Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Internet domowy bez limitu - stabilne łącze, brak ograniczeń!

Artykuł sponsorowany

Internet to jedno z najważniejszych narzędzi umożliwiających kontakt ze światem. To za pośrednictwem sieci rozmawiamy ze znajomymi, robimy zakupy, a nawet załatwiamy sprawy urzędowe. Z tego względu dostęp do Internetu w domu powinien być stabilny, szybki i pozbawiony ograniczeń, takich jak limit danych do wykorzystania. Ale jak Internet domowy bez limitu wybrać? Czy na rynku jest dostępny Internet mobilny bez limitu danych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Internet domowy bez limitu - stabilne łącze, brak ograniczeń!
Internet domowy bez limitu - stabilne łącze, brak ograniczeń!
Teletropiciel

Domowy Internet mobilny czy stacjonarny?

Jakie łącze Internetowe jest najlepsze do domu? Najczęściej wybierana opcją jest Internet stacjonarny. W dużych miastach coraz więcej osób decyduje się na światłowód. Nie należy jednak zapominać o Internecie mobilnym. Kolejne standardy takie jak 4G LTE i 5G spowodowały wzrost prędkości i stabilności łączy mobilnych. Niestety wciąż oferty Internetu mobilnego często są obarczone limitem danych dostępnych do wykorzystania w ramach danego miesiąca.

A co jeśli chcemy mieć dostęp do Internetu bez limitu? Wtedy warto postawić na łącze stacjonarne. Poza nielimitowanym dostępem do sieci charakteryzuje się ono znacznie lepszym stosunkiem prędkości do ceny. Infrastruktura umożliwiająca montaż takiego łącza nie jest jednak dostępna wszędzie. Poza miastem często jedyną możliwą opcją jest Internet mobilny.

Na szczęście domowy Internet mobilny bez limitu danych także jest dostępny w ofercie operatorów. Oczywiście w jego przypadku należy się liczyć z wyższymi kosztami. Zdecydowanie warto postawić na Internet bez limitu zwłaszcza, jeśli z Internetu w domu korzysta kilka osób, na przykład rodzice i dzieci. W takim wypadku nawet największy limit może nie być wystarczający.

Nielimitowany Internet domowy czy oferta z dużym limitem?

Wiele osób decyduje się na zakup łącza mobilnego z dużym limitem danych mając nadzieję, że dostępny limit będzie wystarczający. Rzeczywiście, w przypadku sporadycznego korzystania z sieci, limit danych nie musi być kłopotliwy. Warto jednak pamiętać o tym, że takie czynności jak pobieranie czy wysyłanie dużych plików a także konsumpcja treści multimedialnych może wyczerpać dostępny limit bardzo szybko.

Przykładowo, godzina oglądania wideo w serwisie YouTube w jakości Full HD 1080p to aż 1,2 GB danych. Łatwo obliczyć, że limit 50 GB pozwoli na oglądanie YouTube jedynie przez około 42 godziny miesięcznie (1,4 godziny dziennie). Jeśli weźmiemy pod uwagę, że z Internetu w domu korzysta więcej osób (rodzice, dzieci, dziadkowie, okazjonalnie zaproszeni goście), zdamy sobie sprawę jak duży musi być limit, aby w każdym miesiącu był on wystarczający.

Z tego względu warto postawić na Internet domowy bez limitu, o ile tylko mamy taką możliwość. Na szczęście z roku na rok infrastruktura Internetu stacjonarnego, w tym światłowodowego, dociera coraz dalej. Zwiększa się również zasięg Internetu w technologii 5G, a kolejni operatorzy decydują się na jego udostępnienie w ofertach bez limitu.

Internet domowy bez limitu - najlepsze oferty

Jeśli szukasz ofert Internetu światłowodowego, warto przyjrzeć się ofertom operatorów takich jak Netia, Vectra, czy UPC. Wszyscy ci dostawcy oferują łącza światłowodowe o wysokiej prędkości, w korzystnej cenie. W cenie już od około 50 zł miesięcznie możesz liczyć na super szybki Internet do 300 Mb/s.

Jeśli szukasz domowego Internetu mobilnego bez limitu, warto zainteresować się ofertą od T-Mobile. W tym przypadku już od 60 zł miesięcznie możemy liczyć na Internet domowy w technologii 5G bez limitu danych. W najtańszej wersji prędkość łącza sięga jedynie 30 Mb/s. Dopłacając 10 lub 30 złotych miesięcznie uzyskujemy prędkość odpowiednio 60 Mb/s i 90 Mb/s.

Jeśli wciąż szukasz ofert na Internet domowy bez limitu, sprawdź serwis Teletropiciel. Znajdziesz tam zawsze aktualne oferty Internetu, dostępne w Twojej okolicy. Za pomocą Teletropiciela znajdziesz, porównasz i zamówisz montaż łącza nawet w kilka minut, bez dodatkowych kosztów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Internet domowy bez limitu - stabilne łącze, brak ograniczeń!