Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak stworzyć piwniczkę ogrodową? Poznaj nowoczesne rozwiązania

sponsorowany

Piwniczki ogrodowe jeszcze do niedawna służyły wyłącznie do przechowywania żywności. Nowoczesne rozwiązania pozwalają wykorzystywać takie obiekty nie tylko po to, aby móc gromadzić w nich zapasy pożywienia czy alkohol, ale także wykorzystywać je w inny sposób i na przykład utworzyć w nich strefę relaksu dla dorosłych czy zabawy dla dzieci. Jak stworzyć nowoczesną piwniczkę ogrodową? Podpowiadamy.

Jak stworzyć piwniczkę ogrodową? Poznaj nowoczesne rozwiązania
Jak stworzyć piwniczkę ogrodową? Poznaj nowoczesne rozwiązania
Orion Media

Z jakich materiałów tworzone są piwniczki ogrodowe?

Jeszcze do niedawna piwniczki ogrodowe wykonywane były wyłącznie z betonu. Budowa tzw. ziemianki wiązała się z koniecznością przeprowadzenia szeregu prac i trwała nawet kilka miesięcy. Obecnie nowoczesne modułowe piwniczki ogrodowe produkowane są w specjalnych zakładach, a następnie montowane w ogrodzie klienta w ciągu zaledwie jednego dnia.  

Takie konstrukcje tworzone są na przykład z laminatu, a więc trwałego i zrównoważonego materiału, coraz częściej określonego jako drewno przyszłości. Cechuje go nie tylko duża wytrzymałość i sztywność, ale także estetyka. Modułowe piwniczki ogrodowe z laminatu oferuje na przykład firma NAWI Design. Do wykonania takiego obiektu wykorzystuje się również inne nowoczesne materiały, takie jak na przykład włókno szklane. Z kolei do wykończenia wnętrz piwniczek sklejkę, która jest nie tylko ekologicznym rozwiązaniem projektowym, ale cechuje się również wytrzymałością.

W jakim celu można wykorzystać piwniczkę ogrodową?

Standardowo piwniczki ogrodowe służą do przechowywania żywności i alkoholu. Są więc dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy inwestor posiada mały dom, w którym nie może wydzielić zbyt dużo miejsca do przechowywania. Obecnie, jednak kiedy wewnątrz domu często brakuje nam przestrzeni również do innych aktywności, nowoczesne piwniczki ogrodowe mogą być też wykorzystywane w innym celu niż tylko wyłącznie do magazynowania żywności.  

Nowoczesne piwniczki ogrodowe mogą służyć również celom rekreacyjnym. Producenci modułowych rozwiązań w swojej ofercie posiadają na przykład moduł dla dzieci, w którym pociechy mogą się bawić, spędzać czas z rówieśnikami czy odrabiać lekcje. Dużą popularnością cieszy się również moduł PREMIUM, obejmujący strefę relaksu z łóżkiem, telewizorem i kominkiem. Można w nim więc spędzać czas z rodziną i znajomymi relaksując się o każdej porze roku, dzięki funkcji ogrzewania.

Jak wykonuje się nowoczesne piwniczki ogrodowe?

Nowoczesne modułowe piwniczki ogrodowe wykonywane są na zamówienie klienta, który może wybrać gotowy projekt lub nieco go zmodyfikować. Na działce należy przygotować wykop i płytę fundamentową i osadzić w nich piwniczkę. Następnie trzeba zakotwić ją w podłożu. W kolejnym kroku specjaliści podmurowują moduł schodowy, obsypują go suchym betonem i podłączają wentylację, a po wykonaniu prac wykończeniowych obiekt jest gotowy do użytkowania. W odróżnieniu od piwnicy betonowej nie wpływa on na estetykę ogrodu ani nie powoduje jego degradacji.

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak stworzyć piwniczkę ogrodową? Poznaj nowoczesne rozwiązania