Co trzeba wiedzieć o blasze na rąbek, by dobrze ją wybrać?
Blacha na rąbek to klasa sama w sobie. Panele na rąbek to gwarancja pięknie wyglądającego dachu, który będzie stanowił idealne połączenie geometrii i estetyzmu. Mamy dla inwestorów kilka rad, które sprawią, że będą oni zadowoleni z finalnego efektu.

Blacha na rąbek idealna na dach i elewację
Blacha na rąbek prezentuje się bardzo efektownie na dachu. Wzór przypominający podłużne panele blachy połączonej rąbkiem to idealne rozwiązanie dla dachów odznaczających się dużą powierzchnią. Pochylenie dachu w teorii nie ma znaczenia, jednak blacha na rąbek najlepiej sprawdza się na dachach o dużej stromości. Ciekawym, alternatywnym sposobem użycia blachy na rąbek, jest zastosowanie jej na elewacji. To rozwiązanie przeznaczone jest dla domów, budowanych w stylu „nowoczesnej stodoły”, gdzie dąży się do wizualnej spójności między zadaszeniem a ścianami szczytowymi.

Gwarancja jakości
Blacha na rąbek jest dostępna w dwóch wariantach. Pierwszy to blacha ze stali ocynkowanej, zaś drugi to aluminium. Dedykowana im grubość to 0,5 mm. Wyróżniamy kilka czynników, które mają ogromne znaczenie w przypadku blachy na rąbek. Najważniejszym czynnikiem jest bez wątpienia jakość stali, z której wykonana została blacha. Drugi, również bardzo istotny czynnik to powłoki ochronne. W ofercie dostępne są dwie powłoki poliuretanowe (PURLAK i PURMAT) oraz jedna powłoka hybrydowa (PURMAX).
Niektóre panele na rąbek posiadają elementy, które ułatwią montaż. Dzięki gotowym zamkom, otworom montażowym czy zamkom do montażu, prace z tym panelem będą przebiegać sprawniej. Zmniejszą się również szanse na popełnienie błędów przy montażu. Polecamy również wybór bardziej jakościowych powłok ochronnych, które pozwolą na utrzymanie dachu w dobrym stanie przez wiele lat.

Innowacja w postaci przetłoczeń
Jeśli postawimy na blachę na rąbek, to otworzą się przed nami nowe możliwości wizualne, których na przykład nie uzyskamy decydując się na blachę płaską. Źródłem stylowych innowacji są przetłoczenia w postaci nanofali, mikrofali i mikrotrapezu firmy Blachy Pruszyński, które oprócz doskonałego designu, przyczyniły się również do poprawy parametrów technicznych pokrycia. Jeśli jednak chcemy postawić na klasykę, w postaci blachy płaskiej, to polecamy wybrać blachę o grubości 0,7 mm.
Warto wspomnieć, że opisywane wcześniej powłoki ochronne, występują w różnych wariantach kolorystycznych. Oprócz stalowego koloru, w ofercie dostępny jest również grafit z matowym wykończeniem.

Forma, w jakiej występuje blacha na rąbek, to panele o szerokości ok. 55 cm, które mogą być modyfikowane na potrzeby klientów. Każdy klient powinien zapoznać się z warunkami gwarancji oraz zwracać uwagę na to, czy zakupiony towar jest właściwie przewożony i przechowywany. Powinniśmy też sprawdzić, jakich narzędzi możemy, a jakich nie możemy stosować w przypadku zakupionych paneli. Gwarancja zależna jest od jakości produktu, dlatego na panele na rąbek, które wyposażone są w najlepsze powłoki, klienci otrzymają do 50 lat gwarancji.
- Więcej o:
Jakie okna na poddasze?
Gdzie zastosowanie mają lekkie pokrycia dachowe?
Powłoki do Drewnianych Powierzchni: Klucz do Optymalnej Ochrony i Pielęgnacji
Szybki skup nieruchomości - czy warto się zdecydować?
Kolejny odcinek cyklu „Buduj z Formee!”: Projekt to współpraca z klientem
Które blachodachówki uznawane są za najlepsze?
Czy warto inwestować w pompę ciepła?
Gdzie najlepiej zamontować klimatyzację do domu?