57,2 m kw., dla 3 osób: kłopotliwy przedpokój

Red.

Właśnie kupujemy nasze pierwsze mieszkanie, które wymaga przebudowania ścianek działowych - przede wszystkim ze względu na bardzo nieustawny przedpokój. Pomieszczenie jest spore, ale ma nieregularny kształt i dzieli się na dwie części, co utrudnia nam jego sensowne zagospodarowanie. Szukamy też pomysłu na zaaranżowanie strefy dziennej, w której oprócz aneksu kuchennego i wypoczynkowego chcielibyśmy mieć kąt jadalny. Paulina

Trzypokojowe, 57,2 m kw., dla 3 osób
Trzypokojowe, 57,2 m kw., dla 3 osób
Rozwiązanie 1: skosem przez środek

Magdalena Żmihorska-Tomasik

PRZEDPOKÓJ łączy się ze strefą dzienną - szerokie otwarte przejście dodało przestronności tej części mieszkania. Na prawo od wejścia znajduje się kuchnia; jej zabudowa składa się z dwóch ciągów roboczych stykających się pod kątem rozwartym.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Umowną granicę KUCHNI wyznacza kąt jadalny z rozkładanym stołem. Pozostałą część strefy dziennej zajmuje aneks wypoczynkowy wyposażony w wygodną narożną kanapę, fotel oraz małe stoliki. Naprzeciwko, przy ścianie wydzielającej POKÓJ DZIECIĘCY, jest miejsce na długą szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Do obu mniejszych pokoi oraz do łazienki wchodzi się teraz z niewielkiego korytarzyka - odnogi przedpokoju. W SYPIALNI rodziców i w pokoju dziecka oprócz podstawowych sprzętów zmieściły się spore szafy. W łazience jest wanna (150 x 70 cm), podwieszony sedes i umywalka częściowo wpuszczona w blat; pod nim ukryłam pralkę (60 x 48 cm).

Rozwiązanie 2: wnętrze bez kantów

Michał Grzelak

PRZEDPOKÓJ składa się z dwóch części: okrągłej (głównej) oraz prostej (prowadzącej do KUCHNI). Od części dziennej oddziela go schowek-pralnia; aby można było podłączyć pralkę, konieczne jest doprowadzenie instalacji. Do schowka przylegają dwie wnęki: na szafę i na wysoką kuchenną zabudowę, między innymi z piekarnikiem i szafką cargo.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Kuchenny ciąg roboczy tworzą szafki usytuowane wzdłuż ściany i wygodny szeroki półwysep z płytą grzejną. Przy nim z jednej strony znajduje się podwyższony blat-barek, a z drugiej - kąt jadalny z prostokątnym stołem.

W ŁAZIENCE o nietypowym kształcie mieści się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa zainstalowana przy ściance osłaniającej sedes. Jeśli zdecydują się Państwo zrezygnować z wanny, przeznaczoną na nią wnękę może zająć szafa dostępna z sypialni.Skomentuj:

57,2 m kw., dla 3 osób: kłopotliwy przedpokój