Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wymiana okien dachowych

sponsorowany

W ostatnich latach, dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu, nasze życie, potrzeby i urządzenia, z których korzystamy na co dzień diametralnie się zmieniły. Dotyczy to również materiałów budowlanych, w tym okien dachowych VELUX. Ich rozwój technologiczny przeszedł długą drogę, a rozpoczął się od wynalezienia przez Villuma Kanna Rasmussena okna dachowego, którym w latach 40-tych XX wieku postanowił zmienić ciemne i puste strychy w jasne pomieszczenia pełne światła dziennego i świeżego powietrza. Jego wizja sprzed 80 lat nadal jest kontynuowana. Nieustannemu ich ulepszaniu wciąż przyświeca cel zapewniania komfortowych przestrzeni do życia na poddaszu. Zobaczmy, jak zmieniały się okna dachowe, co potrafią dzisiaj, a co jeszcze kilkadziesiąt lat temu pozostawało w sferze marzeń. Dowiedz się więcej, dlaczego warto rozważyć ich wymianę.

Dodawanie nowych okien
Dodawanie nowych okien
Fot. Velux

Od podstawowych parametrów do wysokiej jakości energooszczędnych rozwiązań

Wszystkie okna dachowe VELUX były opracowywane z największą starannością i najlepszą wiedzą w danym czasie. Jeśli jednak chodzi o parametry izolacyjne, okna sprzed kilkudziesięciu lat, nawet w bardzo dobrym stanie, nie mogą się równać z nowoczesnymi oknami dachowymi VELUX, dzięki którym możesz  znacznie poprawić efektywność energetyczną budynku.

  • Współczesne okna dachowe VELUX mają znacznie lepsze parametry izolacyjne.
  • Zaawansowana technologicznie powłoka niskoemisyjna skutecznie zatrzymuje ciepło w domu, a w połączeniu z nową międzyszybową ramką TPS gwarantuje jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i stratami ciepła.  Dzięki czemu w przypadku wymiany okna dachowego na nowe okno dachowe VELUX z linii Standard Plus, straty ciepła mogą zmniejszyć się nawet o ponad 60 proc. (poprzednie okno Uw = 2,8 W/m2K, nowe okno dachowe Standard Plus Uw = 1,0 W/m2K).

Dlatego decydując się na wymianę i montaż nowych okien dachowych, warto wybierać te wysokiej jakości i energooszczędne. Nowoczesne, wysokiej jakości okna, mogą mieć znaczący wpływ na zmniejszenie energochłonności budynku, a w dłuższej perspektywie na zmniejszenie globalnego zużycia energii, w przypadku którego budynki stanowią około 40 proc. 

Okna dachowe
Okna dachowe
Fot. Velux

Od okien drewnianych do drewniano-poliuretanowych, niewymagających konserwacji

Od zawsze okna dachowe były wyłącznie z naturalnego drewna, i nieustannie cieszą się niesłabnącym powodzeniem na polskim rynku, bo pasują do większości wnętrz. Są wykonane z drewna sosnowego pokrytego bezbarwnym lakierem na bazie wody, który chroni je przed zabrudzeniami i wilgocią. 

W latach 90-tych wprowadzono do oferty opatentowane okna drewniano-poliuretanowe VELUX, niewymagające konserwacji. Zostały one wykonane w technologii rdzenia drewnianego, pokrytego poliuretanem malowanym na biało. Ich gładka powierzchnia jest odporna na działanie wody i bardzo łatwa w czyszczeniu. Z tego względu są niezastąpione w kuchni lub łazience, ale równie dobrze będą prezentować się w sypialni czy pokoju dziecięcym.

Od okien jednokomorowych do energooszczędnych pakietów 3-szybowych

Kilkadziesiąt lat temu dostępne były tylko jednokomorowe okna dachowe. Jednak obecnie standardem są już okna trzyszybowe, dostępne zarówno w ofercie podstawowej, jak i linii Standard Plus, dzięki czemu wysokiej jakości energooszczędne rozwiązania są dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Okna trzyszybowe stanowią skuteczną barierę dla hałasów dobiegających z zewnątrz, zapewniają ciszę i spokój. Konstrukcja ma również doskonałe właściwości izolacyjne i ochroni przed chłodem, co przekłada się na mniejsze rachunki za energię.   

Od jednego okna dachowego do okien dachowych montowanych w zestawach!

Dawniej w pokoju na poddaszu zwykle znajdowało się jedno okno dachowe. Może kilkadziesiąt lat temu to wystarczało, bo ludzie spędzali więcej czasu na zewnątrz i w ciągu dnia mieli zapewniony dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Obecnie spędzamy jednak 90 proc. czasu w pomieszczeniach, bez wystarczającej ilości światła dziennego i świeżego powietrza, zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej osób pracuje z domu. Jak wynika z badań naukowych, może być to szkodliwe dla naszego zdrowia i samopoczucia oraz negatywnie wpływać na zdolności poznawcze.

Dlatego chcąc poprawić komfort mieszkania na poddaszu i zyskać jasne, przestronne i pełne świeżego powietrza wnętrze, warto rozważyć montaż okien dachowych w zestawach, czyli kilku okien obok siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko lepiej doświetlimy wnętrza, ale też zadbamy o zdrowie i samopoczucie.

Okna dachowe - zestaw
Okna dachowe - zestaw
Fot. Velux

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą okien dachowych, planujesz zamontować dodatkowe lub większe okna dachowe, możesz szybko i łatwo znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Aby wymiana przebiegła sprawnie zatrudnij profesjonalnego dekarza lub i skorzystaj ze specjalnej usługi RenoVator.

Przeszkoleni eksperci służą wsparciem w zakresie doboru odpowiedniego typu okna dachowego, najwygodniejszego systemu otwierania, pakietu szybowego, a także rolet wewnętrznych i przesłon zewnętrznych, które dodatkowo podniosą komfort życia na poddaszu!

Więcej na stronie producenta: www.velux.pl/wymiany

    Więcej o:

Skomentuj:

Wymiana okien dachowych