Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym jest smog i jak się przed nim bronić?

sponsorowany

Wysokie stężenie zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu to smog. Jest on nazywany cichym zabójcą ze względu na swoją szkodliwość, którą daje się zauważyć dopiero po dłuższym czasie. Pomieszczenie, w którym przebywamy jest naszą „tarczą” przed smogiem, dlatego ważne jest by zadbać o jak najwyższą jakość powietrza w naszych czterech ścianach tak, aby jak najmniej odczuwać skutki zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz. Tradycyjne wietrzenie mieszkania często zamiast poprawiać powietrze w pomieszczeniu podnosi poziom stężenia zanieczyszczeń. Dlatego marka Blauberg wychodzi naprzeciw i oferuje rozwiązania wentylacji mechanicznej decentralnej, które nie wymagają modernizacji całego mieszkania, a tworzą te same warunki jak w przypadku wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną i kanałami powietrznymi, broniąc mieszkańców w ich domach przed szkodliwością smogu.

Czym jest smog i jak się przed nim bronić?
Czym jest smog i jak się przed nim bronić?
Vents-Group

W obecnej sytuacji pandemicznej spędzamy w domach dużo więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Świadomość ludzi w kwestii zmniejszania zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego jest coraz większa, niestety smog w dużym stężeniu jest nadal obecny w powietrzu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę o przenikaniu tych zanieczyszczeń do wnętrza naszych domów i mieszkań – otwieranie okien w celu wietrzenia pomieszczeń to nie tylko nawiew (teoretycznie) świeżego powietrza – to także smog i kurz, szkodliwe pyły i alergeny oraz dokuczliwe owady. Skutek otwierania okien może być odwrotny do zamierzonego celu, a powietrze wewnętrzne może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Należy również wziąć pod uwagę aspekt finansowy – otwieranie okien powoduje znaczące straty ciepła, co w efekcie zauważymy na rachunkach za ogrzewanie. Nie wszystkie zanieczyszczenia powietrza wewnętrznego pochodzą z zewnątrz – część tego produkują ludzie w swoich domach poprzez palenie świeczek zapachowych, palenie w kominku, używanie środków chemicznych oraz posiadanie dużych ilości plastiku w domu. Przez płuca codziennie przepływają tysiące litrów powietrza! Dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o jego jakość.

Temat wentylacji pomieszczeń jest istotnym aspektem, który znacząco wpływa na nasz komfort. Dobra jakość powietrza wewnątrz budynków to nie tylko brak kurzu, smogu i alergenów, ale także niskie poziomy wilgoci oraz dwutlenku węgla. Sygnałami braku prawidłowiej wentylacji w mieszkaniach są zaparowane szyby i obecne na nich skropliny, to poważny sygnał zbyt wysokiego poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Jego stały nadmiar kumuluje się w ścianach, meblach i ubraniach – efektem jest charakterystyczna woń stęchlizny a także grzyby i pleśń widoczne na ścianach oraz pęcznienie drewnianych elementów w domach. Zbyt duża zawartość CO2 w powietrzu to złe samopoczucie, ból głowy, ospałość i słaba koncentracja. Brak prawidłowej wentylacji ma wpływ na obecność alergenów, które wywołują kaszel, katar a także problemy ze spojówkami. Należy zadbać i dołożyć wszelkich starań, aby świeże powietrze było stale dostarczane, a zużyte usuwane – dlatego ważne jest sprawne działanie wentylacji.

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie działa w sposób prawidłowy, ponieważ na jej efektywność składa się nie tylko wysokość i przekrój komina, ale także warunki atmosferyczne. Często zauważalnym zjawiskiem jest ciąg wsteczny – nawiew powietrza kratkami wentylacyjnymi do mieszkań zamiast jego usuwania.

Najbardziej efektywnym sposobem wymiany powietrza jest wentylacja mechaniczna - daje możliwość pełnej kontroli nad ilością powietrza nawiewanego i wywiewanego z pomieszczeń. Niestety nie we wszystkich budynkach można zamontować wentylację z systemem kanałów oraz z centralą wentylacyjną, np. w blokach mieszkalnych nie ma miejsca na centralę wentylacyjną oraz nie ma możliwości zrobienia podwieszanych sufitów. Montaż systemu rekuperacji w budynkach istniejących wiąże się nie tylko z poważnym remontem, ale także z poważnymi kosztami finansowymi.

Jak to działa?
Jak to działa?
Vents- Group
Vento Expert A50-1
Vento Expert A50-1
Vents- Group

Rynek HVAC proponuje jeszcze jeden sposób wentylacji mechanicznej – wentylację decentralną. Są to urządzenia marki Blauberg przeznaczone do wentylacji pomieszczeń pojedynczych – każde pomieszczenie ma swoją jednostkę do wentylacji – są to urządzenia VENTO EXPERT. Umieszczone w nich wymienniki ciepła (ceramiczne, higroskopijne) minimalizują straty ciepła, dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ograniczamy zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, a tym samym dbamy o nasze zdrowie, przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych związków do atmosfery. Filtry zapewniają dopływ świeżego, czystego, wolnego od kurzu, smogu i owadów powietrza, potrafią wyłapać z powietrza cząsteczki PM 2,5. Energooszczędną i cichą pracę zapewniają wentylatory z energooszczędnymi silnikami EC. Urządzeniami można sterować za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub bezprzewodowego sterownika naściennego. Niewątpliwą zaletą urządzeń marki Blauberg jest wbudowany czujnik wilgotności – dzięki niemu jednostka utrzymuje zadany poziom wilgotności w pomieszczeniu. Jednostki wentylacji decentralnej mogą być łączone w pary lub większe grupy urządzeń, co pozwala na ich łatwą kontrolę. Estetyczny design urządzeń pozwala wpisać się w każde wnętrze. Szybki montaż urządzeń marki Blauberg to możliwość posiadania wentylacji mechanicznej w swoim domu nawet w ciągu jednego dnia!

Co zapewniaja urzadzenia Vento
Co zapewniaja urzadzenia Vento
Vents- Group

Nie podlega wątpliwości, że nowoczesna technologia jaką proponuje marka Blauberg znacznie poprawia jakość przebywania wewnątrz domów i mieszkań. Urządzenia Vento to definicja skutecznej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dbając o jakość powietrza we własnym mieszkaniu, nie tylko dbamy o kondycję naszego domu, ale również jak i przede wszystkim o zdrowie nasze i członków naszej rodziny.

Vento Expert A50-1-W
Vento Expert A50-1-W
Vents- Group
    Więcej o:

Skomentuj:

Czym jest smog i jak się przed nim bronić?