Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

FIORD - blachodachówka panelowa

sponsorowany

Liczba ofert pokryć dachowych na rynku jest na tyle duża, że przy poszukiwaniach odpowiedniego modelu łatwo jest się pogubić. Blachodachówka, dachówka ceramiczna czy bitumiczna ? Jeżeli zależy nam na lekkim pokryciu dachowym w przestępnej cenie to odpowiedzią jest blachodachówka. A czym wyróżnia spośród innych blachodachówka panelowa FIORD firmy Blachy Pruszyński?

Blachodachówka panelowa FIORD
Blachodachówka panelowa FIORD
Blachy Pruszyński

Swoimi charakterystycznymi przetłoczeniami tworzy skandynawski wygląd dachu. Pokrycie posiada podłużne, niewielkie wypustki poprawiające sztywność całego panelu. Takie przetłoczenia wzmacniają odporność paneli na odkształcenia powstałe w wyniku wahań temperatur lub urazów przy montażu. Ten model blachodachówki wkomponuje się doskonale zarówno w nowoczesny jak i klasyczny styl architektoniczny. Montaż pokrycia jest zdecydowanie prostszy dzięki panelowej formie. Moduły o dwurzędowych dachówkach są tego samego wymiaru dzięki czemu idealnie się do siebie dopasowują a połączenia pomiędzy panelami są niewidoczne. Niewielka waga umożliwia bezproblemowy transport oraz składowanie w miejscu budowy – należy pamiętać o zapewnieniu ochrony przed wilgocią. Montaż blachodachówki FIORD przebiega szybko i jest prosty ze względu na lekkie, poręczne i symetryczne panele. W zależności od preferencji dekarza układane są od lewej lub od prawej strony. Kolejną zaletą panelówek jest krótki czas realizacji zamówienia. Jednakowy rozmiar modułów sprawia, że ich produkcja przebiega masowo dzięki czemu dostępne są praktycznie od ręki. Możemy sięgnąć porady pracownika działu u dystrybutora lub w jednym z oddziałów Blachy Pruszyński. Fachowiec wyznaczy potrzebną ilość paneli na podstawie powierzchnie krycia dachu.

Blachodachówka panelowa FIORD
Blachodachówka panelowa FIORD
Blachy Pruszyński

Ochronno- dekoracyjne powłoki

Blachodachówka powinna być zabezpieczona powłoką ochronną. Nadaje odpowiedni odcień, tworzy wymaganą fakturę a także mat lub połysk. Głównym zadaniem powłok jest ochrona blachodachówki przed korozją stalowego rdzenia. Różnica między powłokami polega na innym składzie, najczęściej wyróżniamy powłokę poliuretanową, poliestrową lub mieszaną (hybrydową). W odpowiedzi na wymagania klientów firma Blachy Pruszyński stworzyła nową, gruboziarnistą powłokę poliestrową TOPMAT. Matowa warstwa przeznaczona jest dla blachodachówek panelowych. Charakteryzuje się wyższą od standardowych poliestrów wytrzymałością na mikropęknięcia i rozwarstwianie. Nowy system pozwala zapewnić o 20% wyższą ochronę na korozję i odbarwienia.

Blachodachówka panelowa FIORD
Blachodachówka panelowa FIORD
Blachy Pruszyński

Wentylacja jest równie istotna

Dach nie składa się tylko z pokrycia dachowego. W jego skład wchodzi wiele ważnych elementów, które zapewniają trwałość na wiele lat. Wentylacja jest jednym z ważniejszych elementów dachu. Wilgoć jest dużym zagrożeniem dla konstrukcji . Jej nadmiar powoduje nieodwracalne zniszczenia. Z tego powodu nie można zapomnieć o odpowiedniej wentylacji warstw. Istotne jest aby powietrze nie spotykało przeszkód i swobodnie przepływało pomiędzy wszystkimi elementami. Jest to ważne ponieważ wraz z powietrzem usuwana jest wilgoć która stanowi zagrożenie dla całej konstrukcji dachu i jego izolacji termicznej.

Aby zapobiec skraplaniu się pary wodnej i zawilgotnieniom , najlepszym sposobem są szczeliny wentylacyjne. Ich wylot musi znajdować się w kalenicy i narożach dachu a wlot w okapie. Nie powinny one być całkowicie otwarte żeby pokrycie dachowe zachowało szczelność. W tym celu służą odpowiednie akcesoria dachowe, które należy zakupić wraz z pokryciem dachowym.

Ich ilość powinna być zgodna z kształtem i poziomem skomplikowania dachu. Zakup dodatkowych akcesoriów dachowych wraz z pokryciem pomoże idealnie dopasować kolor. Doradcy firmy Blachy Pruszyński pomogą ograniczyć zakup do najpotrzebniejszego minimum, aby ilość odpadów była jak najmniejsza, nawet przy bardziej skomplikowanych połaciach. Należy pamiętać, że estetyka, szczelność i trwałość dachu zależy od doboru produktu i profesjonalnego montażu.

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

FIORD - blachodachówka panelowa