej kamienicy (fot. Urban Explorers Łódź)

Łódzki fotograf wszedł do jednej z kamienic w centrum miasta. Okazało się, że jest niemal kompletnie wymarła. Dawni lokatorzy zostawili w niej cały dobytek.

Fotograf prowadzący stronę Urban Explorers Łódź wszedł do kamienicy w centrum miasta nieopodal nowego dworca Łódź Fabryczna. Okazało się, że jest niemal kompletnie wymarła.

Kamienica w centrum miasta. Od dawna zabita od frontu dyktami (...). Za bramą kryją się dwa podwórza i łącznie 4 oficyny z łącznikiem. Spore zdziwienie spotkało mnie w środku, bo okazuje się, że mieszka tam dosłownie parę rodzin. Co z innymi mieszkaniami? Po przejściu paroma klatkami okazało się, że 75 proc. mieszkań jest oplombowane z napisem "Zajęcie komornicze". Co się tu stało?

- komentuje autor zdjęć na swojej stronie. Udało mu się sfotografować kilka mieszkań. Choć ewidentnie nikt w nich nie przebywał od dłuższego czasu, wyglądały, jakby ktoś po prostu wstał i wyszedł, zostawiając wszystko na miejscu. Szczególne wrażenie wywiera zdjęcie z pozostawionym w mieszkaniu żółwiem, a raczej jego pozostałościami.

Fotograf zatytułował serię zdjęć wykonanych na miejscu "Owocne żniwa komornika" i zwraca uwagę, że "zdrowy budynek" w centrum miasta stoi niezagospodarowany.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Teatr zmieniony w księgarnię 100-letni teatr zmienili w księgarnię. Jest wyjątkowa
  • Puste szpitale, fabryki, pałace, kościoły - niegdyś pełne splendoru, dziś ziejące pustką. Belgijski fotograf podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu opuszczonych przez ludzi budynków. Przejmujący dokument. <BR>
<BR>
Reginald Van de Velde jest fotografem i podróżnikiem. Przemierza świat, by dokumentować obrazy zapomnienia. Od 2011 roku fotografuje opuszczone przez ludzi miejsca. Interesują go budynki niegdyś pełne splendoru, będące dumą inwestorów i lokalnych społeczności, teraz z jakiś powodów nieużytkowane. Pozostawione bez opieki niszczeją, popadają w ruinę. Są wśród nich szpitale, klasztory, nieczynne elektrownie, pałace i inne zapomniane przez świat obiekty. Kieruje nim pragnienia zbadania tego, co ludzie po sobie pozostawiają. Tworzy tym samym przejmujący dokument będący zapisem zapomnienia i rozkładu. Fotografuje opuszczone miejsca. Poruszający obraz zapomnienia
  • Eugenie Manisalidi, 25, Ateny, Grecja Jak wyglądają kobiece sypialnie w różnych krajach? Niezwykły projekt fotograficzny
Skomentuj:
Opuszczona kamienica w centrum Łodzi. Co tam się stało?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX