Z zewnątrz niepozorny, w środku prawdziwe zaskoczenie. Wyjątkowy domek nad morzem

Nad brzegiem morza, w niewielkiej miejscowości, stoi typowy angielski domek. Z zewnątrz niczym się nie wyróżnia. Natomiast jego wnętrze stanowi całkowite zaskoczenie. Jest niemal magiczne.

Miejscowość St Agnes w brytyjskiej Kornwalii wyróżniają piękne krajobrazy i bliskość morza. Architektura tego miasta wpisuje się w tradycyjne angielskie budownictwo - proste i dość skromne. Nie inaczej prezentuje się biały domek usytuowany na zboczu. Niczym niewyróżniająca się fasada nie zwiastuje wartego uwagi wnętrza. Dlatego odwiedzający domek są tym bardziej zaskoczeni. Wnętrza bowiem, choć niewielkie, wyglądają urzekająco. Właściciele urządzili je, zawężając paletę barwną do bieli, błękitu, odrobiny szarości oraz i odcieni naturalnego drewna.

Intensywne tony błękitu wprowadzono głównie dzięki dodatkom - meblom, dywanom i poduszkom. Także jedne z wewnętrznych drzwi pomalowano na niebiesko, podobnie jak jedną ścianę w sypialni. Sypialnia właśnie jest tym pokojem, w którym błękit panuje niepodzielnie. W niedużym pomieszczeniu zmieściło się jedynie sporych rozmiarów łóżko i kilka dodatków.

Większość mebli w całym domu jest stylizowanych na stare, w klimacie morskiej chaty. Jest też jednak kilka nowych modeli, jak krzesło Master firmy Kartell wg projektu Philippe'a Starcka w kolorze jasnoszarym. Nowocześniejsze akcenty przełamują stylistykę i dodają jej bardziej współczesnego wyrazu.

ZOBACZ CAŁE WNĘTRZE >>

Siatkarz Andrzej Wrona zamieszkał z Ulą Chincz. Jaki był powód przeprowadzki?

Więcej o:
Komentarze (16)
Z zewnątrz niepozorny, w środku prawdziwe zaskoczenie. Wyjątkowy domek nad morzem
Zaloguj się
 • Alina Szczepańska

  Oceniono 59 razy 53

  Osoiście nie lubię błękitu w mieszkaniu, ale przyznaję , że konsekwencja , dobry gust i ogromna pieczołowitość w wyposażaniu tego domku jest imponująca . Gratuluję ! Za dużo takich samych ujęć, to przeszkadza

 • dzaga41

  Oceniono 19 razy 13

  Piękny.

 • eri22

  Oceniono 13 razy 11

  wzór domu, serio
  i niekoniecznie letniego

 • lech2011

  Oceniono 9 razy 7

  super

 • jeak

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe po jakim czasie nie będą już mogli patrzeć na ten niebieski kolor i stanie się to dla nich torturą.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  Dom fajny ale wystroj wewnetrzny i wykonczenia koszmarne. Popatrzcie sobie na coastalliving dot com.

 • Angie Amari

  0

  Bardzo urokliwy. Kocham blekit w domu nadaje swiezosci i wakacyujnego klimatu.

 • msqu

  Oceniono 6 razy 0

  Z tego tarasu to chyba za często nie korzystają :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX