Biel i beton. Nowoczesne mieszkanie pełne oryginalnych rozwiązań

07.09.2016 10:57
Różnorodność faktur, form i motywów rekompensuje niemal całkowity brak koloru we wnętrzach.

Różnorodność faktur, form i motywów rekompensuje niemal całkowity brak koloru we wnętrzach. (fot. Michał Przeździk-Buczkowski/ 81.waw.pl)

Motywem przewodnim w tym mieszkaniu jest beton, który w połączeniu z oryginalnymi formami i oświetleniem tworzy niemal futurystyczny klimat.

Mieszkanie projektu warszawskiej pracowni 81.waw.pl przypomina swoim charakterem futurystyczne wnętrze. Dominują w nim proste formy, w których motywem przewodnim jest beton. W centralnej części mieszkania jest betonowy sześcian, w którym znajdują się się pomieszczenie techniczne, łazienka i widoczny od strony salonu biokominek. Wokół betonowej kostki zaaranżowano pozostałe pomieszczenia, przede wszystkim salon z kuchnią.

Na otwartym planie

Salon z kuchnią stanowią jeden otwarty plan z zabudową z charakterystycznym poziomym podziałem. Dzięki temu całość została optycznie wydłużona. Salon jest jasny, co dodatkowo podkreślają śnieżno-białe meble - opisuje Anna Paszkowska-Grudziąż architekt z pracowni 81.waw.pl. Ważną rolę w aranżacji odgrywają obłe kształty, szczególnie te pomiędzy częścią kuchenną a salonową. Przełamują one kubistyczną estetykę.

Beton pojawia się również w sypialni podtrzymując surowy klimat wnętrza. Znajduje się za zagłówkiem łóżka. Widać tutaj także charakterystyczne dla tego projektu obłe kształty białych elementów. Pojawiają się one również na szafkach i w liniach ledowych, które są oświetleniem głównym, biegnącym przez całe mieszkanie, w tym korytarz. Doskonale podkreśla to betonową kostkę - dodaje Rafał Grudziąż architekt z pracowni 81.waw.pl.

Zawsze jasna łazienka

Łazienka w została całości wykończona tynkiem mineralnym imitującym beton, za którymi zostały ukryte szafki. Dla rozświetlenia wnętrza spójnego z koncepcją projektu pojawia się jasna podłoga, która przechodzi na ścianę za wanną. Biała umywalka, toaleta i pozostałe elementy sanitarne zostały włożone w szarą przestrzeń, którą dodatkowo podkreślono dużym lustrem.

W łazience gościnnej, w kabinie prysznicowej użyto mozaiki, która imituje krople deszczu. Konsekwentnie pojawia się również betonowa ściana, a elementy sanitarne pozostały w białych kolorach.

Kolor dla dzieci

Żywsze akcenty kolorystyczne pojawiają się dopiero w pokojach dziecięcych. Dziewczęcy jest pudrowy, a w chłopięcym dominuje żywa zieleń. Głównym elementem dekoracyjnym przykuwającym uwagę są szafki, które powstały przez zabawę kwadratami – część z nich jest zamknięta, a inna odkryta. W pokoju dla chłopca, biurko zostało wkomponowane w zabudowę szafy, a w dziewczęcym znajduje się w osobnym miejscu. Podobnie jak w całym mieszkaniu dominuje w nich minimalizm, prostota i kostki.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Widok z biblioteczki Nowoczesne wnętrza z elementem zaskoczenia
 • Duże okna i szykowane, białe okiennice to najsilniejszy atut mieszkania. Mieszkanie w Sopocie pełne stylu
 • W salonie jest niewiele mebli, najważniejsza jest duża modułowa kanap. Nowoczesne mieszkanie pełne światła
Komentarze (5)
Biel i beton. Nowoczesne mieszkanie pełne oryginalnych rozwiązań
Zaloguj się
 • iliketrains

  Oceniono 1 raz 1

  Jak w biurowcu...

 • Anna Wos

  Oceniono 2 razy 0

  Przepiękne, aż chce sie oddychać! Żadnych zbędnych dekoracji

 • Kasia Rejchel

  Oceniono 1 raz -1

  U mnie w mieszkaniu właśnie wybraliśmy z narzeczonym takie nowoczesne rozwiązanie połączone z minimalizmem. Mamy właśnie kamienne podłogi z bmpartner, wszędzie dominuje biel szarość i czerń, robi to naprawdę świetne wrażenie.

 • skyeryk

  Oceniono 1 raz -1

  wow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX