Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak samodzielnie wykonać huśtawkę ogrodową?

artykuł zewnętrzny

Coraz więcej osób decyduje się na założenie przydomowego ogródka. Popularne stają się też działki dzierżawione od stowarzyszeń ogrodniczych. Nic w tym dziwnego, w końcu to miejsca, w których można relaksować się na różne sposoby, a także uprawiać warzywa i owoce. W wielu ogrodach obowiązkowym elementem jest również huśtawka. Co ciekawe, z powodzeniem można ją wykonać samodzielnie.

Jak samodzielnie wykonać huśtawkę ogrodową?
Jak samodzielnie wykonać huśtawkę ogrodową?
Topex

Dlaczego warto mieć huśtawkę w ogrodzie?

Wiele osób nie wyobraża sobie ogrodu bez huśtawki. Tego typu sprzęt jest dostępny w różnej formie. Chociaż najczęściej spotyka się huśtawki zakupione w sklepie, warto rozważyć samodzielne ich zrobienie. Wbrew pozorom nie jest to zbyt trudne, a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy może się okazać bezcenna, podobnie jak uznanie w oczach bliskich, szczególnie najmłodszych, które przyniesie też wiele radości.

Huśtawkę w ogrodzie warto mieć z kilku względów. Przede wszystkim jest ona miejscem, w którym można wypocząć po pracy w ogrodzie lub długim dniu. Wiele osób decyduje się na postawienie jej ze względu na dzieci lub wnuki, ponieważ właśnie dla maluchów huśtawka stanowi największą atrakcję. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele, które pozwalają na wygodne czytanie w ogrodzie na świeżym powietrzu, gdyż stanowi to przyjemną formę relaksu.

Z czego można wykonać huśtawkę do ogrodu?

Samodzielnie najłatwiej wykonać huśtawkę z drewna. W przypadku modeli przeznaczonych dla dzieci można częściowo posiłkować się gotowymi produktami, np. huśtawkami kubełkowymi lub krzesełkowymi, które podwiesza się na wcześniej przygotowanym stelażu. Również w przypadku klasycznych huśtawek ogrodowych można zdecydować się na gotowe siedzisko – ławkę.

Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić huśtawkę do ogrodu, najpierw musisz skompletować odpowiednie materiały. Jak to zostało wyżej wspomniane, najlepiej zdecydować się na model wykonany z drewna. Do stworzenia konstrukcji będziesz potrzebować kantówek (możesz z nich zrobić zarówno stelaż, jak i siedzisko huśtawki), wkrętów, gotowego siedziska (jeśli nie skonstruujesz go samodzielnie), łańcuchów, kotew oraz haków.

Wykonanie huśtawki ogrodowej: krótki przewodnik krok po kroku

Najpierw musisz wyznaczyć na belce nośnej miejsca, w których zostaną zamontowane haki do zawieszenia siedziska na łańcuchach. Po ich zaznaczeniu należy nawiercić otwory, umieścić w nich haki i dokręcić odpowiednio mocno. W elementach, które będą nogami huśtawki, wykonaj nacięcia. Powinny być zrobione w taki sposób, aby odległość między nogami przy podłożu wynosiła od 150 do 200 cm. Po złączeniu ze sobą wszystkich drewnianych elementów trzeba całość ustabilizować. Zrób to przy pomocy kotew i belek zabezpieczających. Takie działanie pozwoli zmniejszyć ryzyko, że konstrukcja się rozsunie lub będzie się chwiać w czasie korzystania z huśtawki. Nie zapomnij również o wygładzeniu drewna i jego odpowiednim zabezpieczeniu przed działaniem czynników atmosferycznych oraz szkodnikami. Na sam koniec zawieś siedzisko. Twoja huśtawka jest gotowa. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak samodzielnie wykonać huśtawkę ogrodową?