Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fotowoltaika dla każdego? Zasady finansowania i dofinansowania instalacji fotowoltaicznej

artykuł zewnętrzny

Wyraźnie obniża koszty eksploatacji domu i pozwala zachować niezależność energetyczną. Mowa o instalacji fotowoltaicznej, która wykorzystując zjawisko fotowoltaiki, zamienia bezpośrednią energię słoneczną na prąd. Pomysł takiej inwestycji nie bez powodu spotkał się z pozytywnym odbiorem właścicieli budynków jedno i wielorodzinnych. Koszty montażu wciąż jednak przewyższają możliwości finansowe większości zainteresowanych. By zwiększyć dostępność tej technologii, opracowano korzystne linie finansowania i dofinansowania fotowoltaiki. Czytając dalej, dowiesz się konkretnie jakie.

Fotowoltaika dla każdego? Zasady finansowania i dofinansowania instalacji fotowoltaicznej
Fotowoltaika dla każdego? Zasady finansowania i dofinansowania instalacji fotowoltaicznej
Tauron

Fotowoltaika to nowe możliwości

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną gwarantuje nowe możliwości. Wyraźne oszczędności w rachunkach i uzyskanie niezależności energetycznej to tylko część korzyści. Montaż paneli pozwala na całkowitą rezygnację z energii elektrycznej, pozyskiwanej w sposób konwencjonalny. Jak zminimalizować koszty związane z założeniem instalacji? Korzystne rozwiązania dla konsumentów indywidualnych proponuje TAURON.

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej kredytem ratalnym

Ekologiczna produkcja prądu we własnym domu mylnie jest utożsamiana z wysokimi kosztami instalacji. Montując panele fotowoltaiczne, warto skorzystać z wybranej linii kredytowania. TAURON umożliwia klientom indywidualnym skorzystanie z:

- kredytu ratalnego EKORATY RRSO 0%, pozwalającego na zakup koniecznych urządzeń z proponowanej oferty bez prowizji i bez odsetek. Jeśli decydujesz się na tę opcję, zyskujesz możliwość odroczenia spłaty pierwszej raty na okres jednego miesiąca;

- kredytu EKORATY RRSO 5,64%, z możliwością rozłożenia spłat kredytu na okres 10 lat. Rozwiązanie to jest wyjątkowo korzystne, o czym świadczy wysokość miesięcznej raty (często nie przekracza ona 220 złotych).

Dodatkowo bez względu na wybraną linię kredytowania fotowoltaiki, nie musisz dysponować wolną gotówką, umożliwiającą wniesienie wpłaty własnej.

Program „Czyste Powietrze”

Program „Czyste Powietrze” powstał w odpowiedzi na potrzeby środowiska i obejmuje działania mające na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Osiągnięcie założonych celów będzie możliwe dzięki wymianie źródeł ciepła i poprawie efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych. Chcąc zwiększyć dostępność innowacyjnej technologii fotowoltaicznej, TAURON umożliwia klientom indywidualnym pozyskanie podstawowego lub podwyższonego finansowania instalacji fotowoltaiki.

Podstawowe finansowanie przysługuje właścicielom i współwłaścicielom budynków jednorodzinnych (lub wydzielonych w nich lokali z wyodrębnioną księgą wieczystą), których dochód roczny nie przekracza 100 tysięcy złotych. W przypadku dofinansowania podwyższonego średni dochód miesięczny na jednego członka rodziny nie może przekraczać 1564 złote (w gospodarstwie wieloosobowym) lub 2189 złotych (w gospodarstwie jednoosobowym).

Z programu „Czyste Powietrze” można sfinansować także wymianę starych źródeł ciepła, instalację kolektorów słonecznych, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz wymianę stolarki okiennej lub drzwiowej i docieplenie budynku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fotowoltaika dla każdego? Zasady finansowania i dofinansowania instalacji fotowoltaicznej