Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ile kosztuje metr blachy modułowej?

sponsorowany

Ceny materiałów budowlanych przez ostatnie kilka lat mocno poszły w górę. Podwyżki nie ominęły także pokryć dachowych, w tym popularnej blachodachówki modułowej, co spowodowane jest m.in. wzrostem ceny stali. Ile musimy dzisiaj zapłacić za metr blachy modułowej?

Ile kosztuje metr blachy modułowej
Ile kosztuje metr blachy modułowej
Blachy Pruszyński

Blachodachówka modułowa od kilku lat skutecznie podbija rynek budowlany, nic więc dziwnego, że dostępna jest w ofercie wielu producentów. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest trwała, estetyczna, łatwa do ułożenia i sprawdzi się na każdym dachu – zarówno prostym, jak i skomplikowanym. Ponadto transport i składowanie blachodachówki panelowej nie stwarza żadnego problemu. Niestety, mimo że pokrycia blaszane zaliczane są do dostępnych finansowo dla wszystkich inwestorów, to ich cena poszybowała w górę. Wzrost cen zależy w dużej mierze od wzrostu cen stali, ale to niejedyny czynnik podwyżek. Co wpływa na cenę blachy modułowej? Na jaki koszt musimy się przygotować, układając blachodachówkę panelową?

Co to jest blacha modułowa?

Blachodachówki panelowe (inaczej modułowe) oferowane są jako niewielkie arkusze, które mają takie same zestandaryzowane wymiary i tworzą kompletny system gotowy do montażu. Dzięki temu niezbędną ilość materiału pokryciowego możemy zakupić od ręki, a do wyliczenia wystarczy informacja o metrażu połaci dachowej. Ponadto po dostarczeniu blachodachówek na plac budowy dekarze mogą od razu przystąpić do pracy, ponieważ nie trzeba dopasowywać poszczególnych arkuszy do siebie, a symetryczny kształt umożliwia dowolny kierunek montażu. Co ważne, do montażu wystarczą jedynie dwie osoby. Wśród zalet blachodachówek panelowych należy wymienić także to, że odpady ograniczone są do minimum – szacuje się, że nawet przy skomplikowanych dachach jest to maksymalnie 5%. Blachodachówki modułowe dostępne są w bardzo wielu wzorach – np. zupełnie prosta blachodachówka PŁASKA, o wyszukanym kształcie blachodachówka LOARA, w stylu skandynawskim blachodachówka FIORD czy przypominająca drewniany gont blachodachówka REGLE, wszystkie te blachodachówki i wiele innych znajdziemy w ofercie firmy Blachy Pruszyński. Urozmaicona jest również kolorystyka – nawet popularny szary występuje w kilku odcieniach. Blachodachówki panelowe można układać nie tylko na dachu, ale i elewacji.

Blachodachówka panelowa MODUS z podbitką TP7
Blachodachówka panelowa MODUS z podbitką TP7
Blachy Pruszyński

Ile kosztuje blachodachówka modułowa

Blachodachówki panelowe są wykańczane tak, aby jak najdłużej były trwałe i estetyczne, a także, aby ich montaż przebiegał bezproblemowo. Pamiętajmy, że wybierając blachodachówki panelowe, warto postawić na renomowanego producenta. Na przykład firma Blachy Pruszyński może pochwalić się nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, a także specjalistycznym laboratorium, w którym produkty są sprawdzane na bieżąco. Nie powinno nas więc dziwić, że za blachodachówki modułowe najwyższej jakości musimy zapłacić nieco więcej niż od lokalnego producenta, który nie dysponuje tak profesjonalnym zapleczem technicznym umożliwiającym kompleksowe przebadanie parametrów technicznych oferowanych produktów. Ile kosztuje metr blachy modułowej? Oczywiście ceny są zróżnicowane, a zależą przede wszystkim od rodzaju powłoki ochronno-dekoracyjnej. Najwięcej blachodachówek znajdziemy w przedziale cenowym od 50 do 80 zł za m2, chociaż są oczywiście droższe. Uwaga! Cena za m2 to nie cena jednego arkusza – ta zazwyczaj jest nieco niższa (30-60 zł). Aktualnych cenników możemy poszukać na stronach internetowych producentów, np. firma Blachy Pruszyński zawsze podaje cenę metra efektywnego netto i brutto oraz cenę arkusza netto i brutto. 

Ile kosztuje blachodachówka modułowa
Ile kosztuje blachodachówka modułowa
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Ile kosztuje metr blachy modułowej?