Meble dla dzieci z serii TULI marki VOX

Meble dla dzieci z kolekcji TULI

Meble dla dzieci z kolekcji TULI (Fot. VOX)

Jakie powinny być idealne meble dla małych dzieci? Ładne i kolorowe? Też, ale przede wszystkim mają za zadanie wspomagać poznawanie świata i pobudzać kreatywność maluchów. Czy nowa kolekcja TULI marki VOX spełnia te oczekiwania?

Hasłem przewodnim prac nad kolekcją mebli TULI marki VOX było "dać dzieciom wolność". Skąd taki pomysł? Przestrzeń, w jakiej dziecko przebywa, może działać na nie w dwójnasób - ograniczać lub stymulować rozwój. Duże znaczenie ma tutaj aranżacja pokoju malucha - czyli głównie meble, które powinniśmy wybrać ze szczególną starannością.

Projektantka Joanna Leciejewska nadała stworzonym przez siebie meblom dla dzieci przemyślane formy i ozdobiła je pastelowymi kolorami, dzięki czemu będą pasowały do modnego obecnie stylu w aranżowaniu pokoi dla najmłodszych. Kolekcja TULI już w chwili premiery została nagrodzona tytułem "must have 2018" na Łódź Design Festival.

Dzieci to mali badacze, którzy aktywnie i samodzielnie poznają świat. Najlepszym obszarem do nauki i badania jest najbliższe otoczenie dziecka. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie domowej przestrzeni, która będzie inspirująca i rozwijająca, ale jednocześnie pozwoli maluchowi na wyciszenie się i odpoczynek

- mówi Agnieszka Tkaczyńska, psycholog i współzałożycielka Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

Na kolekcję TULI składają się trzy podstawowe elementy: regał, stolik oraz taboret. Do regału dołączone zostały etykiety, na których można umieścić piktogramy sugerujące zawartość każdej półki. Dzięki temu dziecko po skończonej zabawie będzie wiedziało, gdzie odłożyć klocki, pluszowe maskotki, książki, itp. - tym samym już od małego będzie się uczyło porządku. Taboret można z kolei wsunąć pod stolik, by zyskać więcej wolnego miejsca.

Meble z kolekcji TULI, poprzez swoją wielofunkcyjność, wzmacniają kreatywność i samodzielność dzieci oraz ich poczucie wpływu na otoczenie. Mali użytkownicy mogą w różny sposób wykorzystywać stoliki, taborety i regały - jako siedziska lub jako bazę do pierwszych zabaw tematycznych, takich jak zabawa w dom, sklep czy warsztat samochodowy. W ten sposób dzieci aktywnie badają otoczenie, podejmują różnorodne wyzwania oraz uczą się radzić sobie z ryzykiem

- dodaje Agnieszka Tkaczyńska.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Danuta Krotowicz obiera gruszkę w kuchni. Widoczna kuchenka gazowa 'Warta', zlew i suszarka do naczyń. Jak zmieniały się nasze kuchnie? 11 zdjęć, które was zaskoczą - przegląd aranżacji kuchennych z ostatnich 150 lat
  • Półka LACK z IKEA na wiele sposóbów 9 pomysłów na wykorzystanie półki z IKEA. Zdziwisz się, jak wiele rzeczy można zrobić!
  • Dywan Bandas Single Dywany jak dzieła sztuki
Skomentuj:
Meble dla dzieci z serii TULI marki VOX
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX