Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domowy pomocnik na miarę XXI wieku

sponsorowany

W naszych domach królują urządzenia, które ułatwiają nam codzienne życie. Dostarczają one informacji, ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków i dbają o nasz komfort. Dzięki postępowi technologicznemu, mamy dostęp do aktualnych informacji z całego świata za pośrednictwem Internetu, pranie i gotowanie wymagają od nas minimalnego zaangażowania, a systemy grzewcze zapewniają stałą i przyjemną temperaturę. To, co jeszcze niedawno wymagało dużego nakładu pracy, dziś można wykonać z łatwością i komfortem w domowym zaciszu. Coraz częściej do naszych domów zapraszamy również roboty, które pozwalają nam uniknąć wyczerpujących i monotonnych czynności, takich jak odkurzanie i mopowanie.

Domowy pomocnik na miarę XXI wieku
Domowy pomocnik na miarę XXI wieku
Roomba

Niekończąca się opowieść

Tak można określić domowe obowiązki. Najgorzej jest ze sprzątaniem – kurz osadza się na meblach i podłogach niemal od razu po odkurzaniu. Nie dziwi, więc fakt, że od dziesiątek lat wynalazcy i inżynierowie opracowują rozwiązania, które mają nam pomagać w walce o porządek. O tym, jak długa jest to perspektywa niech świadczy fakt, że pierwsze urządzenia odkurzające powstały latach 60. XIX w. Z biegiem lat idea była rozwijana, i tak w 1901 powstał pierwszy odkurzacz z napędem elektrycznym. Na tym oczywiście ich rozwój się nie zakończył, kolejne dziesięciolecia przynosiły następne usprawnienia, jednak niezmiennym pozostawało, że urządzenia te wymagały pracy człowieka.

Każdy z nas to zna – po sprzątaniu mieszkania bardzo szybko przychodzi moment, gdy dostrzegamy pierwsze zabrudzenia na podłodze. Ot, drobiny jedzonego ciasta, zaschnięta plama na podłodze przy umywalce. To kwestia godziny lub czasem dosłownie chwili zwłaszcza dla rodziców małych dzieci czy posiadaczy zwierząt. Sprzątanie jest tą czynnością, która wymaga niebywałej regularności. Kto jednak ma na to czas czy siły? Nawet kwadrans odkurzania dziennie to rocznie… ponad 91 godzin. Z pewnością jest to jeden z głównych powodów rosnącej popularności domowych robotów.

Pamiętacie Rosie – robotyczną pokojówkę z kreskówki Jetsonowie? Wiecie, że postać ta zadebiutowała na ekranie w 1962 roku? Rosie zapewne również przyczyniła się do popularności domowych robotów – któż nie chciałby skorzystać z pomocy maszyny, która zadba choćby o część obowiązków… Przez lata pozostawało to jedynie ekranową fikcją, jednak wszystko zmieniło się, gdy w 2002 roku (40 lat po pojawieniu się Rosie) marka iRobot zaprezentowała pierwszego na świecie robota odkurzającego Roomba. Idea urządzenia oraz jego efektywność spotkała się z tak dobrym przyjęciem, że znana do tej pory z produkcji robotów do zadań specjalnych firma postanowiła stopniowo poświęcać coraz większe siły na tworzenie urządzeń do użytku domowego.

Roomba Combo j7+
Roomba Combo j7+
Roomba

O tym jak wielką rewolucję przeszły domowe roboty najlepiej świadczy fakt, że zachwycająca w 2002 roku Roomba miała na korpusie trzy przyciski – S, M, L – którymi wskazywało się jej wielkość sprzątanego pomieszczenia. Dziś natomiast najnowszy model - Roomba Combo j7+, o który więcej w dalszej części tekstu, samodzielnie tworzy mapy mieszkania, aby można było go wysłać wyłącznie do pracy we wskazanej przestrzeni, bez angażowania użytkownika opróżnia swój pojemnik na brud, a nawet mopuję podłogę, dbając o bezpieczeństwo delikatnych dywanów.

iRobot Roomba Combo j7+

Na przestrzeni lat iRobot dał się poznać jako marka, której produkty charakteryzuje najwyższa jakość wykonania. Dzięki temu roboty Roomba są niezawodne i długowieczne –służą 5, 10 lat, a czasem nawet i dłużej. Od strony technologicznej istotny jest fakt, że dla marki pracują inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem. To dzięki nim iRobot jest w ścisłej światowej czołówce, jeżeli chodzi o ilość posiadanych patentów w dziedzinie robotyki. Dla użytkowników najważniejsze jest jednak, że firma wsłuchuje się w ich potrzeby. Od lat każda kolejna generacja iRobota Roomba wzbogacana jest w rozwiązania, które konsumenci uznali za najważniejsze. W przypadku iRobot Roomba Combo j7+ jest to moduł nakładki mopującej, który eliminuje ryzyko zmoczenia czy zabrudzenia dywanów czy wykładzin.

iRobot Roomba Combo j7+ posiada moduł nakładki mopującej, który eliminuje ryzyko zmoczenia czy zabrudzenia dywanów czy wykładzin.
iRobot Roomba Combo j7+ posiada moduł nakładki mopującej, który eliminuje ryzyko zmoczenia czy zabrudzenia dywanów czy wykładzin.
Roomba

Za optymalizację pracy robota odpowiada nawigacja PrecisionVision. Dzięki niej użytkownicy nie muszą zbierać rzeczy z podłogi przed rozpoczęciem cyklu sprzątania. Roomba Combo j7+ rozpoznaje i identyfikuje ponad 80 powszechnie występujących obiektów, jak ubrania, buty, przewody elektryczne, a nawet „niespodzianki” pozostawione przez zwierzęta domowe. Niemniej to nie jedyna zaleta tego systemu nawigacji. Większość modeli z gamy Roomba samodzielnie tworzy inteligentne mapy Imprint, które stanowią wirtualny plan naszego mieszkania. Pozwala to wysłać robota do pracy w konkretnych pomieszczeniach, a nawet obszarach. W przypadku iRobotów Roomba Combo j7+ dane te uzupełniane są o specjalne sensory podłoża, dzięki którym robot wie, gdzie występują dywany i wykładziny. Mając tę wiedzę najpierw gruntownie odkurzane są podłogi miękkie, a następnie rozpoczyna się proces odkurzania i jednoczesnego mopowania podłóg twardych. Co więcej, gdy Roomba Combo j7+ wykryje dywan czy wykładzinę, poniesie ramię z nakładką mopującą na swój wierzch, aby nie zostały one zamoczone. To wielka rewolucja na rynku robotów odkurzająco-mopujących, ponieważ jak dotąd urządzenia te w ogóle nie unosiły modułu mopującego lub podnosiły go zaledwie o kilka milimetrów.

Roomba Combo j7+ rozpoznaje i identyfikuje ponad 80 powszechnie występujących obiektów, jak ubrania, buty, przewody elektryczne, a nawet „niespodzianki” pozostawione przez zwierzęta domowe.
Roomba Combo j7+ rozpoznaje i identyfikuje ponad 80 powszechnie występujących obiektów, jak ubrania, buty, przewody elektryczne, a nawet „niespodzianki” pozostawione przez zwierzęta domowe.
Roomba

Niezwykle ważnym rozwiązaniem w gamie robotów sprzątających Roomba jest stacja Clean Base. Oprócz ładowania robota odpowiada ona za usunięcie z pojemnikazebranych zabrudzeń, które są magazynowane w stacji ładująco-czyszczącej w szczelnym worku. Został on wykonany z czterech warstw materiału antyalergicznego i wystarcza na długie tygodnie pracy robota. Przy wymianie worka nie ma ryzyka kontaktu z brudem i alergenami, ponieważ został on wyposażony w zapadkę, która zasłania otwór wlotowy podczas wyjmowania.

Użytkownicy iRobota Roomba Combo j7+ dostają również szerokie możliwości zarządzania jego pracą. Najważniejszą w tym zakresie jest aplikacja na urządzenia mobilne – iRobot Home, którą wspomaga system operacyjny iRobot OS. Oprogramowanie na smartfona umożliwia ustalenie godzin pracy robota, z podziałem na wybrane obszary czy pomieszczenia oraz z zastosowaniem innych preferencji użytkownika. Z kolei system operacyjny iRobot dba o to, aby Roomba Combo j7+ dostosowywała się do naturalnego rytmu dnia użytkowników. I tak, może zaproponować dodanie cyklu sprzątania, gdy dostrzeże pewną regularność – np. odkurzanie wokół stołu w jadalni po kolacji, ale nawet, gdy występuję okres pylenia roślin czy linienia zwierząt.

Użytkownicy iRobota Roomba Combo j7+ dostają również szerokie możliwości zarządzania jego pracą. Najważniejszą w tym zakresie jest aplikacja na urządzenia mobilne – iRobot Home
Użytkownicy iRobota Roomba Combo j7+ dostają również szerokie możliwości zarządzania jego pracą. Najważniejszą w tym zakresie jest aplikacja na urządzenia mobilne – iRobot Home
Roomba

iRobota Roomba Combo j7+ to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych robotów sprzątających na rynku, który wyposażono w unikatowe rozwiązania. Jego posiadacze mogą liczyć na efektywność pracy i wieloletnią niezawodność. Nam podejście iRobot do potrzeb użytkownika daje pewność, że firma te jeszcze nieraz sprawi, że będziemy szeroko otwierać oczy ze zdumienia na widok nowych możliwości. Tak szeroko, jak robi to Rosie.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Domowy pomocnik na miarę XXI wieku