Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto postawić na OZE w nowym domu?

sponsorowany

Coraz więcej inwestorów budujących nowe domy, już na etapie projektu, planuje zastosowanie rozwiązań OZE. Ogrzewanie pompą ciepła, energia elektryczna z fotowoltaiki to nie tylko modne hasła, ale realne oszczędności w domowym budżecie. Niebawem instalacja tych technologii może okazać się nie tylko rozsądnym wyborem, ale także koniecznością.

Dlaczego warto postawić na OZE w nowym domu?
Dlaczego warto postawić na OZE w nowym domu?
Columbus Energy

Ekologiczne standardy budowy nowych domów

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej nakłada na państwa członkowskie regulacje obejmujące wiele branż, które mają na celu ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Także sektor budowlany stopniowo transformowany jest w kierunku budownictwa energooszczędnego i niskoemisyjnego. Efektem tych zmian są zaostrzone przepisy dotyczące warunków technicznych budowy domów (WT2021), które weszły w życie na początku tego roku. Zgodnie z nowymi regulacjami inwestorzy mają obowiązek stosowania materiałów budowlanych ograniczających straty energii oraz urządzeń zmniejszających zapotrzebowanie na energię nieodnawialną. Znowelizowane prawo budowlane eliminuje wykorzystanie materiałów o niskiej termoizolacyjności oraz stosowanie tradycyjnych systemów grzewczych, jak kotły węglowe czy gazowe. Zamiast tego nowe regulacje wspierają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, m.in. pomp ciepła i fotowoltaiki.

Pompa ciepła
Pompa ciepła
Columbus Energy

Ekonomiczne rozwiązania dla nowych domów

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że instalacja nowych rozwiązań OZE oraz wykorzystanie materiałów termoizolacyjnych wymaga dużych nakładów finansowych. W rezultacie budynki z energooszczędnymi technologiami są tańsze w utrzymaniu i eksploatacji, a zainwestowane w technologię pieniądze zwracają się już po kilku latach użytkowania. Decyzja o fotowoltaice i pompie ciepła, jeszcze na etapie projektowania domu pozwala zaoszczędzić dodatkowe środki, a także usprawnia cały proces związany z instalacją obu urządzeń. Dach zaprojektowany z myślą o instalacji słonecznej pozwoli możliwie zwiększyć uzyski energii, m.in. dzięki odpowiedniemu kątowi nachylenia, uniknięciu zacienień czy odpowiedniemu ustawieniu względem kierunków świata. Na etapie projektu możemy także zmniejszyć koszty budowy instalacji m.in rezygnując ze skomplikowanego dachu. Podobnie rzecz ma się z pompą ciepła. Decydując się na to urządzenie, nie musimy w projekcie domu uwzględniać kosztochłonnego komina oraz dodatkowego pomieszczenia, przeznaczonego na kotłownię. Nowoczesne pompy ciepła typu powietrze-woda posiadają stosunkowo niewielkie wymiary (ok.1 m2) i pracują niemal bezgłośnie. Wszystkie elementy systemu znajdują się w jednym zabudowanym zestawie. Jednostka wewnętrzna takiej pompy, może być swobodnie ustawiona np.w korytarzu czy spiżarni.

Pompa ciepła
Pompa ciepła
Columbus Energy

Oferta OZE skrojona dla nowych domów

Inwestor, będący na etapie wyboru projektu domu lub już w trakcie rozpoczętej budowy, może skorzystać z dedykowanej propozycji przygotowanej przez Columbus, największego dostawcę rozwiązań OZE w Polsce. Oferta firmy uwzględnia kluczowe potrzeby klientów budujących nowe domy. Po pierwsze, Columbus zapewnia wsparcie dedykowanego doradcy, który koordynuje proces przygotowania optymalnego projektu instalacji oraz doboru mocy. Doradca w razie potrzeby jest dostępny dla klienta także już po wykonanym montażu. Poza tym, firma zapewnia gwarancję ceny, co oznacza, że bez względu na to ile czasu zajmie ukończenie budowy, cena instalacji będzie taka sama, jak w dniu podpisania umowy. Columbus gwarantuje także najnowszą dostępną w swojej ofercie technologię. Oznacza to, że jeśli w czasie pomiędzy podpisaniem umowy a montażem, firma wprowadzi nowszą technologię, klient otrzyma najnowsze urządzenia, z uwzględnieniem pierwotnej ceny obowiązującej w dniu podpisania umowy. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto postawić na OZE w nowym domu?