Oryginalne mieszkanie fotografa i podróżnika

Zawieszenie roweru na ścianie to praktyczny pomysł, podobnie jak 'ścianka działowa' ze skrzyń, która jest również regałem.

Zawieszenie roweru na ścianie to praktyczny pomysł, podobnie jak 'ścianka działowa' ze skrzyń, która jest również regałem. (Zdjęcia: André Klotz / Westwing Home &Living)

André Klotza mieszka w Sao Paulo. Byliśmy u niego w deszczowy dzień, ale po przekroczeniu progu znaleźliśmy się w zupełnie innym świecie. Zobaczcie sami!

André fotografuje głównie architekturę, wnętrza i ludzi. Jego dom jest pełen fotografii, ale też rodzinnych pamiątek i rzeczy przywiezionych z licznych z podróży.

Mieszkanie znajduje się w budynku otoczonym siedzibami instytucji finansowych i kulturalnych. Wokół tętni życie centrum biznesowego miasta – AvenidaPaulista. Ta lokalizacja ma ogromną zaletę: zapierający dech w piersiach widok na otaczającą architekturę.

 Szukałem mieszkania z dużymi oknami, przez które mógłbym podziwiać miasto ciągnące się aż po horyzont

– wyjaśnia André Klotz.

Zamiłowanie André do rozwiązań architektonicznych widać we wnętrzu, które urządził. Lubi tworzyć coś samodzielnie, np. pomiędzy sofą a drzwiami w otwartym na salon przedpokoju stanęła skonstruowana ze skrzynek ścianka działowa.

 Ten podział był konieczny, bo nie chciałbym siedzieć na kanapie i patrzeć na drzwi. Zdecydowałem się na szaloną improwizację, a jej rezultat przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Gospodarz lubi słuchać rad znajomych architektów, ale w przypadku łazienki zadecydował sam.

 Łazienka była mała i niedoświetlona. Otworzyłem ją i połączyłem z sypialnią, choć wiele osób odradzało mi takie rozwiązanie. Teraz w łazience mam okno i nie narzekam na brak światła.

André lubi też gotować, zwłaszcza w swojej kuchni, gdzie podczas tej czynności może podziwiać panoramę miasta. Przez okno i delikatne firany z woalu dociera tu mnóstwo naturalnego światła, więc gotowanie to sama przyjemność.

Każdy z 90 metrów kwadratowych mieszkania został wykorzystany w przemyślany sposób. Kiedy André wprowadził się tutaj, nie miał nic, a wszystkie sprzęty pojawiały się z czasem… i potrzebą. Na pierwszy rzut oka wystrój może sprawiać wrażenie przypadkowego, ale to tylko pozory. Wiele mebli i dodatków to pamiątki z podróży – na przykład dywan w salonie.

 Kiedyś, kiedy pracowałem dla dużego magazynu lifestyle’owego, wypatrzyłem w sklepie piękny, importowany dywan, ale był za drogi. Podczas podróży do Turcji, na jednym z małych ryneczków, wypatrzyłem dokładnie taki sam! Dziś zdobi podłogę w salonie.

Poza pamiątkami z podróży w domu André znajdziemy także pamiątki rodzinne: okrągłe lustro, drewniane stołeczki i gramofon. Dawne biurko dziadka jest teraz barkiem. Historia rodzinna lub wspomnienie kryją się na każdym kroku.

Właściciel nie ma swojego ulubionego miejsca w mieszkaniu - uwielbia je całe, zwłaszcza po powrocie z długiej podróży.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Plakaty w salonie to projekty graficzki Magdaleny Paszewskiej oraz Longstory. Mieszkanie pasjonatów PRL-u
  • Laura Krasińska i jej ulubione miejsce w całym mieszkaniu. Zobacz jak łączy wzory i kolory w swoim wiedeńskim mieszkaniu Laura Karasinski
  • Wnętrze. Z zewnątrz niepozorny, w środku prawdziwe zaskoczenie. Wyjątkowy domek nad morzem
Skomentuj:
Oryginalne mieszkanie fotografa i podróżnika
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX