Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzwi wewnętrzne do salonu: wybierz najmodniejszy model!

artykuł zewnętrzny

Drzwi wewnętrzne stanowią, także w salonie, niezbywalny element aranżacji wnętrza. Wiele powierzchni, pomieszczeń, będzie wręcz domagać się uzupełnienia ich drzwiami wewnętrznymi. Czy zawsze jest to wskazane i jak wybrać najlepsze drzwi do domu?

Drzwi wewnętrzne do salonu: wybierz najmodniejszy model!
Drzwi wewnętrzne do salonu: wybierz najmodniejszy model!
Erkado

Salon z drzwiami, a może otwarty?

Pierwszym pytaniem przy urządzaniu salonu jest to, które dotyczy tego, czy salon w ogóle powinien posiadać drzwi wewnętrzne. Zdania statystycznie rozkładają się tu po równo, tzn. znajdą się i miłośnicy pozostawienia salonu jako otwartej przestrzeni, znajdą się także amatorzy klasycznego włączenie w aranżację salonu drzwi. Po prawdzie niektóre salony będą “bronić się” przed montażem drzwi, inne zaś będą wręcz wymagały drzwi wewnętrznych. Wiele więc zależy od przestrzeni, jaką zarządzamy i meblujemy.

Dobierz kolor drzwi do podłogi

Zwykłym sposobem doboru koloru drzwi wewnątrz pomieszczeń jest spojrzenie na podłogę. Potem możemy nasze drzwi uczynić kontrastującymi lub dokładnie dopasowanymi do koloru podłogi. Ważna jest ta zasada, że kolor drzwi pozostaje zależny od rodzaju, stylu i koloru podłogi. Tę zasadę stosują także zawodowi architekci wnętrz.

Dzieje się tak, ponieważ podłoga jest elementem montowanym przed wszelkimi innymi. To właśnie podłoga, jej wygląd, stanowią o dalszym postępowaniu w doborze innych sprzętów, w tym drzwi wewnętrznych. Dobrym efektem będzie odróżnienie drzwi od podłogi, właśnie przez kolor, lub też stopnienie kolorystyczne jednego i drugiego elementu.

Białe drzwi do salonu

Szeroki wybór w zakresie drzwi wewnętrznych znajdziemy tutaj. Zwracamy uwagę, że od lat jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wybór drzwi białych. Pasują one do salonu, optycznie powiększając jego przestrzeń, biel świadczy także o porządku w salonie i po prostu nie wychodzi z mody.

Drzwi wewnętrzne w kolorze drewna

Równie klasycznym posunięciem jest wybór drzwi w kolorze drewna, przy czym pamiętajmy, że drewno może być jasne lub ciemne, posiada także odcienie pośrednie. Niemniej wybór drzwi w kolorze drewna zawsze będzie nawiązywał do naturalności materiału, zatem pozostanie klasyczny. Powinniśmy także pamiętać o zbawiennym dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego działaniu przedmiotów aranżacji wnętrza wytworzonych z czystego drewna. To dodatkowy argument za drzwiami możliwie naturalnie drewnianymi.

Betonowe akcenty na drzwiach

W nowych aranżacjach nowych budynków coraz śmielej i coraz powszechniej pojawiają się drzwi zawierające przynajmniej po części akcenty wykonane z betonu ozdobnego. Należy ten stan rzeczy traktować jako nowy trend, a raczej uzupełnienie już istniejącej stylistyki, która niekiedy zmierza do surowości i prostoty. Betonowe akcenty na drzwiach szczególnie spodobają się właścicielom loftów i apartamentów.

Podsumowanie - wybór drzwi wewnętrznych

Jest znacznie więcej pytań dotyczących wybrania tych najlepszych dla siebie drzwi wewnętrznych. Np. jaką jakość tłumienia dźwięku powinny posiadać? Czy powinny mieć przeszklenia? Jakie zamki zamontować w drzwiach? Tych pytań jest znacznie więcej, a rozstrzygamy je zwykle przez odwołanie się do własnych gustów estetycznych i przekonań o dobrze urządzonej przestrzeni.

W takiej przestrzeni drzwi pojawią się tak czy inaczej, a więc musimy skonkretyzować ich wygląd i funkcje względem reszty zagospodarowywanej przestrzeni. Dobre drzwi wewnętrzne zapewnią nam lata niezakłóconego użytkowania, pożądaną estetykę, spokój i bezpieczeństwo.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drzwi wewnętrzne do salonu: wybierz najmodniejszy model!