Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobra tarcza do cięcia drewna z gwoździami

artykuł zewnętrzny

W trakcie realizacji różnego rodzaju prac koniecznym może okazać się docinanie elementów drewnianych lub z tworzyw, w których znajdują się gwoździe. Cięcie drewna z gwoździami wymaga zastosowania tarczy z zębami o specjalnej budowie. Wielkość tarczy dostosowuje się do rodzaju pilarki.

Dobra tarcza do cięcia drewna z gwoździami
Dobra tarcza do cięcia drewna z gwoździami
Istools

Zastosowanie tarczy do cięcia drewna z gwoździami

Tarcza do cięcia drewna z gwoździami to wyposażenie przystosowane do montażu na typowych elektronarzędziach, jakie są wykorzystywane do cięcia i docinania elementów drewnianych na placu budowy lub w trakcie montażu czy realizacji prac recyklingowych. Dobra tarcza o cięcia drewna z gwoździami może być stosowana, jako podstawowe wyposażenie pilarki lub szlifierki. Sprawdzi się do cięcia elementów różnego rodzaju. Dzięki temu nie ma potrzeby wymiany osprzętu urządzenia przed wykonaniem kolejnego cięcia. Co więcej, dzięki zastosowaniu uniwersalnych tarcz do cięcia drewna z gwoździami użytkownik nie musi sprawdzać przed przystąpieniem do cięcia, czy dany element zawiera gwoździe lub inne ciała obce. To spore ułatwienie na placu budowy i wszędzie tam, gdzie realizacja zadania wymaga docinania elementów z drewna konstrukcyjnego, konstrukcji drewnianych, palet lub innych opakowań drewnianych czy drewna szalunkowego.

Budowa dobrej tarczy do drewna z gwoździami

Dobra tarcza do drewna jest wyposażona w charakterystyczne uzębienie. Geometria zębów tarczy do cięcia drewna z gwoździami (do kupienia w sklepie IsTools.pl) jest opracowana w taki sposób, aby maksymalizować nacisk, jaki ząb wywiera na cięty element. Dzięki temu powierzchnia tnąca w każdych warunkach działa na materiał z pełną siłą. Dodatkowo zęby tnące są wyposażone w specjalnie wzmocnione ostrza, które świetnie radzą sobie z materiałem twardym. To właśnie dzięki temu wzmocnieniu i charakterystycznej geometrii zęba sam moment cięcia gwoździ jest niezauważalny dla operatora pilarki czy ukośnicy i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Innymi słowy, specjalna budowa zębów tarcz do cięcia drewna z gwoździami sprawia, że drewno z gwoździami można bezpiecznie ciąć typowymi elektronarzędziami ręcznym, jak pilarki kątowe czy ukośnice. Proces wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku cięcia zwykłego kawałka drewna.

Jak wybrać tarczę do cięcia drewna z gwoździami?

Wybierając tarczę do cięcia drewna z gwoździami, trzeba zadbać o dopasowanie jej rozmiaru do wielkości stosowanego urządzenia. Największą popularnością na rynku cieszą się pilarki i ukośnice przystosowane do montażu osprzętu z otworem montażowym o średnicy 30 [mm]. W przypadku tarcz tego typu, które są dedykowane do intensywnego cięcia drewna, stosuje się uzębienie zestawem 48 zębów. Zęby dobrych tarcz do cięcia drewna z gwoździami są zestawione w kilku segmentach, co pozwala na redukcję temperatury i wydłuża okres użytkowania narzędzia. Taka konfiguracja zębów oraz ich właściwa geometria gwarantuje optymalną wydajność tarcz. Warto mieć na uwadze, że tarcze dedykowane do cięcia drewna z gwoździami to osprzęt, który można stosować jako podstawowe wyposażenie pilarki czy ukośnicy. Tarcze tego typu kosztują niemal tyle, co standardowe, a oferują wyższą trwałość niż w przypadku produktów standardowych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dobra tarcza do cięcia drewna z gwoździami