Oczekiwanie na autobus z literaturą. IKEA urządziła czytelnię na dworcu MDA w Krakowie

13.09.2017 14:10
Czytelnia na krakowskim dworcu autobusowym przygotowana przez sieć IKEA

Czytelnia na krakowskim dworcu autobusowym przygotowana przez sieć IKEA (fot. IKEA)

Na dworcu MDA w Krakowie powstała przestrzeń, w której pasażerowie oczekujący na autobus mogą spokojnie poczytać książki. Czytelnia jest inicjatywą IKEA Kraków, która promuje w ten sposób swój nowy katalog na 2018 rok.

IKEA już nas przyzwyczaiła do ciekawych akcji promocyjnych. Tym razem swój najnowszy katalog promuje poprzez książki. Czytelnia powstała w głównej poczekalni Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Półotwarta przestrzeń jest nieduża, ma zaledwie ok. 9 m kw. i została wyposażona w wygodne fotele i ławy do siedzenia oraz stoliki i półki na książki. Projektantom udało się nawiązać do stylu i architektury budynku, nadając jednocześnie wnętrzu ciepłą atmosferę. Wnętrze czytelni jest przytulne, urządzone oczywiście meblami z oferty IKEA.

 Hasło nowego katalogu IKEA to „Zrób miejsce na życie”. Tymi słowami zachęcamy do zmian i pokazujemy, że każdą przestrzeń można ożywić za pomocą oryginalnych dodatków czy nieszablonowych połączeń. Czytelnia na dworcu MDA jest jednym z takich miejsc, przestrzenią na chwilę refleksji, na przystanek w codziennej podróży

– mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.

Przeczytaj także: Nowy katalog IKEA 2018 już w Polsce. Jest sporo zaskoczeń

Katalog IKEA 2018: w tym roku jest zaskakujący! Co się zmieniło?

Czytelnia na dworcu jest nie tylko elementem promocji katalogu na 2018 r. Koncepcja ta jest też kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku projektu społecznego na rzecz upowszechniania czytelnictwa wśród osób podróżujących, w ramach którego w poczekalni dworca stanął pierwszy w takiej przestrzeni w Polsce automat z książkami.

Czytelnia stanowi doskonałe uzupełnienie oferty dworca i służy miłemu wypełnieniu czasu oczekujących na pociąg pasażerów. Będzie to miejsce, w którym można usiąść i zagłębić się w lekturze. Będziemy starali się pokazywać najnowsze książki, opowiadać o tych kultowych, może zaprosimy znanych pisarzy

– mówi Jacek Zieliński, Dyrektor Operacyjny MDA S.A.

O ciekawe lektury w czytelni zadba Grupa Wydawnicza Znak, a nowe pozycje na specjalną półkę do bookcrossingu dostarczać będzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
Skomentuj:
Oczekiwanie na autobus z literaturą. IKEA urządziła czytelnię na dworcu MDA w Krakowie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX