Budowa domu – 4 powody, dla których warto wykorzystać gotowe projekty

sponsorowany

Budowa domu to marzenie każdej osoby, planującej założyć rodzinę i przeprowadzić się do własnych czterech ścian. Jednak podjęcie decyzji o tym, jak on ma wyglądać jest trudne, dlatego warto skorzystać z bazy gotowych projektów i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zainteresowani niewielkim domem, czy kilkurodzinną willą, znajdziemy z pewnością coś dla siebie. Wystarczy tylko upewnić się, iż można go wybudować na naszej działce i przystąpić do pierwszych etapów budowy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając projekt domu?

Budowa domu – 4 powody, dla których warto wykorzystać gotowe projekty
Budowa domu – 4 powody, dla których warto wykorzystać gotowe projekty
Extradom

Projekty domów – wyszukiwarka

Jeśli interesują nas gotowe projekty domów – Extradom.pl ma dla nas ofertę, z którą na pewno warto się zapoznać. Olbrzymia baza, licząca ponad 18 tysięcy projektów, pozwoli na przejrzenie tych, które nas szczególnie interesują i ewentualne wybranie najlepszego. Aby ułatwić poszukiwania, powinniśmy w wyszukiwarce online wprowadzić niezbędne dane – ilość kondygnacji, usytuowanie garażu, wielkość domu – czyli wszystko to, co pozwoli maksymalnie zawęzić obszar poszukiwań. Warto jest również uwzględnić indywidualne upodobania, takie jak kominek, weranda, wykusz czy antresola. Dzięki wprowadzonym danym do dalszej analizy otrzymamy jedynie te projekty, które spełniają nasze kryteria. W dodatku wyszukiwarka umożliwia znalezienie tylko ofert nowych, promocji lub projektów z wizualizacjami 3D.

Odpowiedni projekt domu – jak wybrać?

Projekty domów, zamieszczone na stronie, posiadają swoją wizualizację, dzięki czemu możemy przekonać się, jak będą wyglądać po wybudowaniu. Jednak wygląd zewnętrzny to nie wszystko. Własny dom to inwestycja na długie lata, dlatego musimy pamiętać, iż przede wszystkim powinien on być funkcjonalny. Inne wymagania mają małe rodziny, inne rodziny wielopokoleniowe, które wymagają sporo przestrzeni i elementów, ułatwiających wspólne życie w budynku. Planując budowę musimy również mieć na uwadze możliwości budowy domu na naszej działce, należy zatem sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uwzględnić przewyższenie terenu i rozmiar działki oraz dopasować do niej kształt i wielkość wymarzonego domu.

Projekt domu – koszty budowy

Fundusze, jakimi dysponujemy, to bardzo istotna rzecz – ich wysokość pozwala na oszacowanie, na jak dużo podczas budowania domu możemy sobie pozwolić. Liczą się bowiem nie tylko koszty postawienia samego budynku, ale również jego wykończenia. Podczas budowy z pewnością pojawi się mnóstwo niespodziewanych wydatków oraz dodatkowych opłat, na które powinniśmy być przygotowani. Większy dom o bardziej skomplikowanych kształtach to większe koszty ogrzewania, niestandardowy dach wygląda efektownie, ale też znacznie więcej kosztuje – wszystko to powinniśmy uwzględnić już na etapie przeglądania projektu. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na budowę domu energooszczędnego oraz uwzględnienie miejsca na panele fotowoltaiczne – pozwoli to na zredukowanie kosztów energii elektrycznej podczas codziennej eksploatacji.

Gotowy projekt domu – aplikacja iDesigner

Na stronie Extradom.pl znajdują się projekty, które można przejrzeć przy pomocy aplikacji iDesigner. Pozwala ona na wirtualny spacer po wnętrzu przyszłego domu, dzięki czemu można zapoznać się z układem pomieszczeń i kubaturą budynku. Umożliwia ona również odpowiednie pomalowanie ścian i dopasowanie wyposażenia wnętrz w wirtualnych pokojach, co ułatwia wstępną ocenę projektu. Z bogatej bazy danych można wybrać meble, wykonane w różnych stylach i eksperymentować do woli, aż znajdziemy odpowiednią aranżację. Aplikacja iDesigner działa w przeglądarce internetowej i jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Budowa domu – 4 powody, dla których warto wykorzystać gotowe projekty