Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy lepiej kupić gotowy projekt domu?

artykuł zewnętrzny

Przygotowujesz się do budowy domu jednorodzinnego? W takim razie musisz mieć świadomość tego, że taka inwestycja budowlana musi być poprzedzona opracowaniem projektu budowlanego i wydaniem zgody na budowę. W poniższym artykule sprawdzamy, czy gotowy projekt domu będzie lepszym rozwiązaniem niż projekt wykonany na zamówienie.

Czy lepiej kupić gotowy projekt domu?D
Czy lepiej kupić gotowy projekt domu?D
Domoweklimaty

Gotowy projekt domu – co się w nim znajduje?

Projekt domu to dokument, w którym znajdują się szkice, plany oraz wszelkie informacje dotyczące przewidzianego do budowy domu – zarówno te dotyczące metrażu, rozkładu i wielkości pomieszczeń, jak również zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, materiałowych czy związanych z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi czy centralnego ogrzewania. Projekt powinien też zawierać rysunki techniczne, rzuty i opisy zastosowanych rozwiązań.

By projekt został zatwierdzony do budowy domu, musi być w pełni zgodny z obowiązującym aktualnie prawem budowlanym. W gotowym projekcie domu powinny znaleźć się:

  • projekt architektoniczny, zawierający opisy techniczne, rzuty fundamentów, przekroje i inne informacje dotyczące konstrukcji domu;
  • projekt konstrukcyjny, który obejmuje opisy techniczne czy rysunki techniczne zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych;
  • projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej i c.o.;
  • projekt instalacji elektrycznej i odgromowej wraz ze wszystkimi dotyczącymi go informacjami.

Czy warto kupować gotowe projekty domów od Domowe Klimaty i innych pracowni?

Nie ma wątpliwości co do tego, że indywidualny projekt domu ma swoje zalety. Największą z nich jest oczywiście fakt, że… jest indywidualny. Wybierając go, otrzymasz plan domu, który będzie dostosowany do Twoich preferencji i oczekiwań, czy specjalnych potrzeb. Czy w takich okolicznościach warto rozpatrywać gotowe projekty domów od Domowe Klimaty i podobnych pracowni?

Okazuje się, że tak. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że przygotowanie projektu domu na zamówienie zajmuje sporo czasu – nawet kilka miesięcy, a uwzględniając ewentualne poprawki i zmiany w projekcie, jeszcze więcej. Gotowy projekt możesz natomiast po prostu kupić i mieć pewność, że jest przygotowany w profesjonalny sposób. Taki projekt niemal od razu jest dopuszczony do budowy.

Zaletą omawianego rozwiązania są również oszczędności finansowe. Zamawiając projekt indywidualny, trzeba liczyć się z ceną od 100 do 300 złotych za m2. Ile kosztują gotowe projekty domów nowoczesnych? Domowe Klimaty projekty nowoczesnych budynków o powierzchni użytkowej około 128 m2 oferują już w cenie niższej niż 4000 złotych. W przypadku zlecenia indywidualnego taka kwota byłaby kilka razy wyższa.

Gdzie kupować gotowe projekty?

Obecnie gotowe projekty domów z łatwością znaleźć w sieci. Pracowni architektonicznych, oferujących takie usługi na terenie całego kraju, jest naprawdę sporo. Sprawdź propozycję wspominanej już przez nas firmy Domowe Klimaty. Projekty domów jednorodzinnych wykonuje ona już od ponad dwudziestu pięciu lat, dlatego wybierając ją, masz pewność, że decydujesz się na sprawdzone, wysokojakościowe rozwiązania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy lepiej kupić gotowy projekt domu?