Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dach i orynnowanie – o czym trzeba pamiętać?

artykuł zewnętrzny

Budowa domu to bardzo wymagająca inwestycja. Wymaga wielu nakładów finansowych, a także czasu i uwagi. Żeby cieszyć się wygodnym i niezawodnym domem, trzeba dokładnie zaplanować każdy jego element. Warto zainteresować się także kwestiami związanymi z dachem i orynnowaniem – od tego zależy nasz komfort na lata.

Dach i orynnowanie – o czym trzeba pamiętać?
Dach i orynnowanie – o czym trzeba pamiętać?
Kropsystem

Zwykle zagadnieniami, którym osoby budujące dom poświęcają najwięcej czasu, jest wybór odpowiedniego projektu, źródła ciepła oraz zastosowanie metod zasilania pozwalających na oszczędność. Mimo iż te kwestie są niewątpliwie bardzo ważne, to na uwagę zasługuje także dobór odpowiedniego dachu i orynnowania. Jakie są najnowocześniejsze rozwiązania w tej dziedzinie?

Systemy rynnowe

Rynny są bardzo ważnym elementem, który pozwala na prawidłowe funkcjonowanie dachu. Dzięki nim odprowadzany jest nadmiar wody pochodzącej z opadów atmosferycznych. Istnieją różne systemy rynnowe, które pozwalają uzyskać inne rezultaty. Jednak jednym z najnowocześniejszych są rynny ukryte. System rynien ukrytych pozwala na stworzenie ciekawego i nowoczesnego projektu domu. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, rynny pozostają niewidoczne i można je wkomponować w bryłę domu. Jednak estetyka nie jest jedyną zaletą takiego systemu. Takie rynny są także wyjątkowo odporne i szczelne.  Więcej na ten temat przeczytasz na kropsystem.eu. Firma jest tak pewna rozwiązań, które oferuje, że objęła je najdłuższą gwarancją na rynku. Nad wyborem systemu rynnowego warto zastanowić się już na etapie projektu – później niektóre rozwiązania mogą nie być już możliwe do wprowadzania.

Rodzaj dachu

Kształt, jaki ma dach domu, zależy od wielu czynników. Jednak trzeba pamiętać, że to, na jaki dach się zdecydujemy, będzie znacząco wpływało na estetykę oraz funkcjonalność całego domu. Najpopularniejsze są dachy dwuspadowe i czterospadowe. Takie rozwiązania można spotkać na większości projektów domów jednorodzinnych. Jednak dachy płaskie, np. pulpitowe są rozwiązaniem o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Chociaż estetyka jest ważna, to nie można zapominać o podstawowej funkcji, jaką powinien spełniać dach. Musi on chronić przed wilgocią, opadami i innymi czynnikami. Dlatego wybierając konkretny typ dachu, warto zastanowić się, na jakie warunki atmosferyczne będzie wystawiony. Kwestią wartą uwagi są także koszty – trzeba pamiętać, że im bardziej skomplikowana będzie połać dachu, tym droższe będzie wykonanie.

Wybór pokrycia dachowego

Odpowiednie pokrycie dachu jest niezbędne, aby mógł on prawidłowo spełniać swoją funkcję. Warto zastanowić się nad wszystkimi aspektami tego zagadnienia. To wybór, którego dokonujemy na lata, więc nie warto zbyt mocno ciąć kosztów tego elementu. Do wyboru jest kilka rozwiązań, które mają różne właściwości. Jednym z popularniejszych rodzajów pokrycia dachowego, szczególnie często wybieranym dla dachów dwuspadowych, jest dachówka ceramiczna. Jest to rozwiązanie bardzo solidne i trwałe. Bardzo popularna jest także blacha, która jest rozwiązaniem nieco tańszym.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Dach i orynnowanie – o czym trzeba pamiętać?