Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak przechowywać sprzęt i akcesoria ogrodowe?

artykuł zewnętrzny

Gdzie przechowywać akcesoria i sprzęt ogrodowy, aby móc z nich korzystać na wiosnę? Idealnym miejscem na narzędzia jest domek ogrodowy z blachy stalowej. Dzięki niemu zabezpieczysz sprzęt przed kaprysami pogody i rdzewieniem, a dodatkowa przestrzeń do przechowywania pomoże Ci utrzymać porządek w ogrodzie. W artykule podpowiadamy, jak dbać o narzędzia ogrodowe i jakie cechy powinien mieć domek ogrodowy.

Jak przechowywać sprzęt i akcesoria ogrodowe?
Jak przechowywać sprzęt i akcesoria ogrodowe?
Hörmann

Jak dbać o narzędzia i maszyny ogrodowe? 

W sezonie narzędzia ogrodowe należy czyścić po każdym użyciu i odkładać na stałe miejsce. Dzięki temu będą zawsze pod ręką i w dobrym stanie. Po sezonie natomiast konieczne jest nie tylko ich oczyszczenie, lecz także konserwacja i naprawy. Zwróć szczególną uwagę na metalowe elementy, które wymagają zabezpieczenia przed korozją. Do tego celu możesz użyć oleju technicznego.

Przy okazji czyszczenia i konserwacji oceń stan techniczny sprzętu: wymień lub napraw uszkodzone elementy. W przypadku narzędzi i maszyn spalinowych usuń paliwo. W tym celu uruchom silnik i poczekaj, aż wypali resztki benzyny. Następnie spuść olej (dotyczy to silników czterosuwowych) i zastąp go świeżym. Warto również wymienić filtry, skontrolować stan świec zapłonowych i elementów tnących (noże w kosiarkach i nożycach do żywopłotu, łańcuchy w piłach).

Tak przygotowane narzędzia i maszyny należy przechowywać w suchym i zamykanym miejscu. Może to być garaż, jednak znacznie lepiej sprawdzi się domek ogrodowy.

Jakie cechy powinien mieć idealny domek ogrodowy?
Jakie cechy powinien mieć idealny domek ogrodowy?
Hörmann

Jakie cechy powinien mieć idealny domek ogrodowy?

Domek ogrodowy to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli działek i ogrodów. Dzięki niemu wszystkie potrzebne narzędzia i maszyny są bezpieczne, nie niszczą się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych i masz je zawsze pod ręką.

Jakie cechy powinien mieć domek ogrodowy? Omówimy je na przykładzie produktów firmy Hörmann.

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi

Wykonane z blachy stalowej domki ogrodowe Hörmann nie wymagają częstej konserwacji. Zapewniają ochronę przed słońcem i wiatrem, a także przed intensywnymi opadami deszczu i śniegu. Stabilna konstrukcja oraz odpowiednie zakotwienie domku w podłożu zapewniają odporność na wiatr wiejący z prędkością do 150 km/h i obciążenie śniegiem do 150 kg/m². Ponadto domki są odporne na deformacje nawet pod wpływem wysokich temperatur, ponieważ powstają z materiałów całkowicie niepalnych.

Trwałość materiałów i powłok malarskich

Ocynkowana ogniowo i malowana proszkowo blacha stalowa jest gwarancją trwałości domków firmy Hörmann – trwałe powłoki malarskie zachowują niezmiennie estetyczny wygląd nawet podczas intensywnej eksploatacji. Hörmann oferuje aż 20 lat gwarancji na swoje domki ogrodowe.

Optymalnie dopasowana przestrzeń do przechowywania

Hörmann dostarcza domki w trzech wymiarach. Najmniejszy ma kubaturę brutto ok. 5 m3, średni ok. 12 m3, a największy ok. 15 m3. Drzwi są szerokie i mają wysokość niemal 2 m, dzięki czemu w domku można wygodnie schować sprzęt sportowy czy maszyny ogrodowe.

Bez trudu wybierzesz optymalne wymiary podstawy i kubaturę odpowiadającą Twoim potrzebom.

Zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem

Sprzęt i maszyny ogrodnicze mają często znaczną wartość. Dlatego kluczową rolę odgrywa zabezpieczenie domku ogrodowego przed kradzieżą. Równie istotną kwestią jest uniemożliwienie dostępu małym dzieciom do ostrych narzędzi, nawozów, paliw i toksycznych środków ochrony roślin.

Domki ogrodowe Hörmann posiadają niezawodne drzwi wyposażone w solidne zawiasy, klamki i zamek z wkładką patentową. W większości sytuacji będzie to wystarczające zabezpieczenie przed dostępem nieuprawnionych osób.

Minimalizm i estetyka

Domki Hörmann to minimalistyczne konstrukcje ogrodowe o nowoczesnej formie. Nie posiadają ostrych krawędzi, dzięki czemu są bezpieczne, także dla bawiących się w ich pobliżu dzieci.

Domki doskonale wpisują się w kompozycję każdego ogrodu. Oferowane są w dwóch wariantach wzorniczych: Classic (pionowe wąskie panele) i Modern (szersze pionowe panele). Niezależnie od wymiaru i stylu domku, możesz wybrać wersję z dachem jednospadowym (wyposażona w świetliki) lub dwuspadowym.

O wyjątkowej estetyce produktów firmy Hörmann decyduje też bogata kolorystyka. W wersji standardowej możesz wybrać jeden z dziewięciu kolorów (m.in. różne odcienie szarości, szaroniebieski, czerwony purpurowy czy zielony) a za dopłatą drewnopodobny Golden Oak (tylko do domków w stylu Modern). Na życzenie Twój domek może zostać pomalowany na dowolny kolor z palety RAL.

Jakie wyposażenie dodatkowe wybrać do domku ogrodowego?

Komfortowe przechowywanie narzędzi i sprzętów wymaga odpowiedniego wyposażenia domku ogrodowego. W ofercie firmy Hörmann znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów dostępnych opcjonalnie:

 • stolik – składany, z blatem o wymiarach 700 × 591 mm i regulowaną wysokością;
 • półki regałowe – zestaw 2 półek o wymiarach 674 × 240 mm, które możesz umieścić na optymalnej dla siebie wysokości;
Półki regałowe
Półki regałowe
Hörmann
 • półki narożne – trójkątne półki umożliwiają wykorzystanie narożników domku;
Półki narożne
Półki narożne
Hörmann
 • uchwyt na narzędzia – idealny do śrubokrętów, pilników, noży i innych drobnych narzędzi;
Uchwyt na narzędzia
Uchwyt na narzędzia
Hörmann
 • uchwyt na narzędzia ogrodnicze – zawiesisz na nim wygodnie łopaty, szpadle, grabie;
 • uchwyt na rower – pozwala przechowywać rower w pozycji pionowej;
Uchwyt na rower
Uchwyt na rower
Hörmann
 • lampa magnetyczna – wygodne oświetlenie wnętrza domku, przydatne przy odkładaniu narzędzi po zmroku;
 • najazdy – pozwalają na komfortowe przemieszczanie przez próg domku maszyn ogrodniczych wyposażonych w koła, przeprowadzanie taczek i rowerów;
 • podłoga – rozkładane na profilach ryflowane blachy aluminiowe zapewniają doskonałe podparcie i łatwe utrzymanie czystości.

W ofercie znajdziesz również wiele innych, funkcjonalnych elementów do aranżacji przestrzeni na zewnątrz i wewnątrz, dzięki którym domki ogrodowe firmy Hörmann zapewniają jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczniejsze przechowywanie maszyn oraz akcesoriów ogrodowych przez wiele sezonów.

  Więcej o:

Skomentuj:

Jak przechowywać sprzęt i akcesoria ogrodowe?