Apartament z widokiem na Wieżę Eiffla

W jakim stylu powinny być urządzone wnętrza mieszkania w Paryżu? Glamour, retro, eklektyzm? Lorna Aubouin, założycielka agencji eventowej dla dzieci Agence Ludique, połączyła w swoim apartamencie przytulny minimalizm z meblami o skandynawskim rodowodzie.

Mieszkanie Lorny charakteryzuje duża, otwarta przestrzeń. Wspólnie z mężem przearanżowali układ pomieszczeń, aby stworzyć wnętrza idealnie odpowiadające potrzebom ich 6-osobowej rodziny.

Nasze mieszkanie zaprojektowaliśmy dla siebie i przyjaciół. To miejsce, w którym wspólnie spędzamy czas, ale każdy ma własny kąt. Wygospodarowaliśmy przestrzeń na dodatkowy pokój, którego nie było w pierwotnym planie i przenieśliśmy strefę dzienną w głąb mieszkania. W Paryżu takie rozwiązanie uchodzi za nietypowe

- opowiada Lorna.

Apartament znajduje się w pięknym, haussmanowskim budynku w pobliżu Wieży Eiffla. Mogłoby się wydawać, że taka architektura będzie narzucała styl w aranżowaniu wnętrz, okazuje się jednak, że nawet w tak charakterystycznym otoczeniu znajdzie się miejsce dla odrobiny fantazji. Właściciele mieszkania przełamali klasykę współczesnymi akcentami, na co duży wpływ miało pochodzenie pani domu. Lorna jest w połowie Finką, można więc stwierdzić, że zamiłowanie do monochromatycznych wnętrz i nordyckiego wzornictwa ma we krwi.

Mieszkanie urządzone zostało w wąskiej palecie kolorystycznej bazującej na bieli, szarościach i czerni. Znajdziemy tu też klasyki skandynawskiego designu, jak lampa Alvara Aalto czy fotel Egg Chair projektu Arne Jacobsena. Zgodnie z założeniami stylu próżno tu szukać bogato zdobionych mebli czy wymyślnych dekoracji. Znalazło się za to miejsce na pastelowe akcenty, które dodają przytulności - kremowe lampiony w jadalni, pudrowe tekstylia, kwiaty w salonie oraz dekoracje w pokoju dziecięcym.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (1)
Apartament z widokiem na Wieżę Eiffla
Zaloguj się
  • Dominik Krupczak

    0

    Czy naprawdę każde powiększenie obrazka musi powodować odpalenie reklamy na cały ekran? Rozumię że ładny dom ma z tego pieniądze ale gdy wielkość reklam jest wiesza niż treść to coś jest nie tak, aby oglądać 4 zdjęcia muszę 4 razy zamknąć reklamę i 4 razy przewinąć do zdjęcia. Jestem zdziwiony że dostarczanie jakimkolwiek treść bo przecież ważniejsze są reklamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX