Minimalistyczna kawalerka w Krakowie

Zaglądamy do minimalistycznej kawalerki w starej kamienicy. Właściciela urzekł widok z okna.

Mieszkanie ma zaledwie 27 metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się na 3 piętrze kamienicy z 1934 r. Właściciel kupił je z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Od początku jego uwagę zawróciła urokliwa lokalizacja. Z niewielkiego balkonu kawalerki rozpościera się widok na zieleń ogrodu usytuowanego na dziedzińcu kamienicy. W pogodne dni pomieszczenie wypełnione jest promieniami słońca, a gałęzie starego dębu sprawiają wrażenie, jakby zaglądały przez okno.

Rzut mieszkaniaRzut mieszkania Rzut mieszkania

Kawalerka od początku wymagała zmiany układu przestrzennego i nowej aranżacji, by w niewielkiej jej kubaturze pomieścić wszystkie niezbędne do wygodnego życia sprzęty. Najważniejszą kwestią dla Karola Cieplińskiego, projektanta ze studia BLACKHAUS odpowiedzialnego za metamorfozę mieszkania, było wydzielenie stref. Z uwagi na mały metraż postawienie ścianek działowych byłoby niepraktyczne, dlatego zdecydowano się na podział umowny, zaznaczony jedynie meblami i dodatkami.

Pierwotne ściany mieszkania zostały wyburzone, tworząc otwarty układ części dzienno-nocnej. Po remoncie przestrzeń sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości, zamieniając apartament w funkcjonalną i skromną przestrzeń do wypoczynku ze skandynawskim zacięciem.

ZOBACZCIE MINIMALISTYCZNĄ KAWALERKĘ W KRAKOWIE>>

 

Więcej o:
Komentarze (12)
Minimalistyczna kawalerka w Krakowie
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 12 razy 8

  Mieszkanie na krótki wynajem, czyli takie wnętrze hotelowe, więc może być. Jednak osobiście lubię mieć łóżko tylko do spania, a nie do patrzenia na nie cały czas. Przydałoby sie takie, które można złożyć, bo np. ktoś mnie odwiedzi i nie za fajnie jest przyjmować gościa w sypialni. Przydałby się też jakis mały kącik do pracy i biurko gdzie można popracować z laptopem, Stół w kuchni to za mało, raczej nie rozkłada się dokumentów między kanapkami.
  Łazienka fajna, ale mimo że lubię niebanalne rozwiązania, to tapeta z Vermeerem w kontekście tego wystroju mnie nie przekonuje. niepotrzebne udziwnienie, albo jak już, to inny obraz, np. jakiś kubista... Zgrałyby się z płytkami:)

 • boo-boo

  Oceniono 6 razy 6

  Porzygać się można od tej bieli i tego zwierzęcia wiszącego nad łóżkiem. No i to łóżko w części kuchennej otwartego salonu- masakra.

 • kanonia1939

  Oceniono 2 razy 2

  Dziwne, niefunkcjonalne.... zbyt mało miejsc do przechowywania... To nawet jest miłe dla oka, ale nie do życia

 • Kate Barczewska

  Oceniono 2 razy 2

  Kuchnia w sypialni udziwnie.Nie ma gdzie usiasc.Lazienka koszmar czarno jak w grobowcu.

 • Darek Odbier

  Oceniono 3 razy 1

  swietny projekt )) a wszystkim marudzacym, to pewnie mieszkanie na wynajem na dni, wiec przestancie marudzic o tym ze niefunkcjonalne, to jest pokoj hotelowy a nie mieszkanie

 • 33qq

  Oceniono 3 razy 1

  Naprawdę wysmakowane, zwłaszcza martwe zwierzę na ścianie jest eleganckie i bezpretensjonalne ;()

 • tralalumpek

  Oceniono 9 razy 1

  Lazienka fajna ale pokoj ....pozostawie bez komentarza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX