Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracyjny plakat do salonu

artykuł zewnętrzny

Plakaty ścienne to elegancka dekoracja, którą możesz z powodzeniem umieścić w swoim salonie, kuchni czy sypialni. Kolekcje plakatów występują w najróżniejszych designach i tematyce, dzięki czemu możemy wybrać odpowiedni obraz, który będzie pasował zarówno do naszego wnętrza jak i naszej osobowości.

Dekoracyjny plakat do salonu
Dekoracyjny plakat do salonu
Allegro

Stylowe plakaty na dobrej jakości papierze

Stając przed zadaniem zaaranżowania lub odremontowania pomieszczenia musimy wziąć pod uwagę to jak będą wyglądały nasze ściany. Tapetowanie całej powierzchni jest uciążliwe i niekiedy końcowy efekt nie jest zadowalający.

Lepszym wyjściem jest pomalowanie ściany, a następnie zadbanie o odpowiednie dodatki. Niejednokrotnie, sama zmiana wystroju sprawia, iż pomieszczenie wydaje się przejść całkowitą metamorfozę. Naszą dzisiejszą propozycją będą plakaty naścienne.

Przed zakupem plakatów warto zwrócić uwagę na dwa podstawowe aspekty - jakość materiału oraz wykonanie.  Papier, z którego produkowany jest plakat ma duże znaczenie. Jeżeli nie będzie dobrej jakości może łatwo ulec zniszczeniu, podrzeć się lub rozwarstwiać. Grafika wykonywana jest zarówno na papierze dającym się zrolować jak i twardym. Dodatkowo, dla ochrony grafiki bardzo często powleka się powierzchnię dodatkową warstwą, która nadaje też połyskującego efektu. Druk powinien być wykonany z uwzględnieniem najlepszych tuszów, które nie tracą wyrazistości mimo bycia wystawionym na działanie promieni słonecznych. Niekiedy możemy znaleźć plakaty wykonane z odpornego na wilgoć papieru, takie grafiki nie ulegają zniszczeniu pod wpływem przecierania wilgotną szmatką.

Plakaty najlepiej jest przymocowywać do ściany samoprzylepnymi taśmami, dzięki temu unikniesz wiercenia nieestetycznych dziur w ścianach. Sprawdź jednak, czy klej jest wystarczająco wytrzymały. Na rynku bez problemu znajdziemy trwałe taśmy, które po użytkowaniu mogą zostać odlepione i nie zostawiają śladów na ścianie. 

Designerskie plakaty w ramkach

Plakaty należą do dekoracji ściennych, które całkowicie możesz dostosować do swoich potrzeb i gustu. Z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne obrazy, dzięki szerokiej gamie różnorodnych designów. Dodatkowo, bez problemu zawiesisz go bezpośrednio na ścianie lub włożysz do ramki. Oprawa ze szkłem nie tylko zabezpieczy powierzchnię, ale też sprawi, że dekoracja będzie bardziej elegancka. Na plakacie mogą pojawić się wyjątkowe grafiki wyglądające niczym dzieła sztuki. Ekspresywne figury, modne odcienie, ale również zdjęcia.

W zależności od pomieszczenia, pamiętaj o odpowiednim doborze rozmiaru. Duże plakaty mogą przytłoczyć małe pokoje, dlatego zalecane są do między innymi do przestrzennych salonów. Rozmiary tej dekoracji sprawią, że może stać się centralnym punktem aranżacji. Tematyka może luźno nawiązywać do ogólnego wystroju lub wręcz być jego tematem przewodnim.

Uniwersalna dekoracja

Plakat jest uniwersalną dekoracją, którą możesz umieścić w każdym pomieszczeniu domu. Możesz go również zastosować w miejscu, w którym już posiadasz umieszczony obraz, czy inną dekorację ścienną. Jeżeli zdecydujesz się na zawieszenie go w łazience koniecznie zabezpiecz go dodatkową ramką ze szkłem, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z wilgocią. Nawet laminowane produkty mogą mieć lekkie nieszczelności. Również w przypadku kuchni - warto zabezpieczyć plakat przed wilgocią.  Idealnym miejscem na plakat w każdym domu jest również przedpokój czy klatka schodowa, którą często trudno nam jest ozdobić. Plakaty nie tylko nie zajmują miejsca, a nadają niebywały charakter pomieszczeniu, które jako pierwsze widzą nasi goście. 

Sypialnia - pomieszczenia, w którym każdy chce móc się zrelaksować i odprężyć po całym dniu. Tutaj również warto zadbać o odpowiedni nastrój przy wykorzystaniu plakatów jako dekoracji ściennych. W zależności od wystroju, możemy postawić na plakaty w stylu glamour, boho, czy modern. Warto również poeksperymentować zarówno ze stylem jak i rozmiarem - plakaty idealnie nadają się do mieszania różnych faktur i kształtów.

Nie zapominajmy również o pokoju dziecięcym i jego dekoracji zgodnej z upodobaniami naszego dziecka. Niezależnie od jego zainteresowań, z pewnością znajdziemy odpowiadający im plakat. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Dekoracyjny plakat do salonu