Mieszkanie w Gdyni z morskimi inspiracjami

W części dziennej z błękitem zestawiono dąb bielony, który zastosowano na podłodze i zabudowach meblowych. Jego ciepłe, lekkie wybarwienie stanowi tonalne przejście do spokojniejszej kolorystycznie strefy wypoczynkowej.

W części dziennej z błękitem zestawiono dąb bielony, który zastosowano na podłodze i zabudowach meblowych. Jego ciepłe, lekkie wybarwienie stanowi tonalne przejście do spokojniejszej kolorystycznie strefy wypoczynkowej. (fot. Fot. Marcin Konopka/ Ministerstwo Spraw we Wnętrzach)

Tematem przewodnim wystroju dwupoziomowego domu w Gdyni jest błękit. Chłód niebieskiej palety uzupełnia bielone drewno, które wprowadza ciepło i pozwala rozkoszować się kontrastem temperatur.

Zaglądamy do wnętrz domu w spokojnej dzielnicy Suchy Dwór. Mieszka tu małżeństwo z dwójką dzieci. Na dolnej kondygnacji znajduje się hall, przestronna część dzienna z jadalnią i kominkiem, kuchnia i toaleta. Piętro domu tworzą dwie sypialnie z dużą łazienką oraz gabinetem, który w przyszłości ma zostać zmieniony na pokój dla drugiego dziecka.

Autorem projektu są architekci z Ministerstwa Spraw we Wnętrzach. Różne odcienie koloru niebieskiego – od intensywnego kobaltu w jadalni po zgaszony i delikatny lapis-lazuli w pokoju dziecięcym to nawiązanie do pasji i pracy właścicieli, którzy zawodowo związani są z morzem i portem.

W efekcie przestrzenie uspokajają, budzą dobre skojarzenia i służą wyciszeniu. – Blue House to pochwała miejskiego życia, osadzonego w przedmiejskiej rzeczywistości – podsumowuje Magdalena Konopka, architekt.

Jak Wam się podobają te wnętrza?

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Otwarta strefa dzienna Mieszkanie na 12. piętrze z widokiem na morze
  • Salon jest wygodny i przytulny Wasze wnętrza: mieszkanie w skandynawskim stylu
  • Widok z biblioteczki Nowoczesne wnętrza z elementem zaskoczenia
Komentarze (1)
Mieszkanie w Gdyni z morskimi inspiracjami
Zaloguj się
  • chocolate_cake

    Oceniono 4 razy 4

    Suchy Dwór nie jest dzielnicą Gdyni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX