Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak dobrze wybrać blachę na rąbek?

sponsorowany

Jeśli poszukujesz nowoczesnego rozwiązania na swój dach, które wyróżni twój dom, nada mu lekkości i geometrycznej regularności, panele dachowe na rąbek są materiałem wartym twojej uwagi. Warto wiedzieć, jak ją wybrać, aby dach spełniał oczekiwania co do estetyki i funkcjonalności.

Panel dachowy NA RĄBEK
Panel dachowy NA RĄBEK
Blachy Pruszyński

Blacha na rąbek - na dach i nie tylko!

Specyfika blachy na rąbek, dzięki której otrzymujemy na dachu wzór przypominający podłużne panele blachy połączonej tzw. rąbkiem, sprawia, że ten rodzaj pokrycia najlepiej prezentuje się na dachu o dużej powierzchni i nieskomplikowanej formie. Stopień nachylenia połaci nie ma większego znaczenia z punktu widzenia możliwości jej zastosowania, ale w praktyce najpełniej swoje walory panel na rąbek prezentuje na dachach bardziej stromych. Dodatkowo, możesz go wykorzystać jako dekoracyjny materiał elewacyjny – wystarczy obejrzeć w internecie ciekawie zaprojektowane domy w stylu „nowoczesnej stodoły”, w których celowo zatarta została wizualna granica między zadaszeniem a ścianami szczytowymi.

 

Jakość – to widać!

Na rynku znajdziesz blachę na rąbek wykonaną ze stali ocynkowanej lub aluminium, najczęściej o grubości 0,5 mm. Ten rodzaj pokrycia nie lubi kompromisów – dla oczekiwanego efektu i wieloletniej żywotności dachu wykonanego w technologii na rąbek kluczowe znaczenie ma:

- jakość stali (tę gwarantują tylko renomowani producenci, np. Blachy Pruszyński),

- wybór wysokojakościowych powłok ochronnych (np. poliuretanowa PURLAK i PURMAT lub hybrydowa PURMAX)

- zgodne ze sztuką dekarską, estetyczne wykonanie dachu.

Aby zminimalizować ryzyko ludzkich błędów, sprawdź, czy panel na rąbek posiada takie ułatwienia jak np. gotowe zamki i otwory montażowe, czy maszynowo wycięte zamki do montażu na listwie startowej. Wszelkie niedokładności wykonawcze czy wybór tanich powłok zabezpieczających będą widoczne w ciągu kilku lat, a miejscowe prace serwisowe czy wymiana fragmentów blachy raczej nie dodadzą urody całemu budynkowi.

Panel dachowy na rąbek
Panel dachowy na rąbek
Blachy Pruszyński

Przetłoczenia – nowy look dachy płaskiej!

Dziś inwestor decydujący się na dach w technologii na rąbek ma znacznie więcej ciekawych rozwiązań wizualnych niż tradycyjna blacha płaska. Na przykład, przetłoczenia w postaci mikrofali, nanofali i mikrotrapezu wprowadzone do oferty firmy Pruszyński, pozwoliły wydobyć z blachy nowe efekty wizualne, a także poprawiły parametry techniczne pokrycia wynikające z rozszerzalności termicznej tego materiału. Jeśli preferujesz blachę płaską, ryzyko jej pofalowania będzie mniejsze, jeśli blacha będzie miała większą grubość (0,7 mm).

Pamiętaj, że powłoki chroniące stal oferowane są w różnych kolorach, co oznacza, że twój dach nie musi mieć stalowego koloru, a na przykład modny grafitowy z wykończeniem matowym. A to już prosta droga, aby wybrać pasujące do niego okna, drzwi i inne elementy dekoracyjno-funkcjonalne, które tworzą indywidualny stylu budynku.

Ppanel dachowy na rąbek
Ppanel dachowy na rąbek
Blachy Pruszyński

Blacha na rąbek dostępna jest w formie paneli o szerokości około 50-55 cm (panele dachowe  na rąbek od Blachy Pruszyński, mają optymalną szerokość efektywną 51 cm), których długość można dopasować do wielkości dachu i potrzeb inwestora. Zapoznaj się z warunkami gwarancji i zwróć uwagę na to, czy zakupiony towar został właściwie zabezpieczony do załadunku i transportu. Przeczytaj, w jaki sposób należy konserwować blachę oraz jakich czynności lub narzędzi unikać. Pamiętaj, że długość gwarancji na produkt jest wprost proporcjonalna do jego jakości, więc na panele na rąbek z najlepszą powłoką, zakupione u renomowanego producenta możesz otrzymać do 50 lat gwarancji. To inwestycja warta twojego spokoju i miejsca, do którego zawsze z radością chcesz wracać.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak dobrze wybrać blachę na rąbek?