Elektryczne i akumulatorowe podcinarki Alpina: poznaj ich funkcje i możliwości.

artykuł zewnętrzny

Jak skutecznie kosić, kiedy kosiarka nie dociera do wszystkich miejsc, gdzie rośnie trawa? To proste – podcinarką elektryczną lub akumulatorową!

Elektryczne i akumulatorowe podcinarki  Alpina: poznaj ich funkcje i możliwości.
Elektryczne i akumulatorowe podcinarki Alpina: poznaj ich funkcje i możliwości.
Alpina Garden

Czasami nie jest łatwo o idealnie wykoszony trawnik. Dzieje się tak między innymi dlatego, że kosiarka nie dociera do miejsc trudno dostępnych. Przy pomocy podcinarki jest jednak to możliwe. Poznaj funkcje i możliwości podcinarek Alpina. Zapraszamy do lektury!

Do czego służy podcinarka?

Koszenie trawy kosiarką nie zawsze przynosi w 100 % satysfakcjonujący efekt, ponieważ m.in. miejsca przy krawężnikach, przy chodnikach, pozostają nieruszone. Całość wygląda nieestetycznie, a poświęciłeś na koszenie sporo czasu. Z pomocą nadchodzą podcinarki elektryczne i akumulatorowe Alpina.  Mają one na celu usunięcie trawy tam, gdzie nie dosięgnie kosiarka. 

Zalety podcinarek 

Źdźbła możesz przyciąć ręcznie, za pomocą nożyc do trawy.  Jest to jednak czaso- i pracochłonna metoda na równomierne przycięcie trawy. Szczególnie w przypadku wielkopowierzchniowego ogrodu. Dlatego rozważenie kupna podcinarki elektrycznej lub akumulatorowej  jest dobrym pomysłem. 

Podcinarka elektryczna idealnie sprawdzi się z mniejszych i średnich ogrodach, gdyż potrzebuje źródła zasilania z kabla. Podcinarka akumulatorowa przystosuje się do każdego rodzaju ogrodu, począwszy od tego małego, poprzez średni do dużego. 

Niewątpliwą zaletą tych podcinarek jest to, że są przyjazne środowisku, ponieważ nie emitują spalin ani hałasu. To sprawi, że praca w ogrodzie nie będzie przeszkadzała w odpoczynku innym osobom, znajdującym się w ogrodzie. Kolejną zaletą jest ich lekkość i łatwość obsługi.  

Następnym plusem jest łatwość konserwacji (nie wymieniasz oleju, filtrów i świec jak w przypadku urządzeń spalinowych). Nie uzupełniasz w nich paliwa, więc pracujesz bez zbędnych przerw. Do pracy z urządzeniem potrzebny jest swobodny dostęp do źródła prądu lub w przypadku podcinarki akumulatorowej - naładowanego akumulatora.

Podcinarki elektryczne Alpina

ATR 350 E to niezwykle lekka (2 kg) podcinarka elektryczna z silnikiem o mocy 350 W, który napędza dwużyłkową głowicę tnącą z mechanizmem, który za pomocą dotknięcia głowicy o ziemię, wysuwa żyłkę do przodu. Szerokość koszenia wynosi 24 cm. Dzięki składanemu wałkowi nie potrzebujesz dużo miejsca na przechowywanie w domku ogrodowym czy garażu i nie zajmuje też dużo miejsca w bagażniku samochodu.

Elektryczne podcinarki
Elektryczne podcinarki
Alpina Garden

ATR 600 E jest urządzeniem ważącym 2,8 kg, dzięki czemu wykonasz pracę przy mniejszym wysiłku. Posiada wysokowydajny silnik o mocy 600 W a typ głowicy Tap & Go zapewnia automatyczne zwolnienie żyłki tnącej w momencie, gdy lekko dotkniesz głowicą o podłoże. Teleskopowy wałek umożliwia obsługę na dowolnej wysokości, zapewniając przy tym wygodę użytkowania (ponieważ dopasujesz ją do swojego wzrostu). Szerokość koszenia wynosi 30 cm. 

Obydwie podcinarki mają ergonomiczną kierownicę w kształcie pętli.

Elektryczne podcinarki
Elektryczne podcinarki
Alpina Garden

Podcinarki akumulatorowe

Podcinarka akumulatorowa ATR 20 Li Kit, wyposażona jest w akumulator litowo-jonowy 20 V (zapewniający szybkie ładowanie, a także wydłużony czas pracy i doskonałą żywotność). Narzędzie jest lekkie, ponieważ waży jedynie 2,1 kg netto. Posiada regulowany teleskopowo trzonek jak również ogranicznik, który chroni rośliny (aby nie naruszyć ich podczas podcinania). Pełni on też funkcję prowadnicy, dzięki której możesz w sposób bezpieczny i dokładny przycinać trawę wokół krzewów i między nimi. Regulowana głowica tnąca gwarantuje dopasowany do każdej sytuacji kąt koszenia. Szerokość koszenia to 25 cm.   

Podcinarki akumulatorowe
Podcinarki akumulatorowe
Alpina Garden

Idealnie wykoszony trawnik jest jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodu. Warto zatem sięgnąć po podcinarkę i po udanym wyrównywaniu trawy, z satysfakcją cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.      

    Więcej o:

Skomentuj:

Elektryczne i akumulatorowe podcinarki Alpina: poznaj ich funkcje i możliwości.