Mały domek nad morzem

Ten mały, 39-metrowy domek nad morzem jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju. Lone i Nels uciekają tu od miejskiego zgiełku.

Lone i Nels są parą mieszkającą na co dzień w Holbak na północy Danii. Zaledwie 25 minut jazdy samochodem dzieli ich od Ellinge Lyng - małej wioski położonej na wybrzeżu. Właśnie tam znajduje się niewielki domek, który jest ich azylem, oazą ciszy i spokoju.

Para kupiła 39-metrowy dom, wybudowany w 1960 roku, blisko 10 lat temu. Był wtedy zaniedbanym, ciemnym "pudełkiem", w którym aż strach było mieszkać. 

Lone i Nels wiedzieli, że czeka ich mnóstwo pracy, aby domek stał się dokładnie taki, o jakim zawsze marzyli. Kiedyś ściany pokryte były były ciemobrązową, zniszczoną boazerią. Gdy ją zdjęto, oczom właścicieli ukazał się nieotynkowany mur. Pomalowali go białą farbą - od razu zrobiło się jaśniej. Odnowili także podłogi z długich, sosnowych desek. Meble "wyszperali" na pchlim targu.

Dom stoi na sporej działce z bezpośrednim zejściem na plażę. Z kuchni można wyjść na taras. Przy ładnej pogodzie, para "przenosi" kuchnię do własnego ogrodu. Tutaj myją warzywa i owoce oraz gotują na kuchence gazowej.

Musimy przyznać, że zakochaliśmy się w tym domu na pierwszy rzut oka!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Jak urządzić mały balkon? Te triki pomogą stworzyć salon na świeżym powietrzu

Więcej o:
Komentarze (7)
Mały domek nad morzem
Zaloguj się
 • iszaki

  Oceniono 78 razy 78

  Yyy, pokażecie w końcu ten domek? Dlaczego na zdjęciach są meble, kamienie, świeczki? Nie widzę domku!

 • poziomka001

  Oceniono 55 razy 53

  weszłam obejrzeć domek, zamiast tego obejrzałam kamienie i kwiatki. a gdzie domek??

 • dejot7

  Oceniono 5 razy 5

  Przeczytałem, obejrzałem i coś mało tego domku na zdjęciach, trudno o nim cokolwiek powiedzieć, a już na pewno zakochać się "na pierwszy rzut oka", czy, jak powinno się powiedzieć poprawnie, od pierwszego wejrzenia.

 • kiker1

  Oceniono 46 razy 2

  Niedługo tak będzie w całej Danii - Duńczycy w barakach w lesie, arabowie w domach w miastach.

 • pawel_vogel

  Oceniono 29 razy -5

  pięknie. Nie ma to jak wpakować 150 tysięcy w domek nad morzem, w którym spędzam 2 tygodnie (i jeszcze cały czas pada). Za tą kasę to mógłbym pojechać 30 wakacji pod rząd do przyzwoitego hotelu (z wyżywieniem) z całą rodziną.
  Jednocześnie z tego co by mi opcjonalnie zostało, mógłbym obdarować zimowych złodziejaszków, którzy mi ten domek okradną i zniszczą podczas zimowej nieobecności (wówczas miałbym już zupełnie święty spokój).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX