Nowoczesne wnętrza z elementem zaskoczenia

W tym nowoczesnym wnętrzu, pomimo spokojnych przestrzeni, po prostu nie można się nudzić. Projektanci przełamali minimalistyczną stylistykę wyrazistymi akcentami.

Najnowsza realizacja pracowni 81.waw.pl to ostoja stylu nowoczesnego. Przestronny dom potrafi jednak zaskoczyć. Architekci wykorzystali w nim wiele nietypowych elementów.

W części dziennej na parterze jest drewniana posadzka oraz drewniane schody wspornikowe montowane w ścianie, co sprawia, że są bardzo lekkie. Pod nimi powstało miejsce przeznaczone na domową galerię, w której można wklejać rodzinne fotografie.
Szarym kolorem podkreślono wnęki, w których są wejście, pokój kominkowy i kuchnia z wyspą. W jednym z kuchennych frontów zostało ukryte wejście do spiżarni.

Cały parter jest w pełni otwarty. Elementem spajającym przestrzeń są lampy wiszące, które znajdują się na linkach sprawiających wrażenie kabli pod napięciem.

Główna ściana w części dziennej została obłożona płytami betonowymi, w którą wbudowano duży biały regał. Analogiczny mebel znalazł się w czytelni. Naprzeciwko znajduje się okno z wnęką, w której dzięki położeniu poduszek można spokojnie usiąść i zrelaksować się przy ulubionej lekturze

– opisuje wnętrze Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.waw.pl.

Z całym wnętrzem współgrają meble. Główną rolę odgrywa duży drewniany stół oraz szaro-czarne krzesła, z których wyróżnia się jedno czerwone, nawiązujące do umieszczonej na suficie lampy w tym samym kolorze.

Zamkniętą przestrzeń stanowi jedynie łazienka gościnna, która w całości została pokryta mikrobetonem. Pojawia się również na szafkach i w prysznicu, ponieważ jest wodoodporny. Ciemny pas podkreśla strefę komunikacji, czyli wejście, sufit i okienko. Białe elementy to umywalka, strefa WC i prysznic.

Łazienka dziecięca to najbardziej kolorowe wnętrze domu. Jest w niej biało-czarna glazura ułożona w szachownicę, a umywalka i wanna są niebieskie. Dziecięcym akcentem, dodatkowo rozweselającym wnętrze, jest oświetlenie przy suficie, które ma kształt kolorowych balonów.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o:
Komentarze (3)
Nowoczesne wnętrza z elementem zaskoczenia
Zaloguj się
 • piotr_milke

  Oceniono 2 razy 2

  No i są krzesełka :) Nie ogarniam. Projekt za gruba kasę, chata za gruba kasę i w to wpakowane ograne na 1000 sposobów plastikowe krzesła na drewnianych nogach. Czy w tym kraju "projektanci" nie mogą się wznieść ponad banalność i pretensjonalność. Ja rozumiem, że krzesło TON kosztuje 1800 zł a fajny fotel z BoConcept 8000 zł (i marki nie mają tu znaczenia chodzi o wybieranie w produktach spoza totalnej sztampy) ale tutaj nie wygląda na to żeby brakowało kasy na inwestycję. Wiec za co tu kasę dostał projektant skoro widać projekt robił kopiując "pinterest most popular"

 • obcasy

  Oceniono 7 razy 1

  Ohyda

 • kiloamper

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego w Polsce, jak się projektant dorwie do klienta, to zawsze musi wyjść coś tak pretensjonalnego? Podskórnie podejrzewam, że ma to związek z honorarium uzależnionym od wartości projektu.
  To ja już naprawdę wolę wnętrza własnego pomysłu osób, które orientację we wnętrzarstwie mają hobbystyczną, ale domy mają z osobowością.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX