Śniadanie u Tiffany'ego można zjeść w rzeczywistości

Blue Box Cafe w Tiffany & Co.

Blue Box Cafe w Tiffany & Co. (fot. Tiffany & Co.)

Słynny film z Audrey Hepburn stał się inspiracją dla stworzenia kawiarni. W salonie słynnego jubilera przy Piątej Alei na Manhattanie powstał lokal Blue Box.

Scena ze "Śniadania u Tiffany'ego", w której Audrey Hepburn jako Holly Golightly je rogalika przed witryną słynnego jubilera, przeszła do historii kina. Z pewnością była ona inspiracją do stworzenia w słynnym sklepie jubilerskim przy Piątej Alei na nowojorskim Manhattanie kawiarni. Teraz każdy może jeść śniadania u Tiffany'ego

Kawiarnia w Tiffany & Co. nazywa się Blue Box Cafe i znajduje się na czwartym piętrze. Jej wnętrza zostały zaprojektowane przez Reeda Krakoffa, który od stycznia tego roku pełni rolę dyrektora artystycznego Tiffany & Co. Krakoff, zgodnie z nazwą lokalu, dominującym kolorem uczynił błękit, a dokładnie odcień będący połączeniem błękitu i turkusu. Jest to kolor charakterystyczny dla marki Tiffany. Wszystkie kosztowności pakowane są w pudełeczka i torebki właśnie w tym odcieniu. W kawiarni ściany, meble, a nawet zastawa są właśnie błękitne. W aranżacji wnętrza wykorzystano ponadto oświetlenie zaprojektowane przez paryskich projektantów Ronana i Erwana Bouroulleców.

Dodatkową atrakcją bajkowo-luksusowych wnętrz kawiarni jest piękny widok na Central Park.

Otwarcie lokalu przyciągnęło tłumy nowojorczyków. Wszystko wskazuje na to, że będzie to także jeden z obowiązkowych punktów wycieczek po Manhattanie. Blue Box Cafe będzie czynna w godzinach otwarcia sklepu jubilera: od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19, a w niedziele 12-18.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Tak wygląda mieszkanie Marty Wierzbickiej. Tak dużo nie pokazała jeszcze nigdy

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Sheraton Warsaw Hotel w odświeżonej formie Sheraton Warsaw Hotel w odświeżonej formie. Jak wygląda hotel po renowacji?
  • Czytelnia na krakowskim dworcu autobusowym przygotowana przez sieć IKEA Oczekiwanie na autobus z literaturą. IKEA urządziła czytelnię na dworcu MDA w Krakowie
  • Salon piękności Metamorphosis - pokój zabiegowy Luksusowe wnętrza salonu piękności
Skomentuj:
Śniadanie u Tiffany'ego można zjeść w rzeczywistości
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX