Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak stworzyć przytulny klimat w swoim wnętrzu?

artykuł zewnętrzny

Urządzając mieszkanie, w pierwszej kolejności skupiamy się na podstawowym wyposażeniu, takim jak meble, nie zastanawiając się zbytnio nad drobiazgami. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie zakup dużych sprzętów jest największym obciążeniem dla budżetu, co więcej muszą one nie tylko trafiać w nasz gust i pasować do pomieszczenia, ale też być trwałe i funkcjonalne, tak, żeby służyły przez lata. Jednak same meble to za mało. Tym, co naprawdę tworzy klimat wnętrza i dodaje mu charakteru, są różne drobne dodatki i akcesoria. O czym warto pomyśleć, jeśli chcemy stworzyć przytulne i niepowtarzalne w swoim charakterze pomieszczenia i poczuć w nich prawdziwie domową atmosferę?

Jak stworzyć przytulny klimat w swoim wnętrzu?
Jak stworzyć przytulny klimat w swoim wnętrzu?
Wanaprix

Trochę natury

Żywe rośliny to nie tylko piękna ozdoba naszych mieszkań. Kwiaty doniczkowe poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy, a zieleń dookoła sprawia, że nasze samopoczucie się poprawia - zmniejsza się poziom stresu, łatwiej też jest się odprężyć. Nic więc dziwnego, że w pomieszczeniach, gdzie jest dużo roślin, zazwyczaj czujemy się znacznie lepiej. Kwiaty do mieszkania warto dobierać pod względem ich potrzeb - jedne sprawdzą się w zacienionych pomieszczeniach z oknami wychodzącymi na północ, inne będą potrzebować miejsca pełnego słońca. Na szczęście wśród wielu gatunków roślin doniczkowych można znaleźć też takie dla opornych, które nie mają zbyt dużych wymagań, jeśli chodzi o pielęgnację.

Przytulne tekstylia

Nic tak nie dodaje przytulności, jak odpowiednio dobrane tekstylia. Okno udekorowane fantazyjnie upięta zasłoną zawsze stworzy bardziej nastrojowy klimat niż metalowe żaluzje, a stół nakryty obrusem przywodzi na myśl ciepłą, domową atmosferę. Salon i sypialnia to miejsca, gdzie powinny znaleźć się miękkie poduszki, miłe w dotyku koce i ozdobne narzuty. Nie tylko ubarwią one pomieszczenie i nadadzą mu odpowiedni nastrój, ale też zachęcają do odpoczynku i pomagają się zrelaksować. Ciekawym pomysłem mogą być spersonalizowane poduszki i koce od Wanapix Polska, które dzięki możliwości wyboru własnego nadruku idealnie sprawdzą się jako pomysł na prezent dla najbliższych.

Nieco sztuki

Obrazy na ścianach dodają wyrazu pomieszczeniom, w których są zawieszone. Nie musimy być znawcami sztuki, by je posiadać - wystarczy wybrać to, co się nam podoba. Klasyczne reprodukcje, rękodzieło a może plakaty lub fotografie? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań oraz stylu, w jakim chcemy urządzić nasze wnętrze. Również inne artystyczne drobiazgi, takie jak ozdobne wazony, donice, figurki czy misy mogą być wspaniałą ozdobą i doskonałym dopełnieniem pomieszczeń. Jeśli posiadamy ciekawe naczynia, np. porcelanowy serwis, warto je wyeksponować w odpowiednim miejscu.

Odpowiednie oświetlenie

W miejscu do pracy czy nauki oczywiście powinniśmy mieć jak najlepsze, jasne światło. Jednak przytulny klimat zazwyczaj tworzy nieco delikatniejsze, bardziej nastrojowe oświetlenie. Aby uzyskać taki efekt, warto zainwestować w lampki, które same w sobie też mogą być piękną dekoracją. Można również rozważyć zamontowanie taśm ledowych lub punktowego oświetlenia w niektórych miejscach. Niesamowity nastrój tworzą świece. Niektóre z nich dodatkowo pięknie wyglądają i pachną, niewątpliwie więc pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat w naszym mieszkaniu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak stworzyć przytulny klimat w swoim wnętrzu?