Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

3 sposoby na nawodnienie ogrodowe

artykuł zewnętrzny

Zadbany ogród to wizytówka twojego domu. Jednym z istotnych elementów w jego pielęgnacji jest podlewanie. Należy o to zatroszczyć się szczególnie w czasie upałów. Istnieje wiele metod na nawodnienie ogrodu. Przeczytaj artykuł i poznaj 3 z nich. Sprawdź, która będzie najlepszym wyborem dla ciebie i twojego ogrodu!

3 sposoby na nawodnienie ogrodowe
3 sposoby na nawodnienie ogrodowe
Empik

Nawodnienie ogrodowe przy pomocy zraszaczy

Jest jedną z najwygodniejszych metod, ale pociąga za sobą spore koszty finansowe. Dzięki zraszaczom rośliny w twoim ogrodzie otrzymają odpowiednią ilość wody na dzień. Zaletą jest również to, że kiedy korzysta się z takiego sposobu nawadniania, cały ogród jest podlewany równomiernie. Nie trzeba nawet poświęcać czasu na wciśnięcie przycisku, który uruchamia instalację. Całość instalacji można ustawić tak, żeby zraszacze włączały się automatycznie o określonej porze. Istnieją również tak zwane mikrozraszacze, które świetnie sprawdzą się do nawadniania delikatnych roślin, ponieważ wydzielają wodę w postaci mgiełki.

Podlewanie ręczne wymaga pracy i czasu

Jeśli twój ogród nie jest bardzo duży, z powodzeniem nawodnisz go ręcznie. Żeby utrzymać stały, optymalny poziom jego nawodnienia trzeba to jednak robić systematycznie. Jeżeli do podlewania używasz węża ogrodowego, ustaw delikatny strumień wody. Jeśli zaś wolisz korzystać z konewki, wybierz taką, która jest zaopatrzona w specjalną końcówkę do rozproszenia strumienia. Należy podlewać jedynie korzeń rośliny – jeśli woda zostanie na liściach, może przyczynić się do rozwoju tam grzybów.

Wykorzystanie wody opadowej do nawadniania ogrodu

Ten sposób na nawodnienie do ogrodu jest nie tylko ekonomiczny, ale również ekologiczny. Dzięki niemu znacznie zminimalizujesz zużycie bieżącej wody, a co za tym idzie – również twoje rachunki będą niższe. Jak gromadzić deszczówkę do podlewania ogrodu? To proste. Pod rynnami wystarczy umieścić specjalne pojemniki. To właśnie do nich będzie spływała woda. Można ją używać do podlewania na bieżąco, a także magazynować. Takie pojemniki znajdziesz na przykład na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/nawadnianie-ogrodu Być może zastanawiasz się, czy deszczówka jest dla roślin lepsza niż zwykła woda? Jest ona na pewno korzystniejsza, ponieważ nie zawiera ani chloru, ani też metali ciężkich. Poza tym posiada lekko kwaśny odczyn, dzięki czemu rośliny lepiej ją przyswajają.

    Więcej o:

Skomentuj:

3 sposoby na nawodnienie ogrodowe