Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy deweloperzy w Gliwicach wciąż budują nowe, atrakcyjnie ulokowane, osiedla?

artykuł zewnętrzny

Nowe mieszkanie w Gliwicach to marzenie osób, które chciałyby na stałe związać się z tym miastem. A tych nie brakuje. Bogata baza ofert pracy, czy bliskość innych miast Aglomeracji Śląskiej to atuty, obok których trudno przejść obojętnie. Jakie cechy powinno spełniać nowe osiedle, gdzie warto zamieszkać?

Nowe mieszkania w Gliwicach: Apartamenty Poezji III
Nowe mieszkania w Gliwicach: Apartamenty Poezji III
Dom100.eu

Czy opłaca się mieszkać w Gliwicach?

Bez wątpienia jest to miasto, które daje wiele perspektyw. W granicach administracyjnych gminy mieszka niemal 180 tysięcy mieszkańców. Jest to najdalej wysunięty na zachód ośrodek miejski, który przynależy do Aglomeracji Śląskiej.

Ogromnym atutem Gliwic jest ich skomunikowanie. To właśnie tutaj krzyżują się autostrady A1 (oś północ-południe) oraz A4 (oś wschód-zachód). Przez miasto przebiega też Drogowa Trasa Średnicowa oraz wiele dróg krajowych i wojewódzkich. Nie powinno więc dziwić, że tacy deweloperzy z Gliwic jak Dom100.eu, tworzą tu nowe osiedla mieszkalne.

O tym, że rynek pierwotny w mieście ma się bardzo dobrze, najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie ze strony kupujących. Mimo tego, że uśredniona cena za metr kwadratowy nieruchomości przekroczyła sześć i pół tysiąca złotych, to atrakcyjne, wykonane w wysokim standardzie mieszkania, sprzedają się bardzo szybko.

 

Przykładem takich nowych mieszkań w Gliwicach, są chociażby Apartamenty Poezji III, gdzie można kupić zarówno niewielką kawalerkę, jak i mieszkanie o powierzchni przekraczającej 90 mkw, które bez trudu pomieści nawet dużą rodzinę.

Pomimo tego, że uśredniony wzrost cen (w ujęciu rocznym) wynosi mniej więcej 10%, to Gliwice i tak wypadają na tym tle o wiele lepiej, niż inne miasta wchodzące w skład Aglomeracji Śląskiej. Przykładowo, średnia cena za metr kwadratowy w Katowicach oscyluje wokół 7500 PLN. Oba ośrodki miejskie są oddalone od siebie tylko o 25 kilometrów, a czas dojazdu do stolicy Śląska nie powinien przekroczyć 20 minut.

Nowe mieszkania w Gliwicach: jakie standardy powinno spełniać?

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, że mieszkanie to miejsce, gdzie spędzimy znaczną część swojego życia. Musi mieć funkcjonalny układ, znajdować się w spokojnej okolicy, a także powinno być umiejętnie wkomponowane w tkankę miejską.

Czasy, kiedy osiedla budowało się pod miastami, tam, gdzie tylko była wolna działka budowlana z odpowiednim planem zagospodarowania przestrzennego, właśnie się kończą. Dlaczego? Ponieważ mieszkańcy takich posesji szybko zrozumieli, że mieszkanie „pod miastem” może być problematyczne.

Okoliczne gminy zwykle nie są w stanie zapewnić oferty edukacyjnej na choćby zbliżonym poziomie. Problematyczny może być też dostęp do tak powszechnych w miastach usług, jak internetu światłowodowego, czy zasięgu sieci 5G.

Czy nowe mieszkanie z rynku pierwotnego może być eko?

Tak, zdecydowanie. Polecani deweloperzy, jak choćby Dom100.eu, stawiają na takie rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych. Inwestycje są wyposażone w indywidualne liczniki, pompy ciepła, a nawet stacje uzdatniania wody, czy punkt ładowania pojazdów elektrycznych.

Wartością dodaną jest też podwyższony standard izolacji akustycznej, duże okna, które pozytywnie wpływają na stopień nasłonecznienia posesji oraz takie rozwiązania, jak garaże podziemne, które przyczyniają się do usprawnienia ruchu na terenie osiedla. Właśnie na takie nieruchomości warto stawiać. Bez wątpienia komfort życia na przemyślanym, dobrze zaplanowanym osiedlu, będzie dla nas w pełni satysfakcjonujący.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy deweloperzy w Gliwicach wciąż budują nowe, atrakcyjnie ulokowane, osiedla?