Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biuro w domu – jak je zaaranżować do pracy zdalnej? Sprawdzamy!

artykuł zewnętrzny

Praca zdalna stała się popularna tak samo mocno, jak praca w firmowym biurze, głównie przez pandemię koronawirusa. Sytuacja ta skłoniła pracowników wielu firm, ale także tzw. wolnych strzelców do tego, aby stworzyć domowe biuro w swoim lokum. Istnieje kilka technik, dzięki którym z sukcesem można zorganizować sobie przestrzeń do pracy zdalnej. Najlepiej jednak czujemy się tam, gdzie nam się podoba, dlatego warto sięgać po sprawdzone i oryginalne materiały, jakie znajdziesz m.in. produkującej płyty meblowe do mebli na wymiar i nie tylko.

Biuro w domu – jak je zaaranżować do pracy zdalnej?
Biuro w domu – jak je zaaranżować do pracy zdalnej?
Woodlove

Biuro w domu – komfort ma znaczenie

Obszar pracy zdalnej (Home Office) został w ostatnich latach poddany dużym zmianom. Przeniesienie obowiązków zawodowych do domu wymusiło reorganizację wnętrz, w których mieszkamy. Zrodziły się wówczas potrzeby wydzielenia miejsca, pozwalającego na skupienie czy przechowywanie dokumentów i komputera.

Trendem stają się meble wielofunkcyjne, tj. biurka ukryte w szafach, komodach, które po dniu pracy mogą zniknąć z domowego krajobrazu. Popularnością cieszą się także meble modułowe, które samodzielnie możemy personalizować, dostosowując je do naszych potrzeb. W kolorystyce dominują naturalne odcienie, które umiejętnie przeplatają stylistykę wzorniczą świata domowego ze światem biurowym.

Biuro w domu – komfort ma znaczenie
Biuro w domu – komfort ma znaczenie
Woodlove

Gabinet w domu – nowoczesne biuro

Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami. Najczęściej można odnaleźć w nich odcienie bieli, które świetnie sprawdzają się w środowisku pracy. Biel pozwala skupić się na wykonywanych zadaniach i dodatkowo bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Pozytywnie oddziałuje na zmysł wzroku i optycznie powiększa przestrzeń. Myśląc o tym, aby wykorzystać ten neutralny kolor w domowym biurze, możemy zainspirować się dekorami. Z jasnych odcieni mamy do wyboru R20284 Dąb Wilton Biały, który pięknie łączą się z naturalnymi fakturami m.in. kamieniem i drewnem. Sprawdzi się więc połączenie jasnych regałów i eleganckiego biurka w drewnianym blatem. W10003 Biały Opal to szlachetna biel, która dzięki swej uniwersalności i swemu odcieniowi sprawdzi się w połączeniu z wszystkimi materiałami. U12044 Szarość Delfina to szarość o odcieniu delikatnej czerwieni, która harmonizuje pomieszczenie, sprawdzi się w połączeniach z drewnami o chłodnym wybarwieniu oraz srebrzystymi kolorami. 

Jakie trendy panują w tworzeniu funkcjonalnej przestrzeni do home office’u? 

  1. Przede wszystkim wydzielenie osobnej przestrzeni do pracy. Najlepiej by było to pomieszczenie specjalnie przeznaczone do pracy w domu, ale ze względu na ograniczony metraż sprawdzą się np. parawany, które oddzielą przestrzeń i dadzą niezbędny komfort w biurze w domu. 
  2. Cloffice to koncepcja, która zakłada wykorzystanie każdego metra wolnej przestrzeni do maksimum. Co za tym idzie, nasze biuro możemy zaaranżować w szafie, garderobie, schowku, czy po prostu dowolnej, wolnej przestrzeni, wykorzystując do tego np. ścianki działowe. 
  3. Zadbajmy o oddzielenie optyczne i akustyczne. W pracy zdalnej, podobnie jak w biurze, potrzebujemy skupienia podczas rozmów z pracownikami czy klientami. Zadbajmy, by w naszej przestrzeni nie było żadnych rozpraszaczy, a także, żeby w ciągu naszej pracy, nie dochodziły do nas żadne dźwięki z otoczenia.
  4. Meble wielofunkcyjne, które pozwolą Ci stworzyć przestrzeń biurową, bez wydzielania dodatkowej przestrzeni, np. biurko połączone z szafą, które po skończonej pracy, można schować.
Gabinet w domu – nowoczesne biuro
Gabinet w domu – nowoczesne biuro
Woodlove

Biuro w domu – aranżacje

Urządzanie biura w domu powinno należeć do przyjemnych zadań. Zwłaszcza, że możemy zaprojektować je w taki sposób, aby odpowiadał naszym oczekiwaniom. 

W ostatnim czasie powraca moda na drewno, ponieważ jego odcień, a także faktura sprawiają, że w pomieszczeniu tworzy się przyjemny i spokojny mikroklimat. Z pewnością więc sprzyja on pracy. Drewniana podłoga w połączeniu z biurkiem wyłożonym drewnianym dekorem i białą podstawą, będzie jednym z najlepszych połączeń. Możemy też wybrać m.in. dekor R20348 Dąb Olejowany o wzorze usłojonego i pasiastego dębu, o jasnym wybarwieniu, które sprawiają, że całokształt prezentuje się elegancko i szykownie. Innym dekorem, na który z pewnością również warto zwrócić uwagę jest R20233 Dąb Springfield Jasny przestawiający kojący rysunek drewna. Sprawdza się w przypadku mniejszych powierzchni np. biurowego blatu.

Najlepiej, by przestrzenią do home office’u było jedno, specjalnie przygotowane i wydzielone do tego pomieszczenie. Musimy zadbać, by w takim miejscu panowała ergonomia. Musimy kupić biurko o odpowiedniej do naszego wzrostu wysokości, a także regulowany fotel, który będzie właściwy dla naszego kręgosłupa. Warto także umieścić w naszym domowym biurze meble, takie jak komoda na kółkach czy wiszące półki, które pomogą w przechowywaniu niezbędnych dokumentów.

Biuro w domu – aranżacje
Biuro w domu – aranżacje
Woodlove

Biuro w domu – inspiracje

W ostatnich latach coraz więcej osób poszukuje inspiracji w stylu  skandynawskim i loftowym. Oba style łączą trzy elementy – uwielbienie do drewna, szarości i natury. Meble z drewna w połączeniu z odcieniami szarości sprzyjają braku rozproszenia podczas pracy. Jeśli chcemy, uczynić tę przestrzeń żywszą, zawsze możemy urozmaicić biuro stonowanymi dodatkami w formie roślin, pastelowych zasłon czy dywanu. Dekor F76044 Bellato Szary przedstawiający naturalny beton o autentycznej wyrazistości. Posiada jaśniejsze przetarcia, dzięki czemu domowe, industrialne biuro stanie się bardziej urozmaicone. Jeśli wolimy pójść bardziej w ten styl, zastanówmy się nad dekorem R20315 Dąb Artisan, który posiada szpachlowane sęki i wyraziste usłojenie, będzie dobrą bazą dla połączeń z czernią, antracytem czy szarością.  

Biuro w domu – inspiracje
Biuro w domu – inspiracje
Woodlove

Stwórz proste biuro dopasowane do oczekiwań

Chcąc stworzyć nowoczesne biuro dopasowane do naszych potrzeb, zwróćmy uwagę na proste rozwiązania, ponieważ dzięki nim zyskamy poczucie harmonii i porządku. W biurze nie powinno znajdować się zbyt wiele kolorów, które mogą rozpraszać uwagę. Dlatego też warto skorzystać ze stonowanych odcieni, takich jak przedstawione dekory prezentujące wyraziście oddające rysunki naturalnych faktur. Jeśli więc chcemy stworzyć gabinet w domu do pracy zdalnej, które będzie nam służyć przez dłuższy czas, skorzystajmy ze sprawdzonych materiałów i rozwiązań. Nie zapominajmy jednak o tym, że będziemy tam przebywać większość tygodnia, dlatego warto zadbać o taką aranżację tej przestrzeni, by pomagała nam w skupieniu się, ale też by była przytulna i ergonomiczna. W przypadku aranżacji gabinetu w domu możemy skorzystać z platformy Woodlove.to, na której znajdziemy odpowiednie inspiracje oraz zlecimy fachowcom wykonanie naszego wymarzonego projektu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Biuro w domu – jak je zaaranżować do pracy zdalnej? Sprawdzamy!