Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy warto kupić kosiarkę samojezdną?

sponsorowany

Kosiarki samojezdne można często spotkać pod nazwą robotów do trawy. Jest to uzasadnione, ponieważ nowoczesna kosiarka samojezdna wymaga tylko jednorazowej konfiguracji, aby później pracowała w sposób bezobsługowy. Oznacza to, że można na przykład spędzać wolny czas, leżąc na hamaku, a w tym czasie kosiarka sama zadba o to, aby trawa była idealnie przycięta. Przy zakupie kosiarki samojezdnej trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych rzeczach, aby później sprzęt działał zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Zanim więc złożysz zamówienie na tego typu robota do pielęgnacji trawników, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Czy warto kupić kosiarkę samojezdną?
Czy warto kupić kosiarkę samojezdną?
Zestawienie.pl

Pozwoli ci to uniknąć nietrafionego wyboru. Dodatkowo zakup kosiarki samojezdnej od sprawdzonego producenta eliminuje ryzyko, że sprzęt ulegnie awarii. Warto również zadbać o to, aby robot wyposażony był w takie funkcje, jak regulacja wysokości koszenia. Jeżeli kosiarka automatyczna ma pracować na dużym obszarze, trzeba też zwrócić uwagę na to, jaki dystans może pokonać na jednym ładowaniu. 

Czy kosiarka samojezdna to dobry wybór?

Ceny robotów do koszenia trawy są obecnie bardzo atrakcyjne, więc nic dziwnego, że coraz więcej właścicieli działek i ogrodów zaczyna zastanawiać się nad takim zakupem. Czy jednak skoszenie trawy przy pomocy kosiarki samojezdnej rzeczywiście poprawia komfort domowników? Zdecydowanie tak! Chociaż można spotkać się z opinią, że roboty warto kupować wyłącznie w przypadku dużych działek, to tak naprawdę każdy powinien zastanowić się nad tym, jak często musi kosić trawnik i ile czasu na to przeznacza.

Nawet jeżeli regularne koszenie wymaga poświęcenia zaledwie dwóch godzin tygodniowo, to w ciągu kilku miesięcy uzbiera się z tego kilkanaście godzin. Skoro więc można cały ten proces zautomatyzować i ustawić harmonogram koszenia, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne prace ogrodowe lub na odpoczynek, to warto z tego skorzystać.

Czym różnią się popularne kosiarki samojezdne?

Większość kosiarek ma podobny design, a różnice występują przede wszystkim w parametrach i dodatkowych opcjach. Niektóre osoby zwracają uwagę na to, czy robot koszący oferuje regulację wysokości koszenia, a dla innych ważniejszy jest przegubowy układ kierowniczy. Na pewno trzeba sprawdzić, czy w przypadku wybranego robota koszącego dostępna jest opcja zdalnego sterowania. Nawet jeżeli nie jest ona potrzebna na co dzień, to czasami może dojść do sytuacji, w której pomimo skoszonej trawy użytkownik będzie chciał coś jeszcze poprawić. W takim przypadku wspomniane sterowanie pozwala wysłać robota w dowolnie wskazane miejsce.

Droższe kosiarki samojezdne charakteryzują się tym, że szerokość koszenia jest większa, co skraca czas potrzebny na skoszenie całego trawnika lub ogrodu. Dużym udogodnieniem jest również łatwe czyszczenie robota. W sprzedaży dostępne są kosiarki ze specjalnym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Warto mieć to na uwadze przy wyborze droższego modelu za kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Automatyczny powrót do stacji dokującej jest już standardem, podobnie jak czujnik deszczu. Pierwsza z tych opcji eliminuje konieczność ręcznego podłączania robota do ładowania, bo od razu po zakończeniu pracy skieruje się on do miejsca, w którym może naładować akumulator. Czujnik przyda się sytuacji, w której zgodnie z harmonogramem powinno się rozpocząć koszenie, ale akurat zaczął padać deszcz.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki samojezdnej?

Jak widać, kosiarka samojezdna to idealny przykład sprzętu, który początkowo może wydawać się zbędny, ale już po pierwszym użyciu doceni się jego możliwości. Jeżeli nie chcesz tracić swojego czasu na samodzielne porównywanie kosiarek i zastanawiać się, którą z nich kupić, możesz skorzystać z aktualnego rankingu tego typu robotów ogrodowych. Na stronie https://zestawienie.pl/kosiarka-samojezdna-ranking/ szczegółowo opisano dziesięć najpopularniejszych obecnie kosiarek autonomicznych. Przy każdej z nich znajdziesz również najważniejsze wady i zalety, co z pewnością ułatwi ci zakupy.

Niektóre firmy oferujące roboty do koszenia trawników mogą nawet przeprowadzić niezobowiązującą prezentację sprzętu u klienta. Takie rozwiązanie pozwala wyeliminować ewentualne wątpliwości związane z tym, czy kosiarka poradzi sobie z nietypowym ukształtowaniem terenu.

Kosiarka automatyczna dla wymagających klientów

Droższe kosiarki są najczęściej mniej awaryjne, mają większe akumulatory i dokładniej koszą trawniki. Wcale nie trzeba jednak przepłacać, aby można było przez cały czas cieszyć się idealnie skoszoną trawą bez poświęcania na to swojego czasu. Wspomniane zestawienie samojezdnych kosiarek zawiera również świetną propozycję dla osób, którym zależy na najlepszym stosunku ceny do jakości. Tego typu kosiarka pomimo niskiej ceny bez problemu poradzi sobie z koszeniem nawet większych terenów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy warto kupić kosiarkę samojezdną?