Oryginalne wnętrza japońskiej restauracji w Warszawie

Wnętrze Vegan Ramen Shop

Wnętrze Vegan Ramen Shop (fot. PION)

W nieciekawym lokalu w bloku z lat. 90. powstała restauracja o niezwykle oryginalnych wnętrzach. Wystrój nawiązuje do serwowanej tu kuchni.

W bloku mieszkalnym z lat 90. przy ul. Finlandzkiej znajduje się miejsce przeznaczone na lokal usługowy. Budynek ten jest obłożony styropianem i tanim tynkiem. Całości dopełnią okna z PCV. W tym mało atrakcyjnym na pierwszy rzut oka miejscu miała powstać restauracja dla fanów Vegańskiego Ramenu. Ramen to jedno z najpopularniejszych dań w Japonii. Jest to rodzaj bulionu z makaronem oraz dodatkami. W Vegan Ramen Shop oprócz trzech rodzajów bulionu można też zakupić przeróżne produkty sprowadzane z Japonii.

Właściciele po pomoc w urządzeniu restauracji zgłosili się do biura MFRMGR Architekci i projektanci postanowili, by wystrój nawiązywał do japońskiej tradycji.

 Koncepcja od początku zakładała długi bar z miejscem dla klientów nawiązującym do typowych barów z Japonii oraz miejscem na ekspozycję produktów. Inspirując się lasami bambusowymi, a także charakterem japońskich miast, wykreowaliśmy przestrzeń o abstrakcyjnym wymiarze

- mówi Michał Gratkowski, z pracowni MFRMGR Architekci.

Przestrzeń wypełniono pionowymi tyczkami rozpartymi między stropami. Te pionowe elementy przecinają lewitujące na różnych wysokościach półki. Półki służą jako blaty do jedzenia, ale też miejsce ekspozycji różnych produktów. Sięgają one aż pod sufit, co przy dużej wysokości pomieszczenia daje ciekawy efekt wizualny.

Prosty w zasadzie koncept - wypełnienia ścian półkami - pozwolił na stworzenie niezwykle ciekawej aranżacji wnętrza. Pozostaje ona w zgodzie z konceptem kulinarnym restauracji Vegan Ramen Shop.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Luz kontrolowany: mieszkanie projektantów w Wilanowie

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Restauracja Hereford Steakhouse w Szczecinie Naturalnie i nowocześnie - aranżacja wnętrza szczecińskiej restauracji [MIEJSCE MIESIĄCA]
  • Delikatesy Peretti w Poznaniu, aranżacja wnętrz: biuro mode:lina Delikatesy Peretti w Poznaniu i wnętrza autorstwa studia mode:lina [MIEJSCE MIESIĄCA]
  • Wnętrza hotelu Novotel Wrocław Centrum Miejsce miesiąca: Novotel Wrocław Centrum i jego wyjątkowe wnętrza
Skomentuj:
Oryginalne wnętrza japońskiej restauracji w Warszawie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX