Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domy nowoczesne, czyli jakie?

artykuł zewnętrzny

Jaki powinien być mój nowy dom? To pytanie zadaje sobie każdy inwestor indywidualny już przy wyborze projektu nowego domu. Jeśli szukamy projektu funkcjonalnego, energooszczędnego, z prostą bryłą i wcale nie drogimi kosztami realizacji to warto zwrócić uwagę na projekty domów nowoczesnych. W naszym artykule wyjaśniamy co charakteryzuje nowoczesny styl oraz jakie są różnice pomiędzy domem piętrowym i parterowym w tym stylu. Zdradzamy też kto ma najwięcej na rynku projektów domów nowoczesnych i dlaczego warto zwrócić na nich uwagę.

Domy nowoczesne czyli jakie?
Domy nowoczesne czyli jakie?
New House

Co charakteryzuje projekt domu nowoczesnego?

Gdy mówimy o stylu nowoczesnym w architekturze jednorodzinnej to musimy wziąć pod uwagę dwa elementy. Pierwszy jest oczywisty i wiąże się z kształtem bryły budynku. Drugi wyróżnik stylu nowoczesnego to także materiału użyte do budowy. Wiele osób o tym zapomina a są ona bardzo ważne dla nowoczesnych projektów domów.

Architektonicznie domy nowoczesne wyróżnia prosta bryła budynku, na planie kwadratu, prostokąta lub litery „L”. Drugim wyróżnikiem jest oczywiście dach, płaski w domach piętrowych lub co najwyżej dwuspadowy w domach parterowych. Elewacja to naturalne materiały, jasne kolory i ew. dodatki takie jak drewno czy klinkier.

Drugi i często niewidoczny wyróżnik stylu nowoczesnego to użyte materiały. Mają one zapewnić przede wszystkim funkcjonalność takiego domu, energooszczędność a przy tym powinny być trwałe. Warto też wiedzieć, iż bardzo często materiały użyte w projektach domów jednorodzinnych powodują tańsze koszty realizacji takiego projektu przy zachowaniu wszystkich parametrów jakościowych. Można sprawdzić to w szacunkowych kosztach realizacji każdego z nowoczesnych projektów domów.

Parterowy czy piętrowy – ważna decyzja

Wybierając nowoczesny projekt domu zapomnijmy o stereotypach łączących domy parterowe z małą powierzchnią a domy piętrowe z dużą. W nowoczesnej architekturze domy parterowe posiadają wiele zalet na które warto zwrócić uwagę. Mają zazwyczaj jasny i bardzo funkcjonalny podział wnętrz, dają wrażenie przestrzeni w środku i połączenia z naturą na zewnątrz. Mogą być też idealnym projektem zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla seniorów czy osób niepełnosprawnych. W końcu ich prosta konstrukcja oznacza niższe koszty budowy, a w powierzchni użytkowej takiego domu ogranicza nas tylko rozmiar działki i bryły budynku jaki możemy na niej posadowić.

Jeśli jedna marzy nam się dom piętrowy to w nowoczesnym budownictwie zwróćmy uwagę na projekty z płaskim dachem. Cechuje je duża odporność na trudne warunki atmosferyczne oraz duże możliwości zagospodarowania tarasów zewnętrznych na piętrze. Co dodatkowo uczyni brylę ciekawą i podkreśli jej nowoczesność.

Gdzie znajdziesz projekt domu nowoczesnego?

Niewątpliwie na rynku jest coraz większa ilość projektów domów nowoczesnych. Warto jednak zwrócić uwagę na firmę New House. Na ich stronie znajdziemy nie tylko mnóstwo projektów domów nowoczesnych to także jeszcze wiele innych przydatnych narzędzi. Po pierwsze przy każdym projekcie sprawdzimy z kalkulatorem koszty jego budowy. A nawet jeśli nie mamy jeszcze wybranego konkretnego projektu możemy oszacować koszt realizacji na bazie ogólnych założeń, korzystając z kalkulatora budowy domu. New House jest też liderem w realizacji domów pod klucz, więc na ich stronie możemy obejrzeć także materiały z wybudowanych i zrealizowanych już inwestycji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Domy nowoczesne, czyli jakie?