Designerskie wnętrza hotelu Number One w Gdańsku

red.
20.04.2017 11:58
A A A
Wnętrza hotelu Number One w Gdańsku

Wnętrza hotelu Number One w Gdańsku (SIKORKI)

Polskie hotele coraz bardziej zwracają uwagę na wystrój i design. Tym właśnie chcą przyciągać gości. W ten trend doskonale wpisuje się gdański hotel Number One.

Hotel Number One w Gdańsku zyskał nowy, stylowy wygląd. Pełno w nim designerskich mebli i ciekawych rozwiązań. Wystrój lobby, restauracji, korytarzy, sal konferencyjnych, spa i siłowni to ukłon w stronę tradycji Gdańska, ale także zachowanie form nowoczesnego designu w połączeniu z dzisiejszymi potrzebami współczesnego gościa hotelowego. We wnętrzu można znaleźć takie obiekty jak krzesła bujane NUB Andreu World, hoker Moooi New Antiques czy popularny kamień bianco carrara. Wnętrze pełne jest także elementów projektowanych na specjalne na potrzeby hotelu według unikatowych projektów. Chodzi przede wszystkim o sofy znajdujące się w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki. Połączenie znanych mebli i oryginalnych rozwiązań przesądza o wyjątkowym charakterze wnętrz.

W projekcie staraliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto – jego wspaniałość kiedyś i dziś – było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym dość odważnym połączeniom chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl

- mówi autor wnętrz hotelu, Jan Sikora.

Dr hab. Jan Sikora (Sikora Wnętrza) znany jest z realizacji takich jak Stacja Kultura, Sopoteka czy Hotel Molo.

ZOBACZ ZDJĘCIA WNĘTRZA >>

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX