Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzwi bezprzylgowe — jak wyglądają i gdzie pasują?

artykuł zewnętrzny

Drzwi bezprzylgowe zdobywają coraz większą popularność wśród inwestorów. Nic dziwnego – są nie tylko funkcjonalne, ale i zwracają uwagę estetycznym wyglądem. Czym jednak różnią się od tradycyjnych modeli przylgowych? W jakiego typu wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Drzwi bezprzylgowe — jak wyglądają i gdzie pasują?
Drzwi bezprzylgowe — jak wyglądają i gdzie pasują?
Komfort

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe – czym się różnią?

W klasycznych drzwiach, zwanych przylgowymi, można zauważyć obecność charakterystycznego, zachodzącego na ościeżnicę wcięcia w krawędzi skrzydła. Element ten, zwany przylgą, ukrywa znajdujący się wewnątrz zamek. Po zamknięciu skrzydła zawiasy pozostają widoczne.

Z kolei drzwi wewnętrzne bezprzylgowe wyposażone są w całkowicie ukryte zawiasy, których zupełnie nie widać po zamknięciu. Dzięki temu drzwi idealnie łączą się z ościeżnicą, a ich krawędź jest całkowicie gładka. Skrzydło po zamknięciu sprawia wrażenie masywniejszego niż w przypadku drzwi przylgowych. 

Drzwi bezprzylgowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Drzwi bezprzylgowe są chętnie wybierane zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Większość z nich wyposażona jest w zamki magnetyczne; dzięki nim nie musimy używać klamki, by mieć pewność, że drzwi na pewno są dobrze zamknięte. Takie rozwiązanie stanowi ogromne ułatwienie m.in. dla osób starszych lub z niepełnosprawnościami; im mniej ruchów muszą bowiem wykonać przy tego typu czynnościach, tym lepiej. Inną zaletą zamków magnetycznych jest ich ciche zamykanie – pozwalają znacząco zredukować odgłos trzaskających drzwi.

Konstrukcja drzwi bezprzylgowych, dzięki której zawiasy pozostają niemal niewidoczne, znacznie zmniejsza ryzyko przytrzaśnięcia palców. Z tego powodu są one szczególnie polecane do domów, w których mieszkają małe dzieci.

Tego typu drzwi wymagają zastosowania specjalnej ościeżnicy ze wzmocnionymi kieszeniami na zawiasy. Dzięki nim cała konstrukcja jest bardzo trwała i wytrzymała. Z tego powodu jest to doskonały wybór dla osób poszukujących rozwiązań na wiele lat intensywnego użytkowania.

Drzwi bezprzylgowe świetnie sprawdzają się w minimalistycznych aranżacjach. Skrzydło i ościeżnica po zamknięciu tworzą gładką płaszczyznę, której nie zakłócają żadne wystające elementy. Całość prezentuje się niezwykle elegancko, szczególnie jeśli wybierze się model z szerokimi futrynami. Idealne dopasowanie każdego fragmentu pozwala też lepiej wyeksponować ewentualne dekoracyjne detale, takie jak modne, ozdobne klamki.

Drzwi bezprzylgowe
Drzwi bezprzylgowe
Komfort

Drzwi bezprzylgowe a styl

Minimalizm drzwi bezprzylgowych sprawia, że doskonale prezentują się one jako element nowoczesnych aranżacji. Są wręcz niezastąpione we wnętrzach w stylu industrialnym, którego podstawą jest prostota oraz starannie przemyślane umiejscowienie każdego detalu. Gładka płaszczyzna zamkniętych drzwi idealnie pasuje do nieco surowych, loftowych kompozycji.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych typów drzwi, decydującą kwestią jest ich kolorystyka oraz rodzaj wykończenia. Model pokryty okleiną imitującą naturalne drewno o jasnym odcieniu idealnie sprawdzi się jako element aranżacji w stylu skandynawskim lub klasycznym. 

Jeśli zaś sięgniemy po drzwi pozbawione jakichkolwiek elementów dekoracyjnych (ozdobnych frezów lub przeszkleń), mające dokładnie taki sam kolor jak otaczające je ściany, uzyskamy idealną, jednolitą powierzchnię. Takie rozwiązanie będzie dobrze wyglądać w dosłownie każdym wnętrzu.

Zalety drzwi bezprzylgowych sprawiają, że decyduje się na nie coraz więcej inwestorów — zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych. Producenci podążają za oczekiwaniami klientów, dzięki czemu obecnie na rynku znajdują się liczne modele tego typu produktów. Trzeba pamiętać, że drzwi stanowią niezwykle istotny element wystroju każdego wnętrza. Dlatego ich wybór jest kwestią, której warto poświęcić dostateczną ilość czasu i uwagi. Dzięki temu gotowa aranżacja będzie dopracowana w każdym szczególe. Dobrze dopasowane drzwi są również wygodne w użyciu i funkcjonalne, co jest wyjątkowo ważne w przypadku wszystkich produktów, z których każdego dnia wielokrotnie korzystamy.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Drzwi bezprzylgowe — jak wyglądają i gdzie pasują?