Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zapewnić bezpieczne i sprawne odprowadzenie wody z powierzchni dachu?

artykuł zewnętrzny

Odprowadzenie wody z dachu jest koniecznością w celu uniknięcia przecieków pokrycia i poszycia. Główną częścią systemu odpowiedzialnego za usuwanie wody z powierzchni najwyższej przegrody są rynny.

Jak zapewnić bezpieczne i sprawne odprowadzenie wody z powierzchni dachu?
Jak zapewnić bezpieczne i sprawne odprowadzenie wody z powierzchni dachu?
Balex

Na pierwszy rzut oka rynny okalające budynek tworzą ciekawy efekt wizualny. Ich podstawowym zadaniem jest jednak efektywne odprowadzenie wody pochodzącej z opadów deszczu i topniejącego śniegu z płaszczyzny dachu.

Dlaczego system odprowadzania wody z dachu jest koniecznością?

Odprowadzenie wody z powierzchni dachu jest konieczne, gdyż woda długotrwale zalegająca na powierzchni najwyższej przegrody w większości przypadków wiązałaby się z powstaniem przecieków. Oczywiście proces spływu wody z płaszczyzny dachowej dzięki oddziaływaniu sił grawitacji przebiega w znacznej części samoistnie. Nie oznacza to jednak, że można pominąć kwestię zaplanowania i wykonania odpowiedniego systemu odwadniającego dach. Nieuregulowanie spływu wody z dachu w większości przypadków skutkuje częstym nadmiernym zawilgoceniem ścian zewnętrznych, a w konsekwencji obniżeniem ich trwałości i parametrów wizualnych. Co więcej, niekontrolowany spadek wody z dachu może mieć przykre konsekwencje dotyczące bezpieczeństwa i komfortu ludzi oraz mienia.

Rozwiązaniem wskazanych powyżej problemów jest odpowiedni system rynnowy, który powinien umożliwiać bezpieczne i efektywne odprowadzenie wody ze szczytowej przegrody budynku, a przy tym stanowić ciekawy detal architektoniczny dopełniający ogólną stylistykę obiektu.

Czym charakteryzuje się system orynnowania premium?

System orynnowania premium to kompleksowy zestaw elementów umożliwiających stworzenie układu efektywnie odprowadzającego wodę z powierzchni dachu. Zaawansowane technologicznie rynny nie są podatne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Odporność na warunki użytkowe dotyczy w takim przypadku typowych czynników pogodowych ‒ m.in. wiatru, nawalnych opadów deszczu, ale także znacznych wahań temperatur, które często są skutkiem odkształcania układów rynnowych. Rynny premium to elementy niezmieniające swoich parametrów pod wpływem wysokich i niskich temperatur. Oczywiście metalowe elementy systemu nie mogą być podatne na działanie czynników korozyjnych. Wysokiej klasy elementy rynnowe to także pełna estetyka wyglądu. Poszczególne części układu powinny mieć spójną formę i umożliwiać dostosowanie do aktualnych trendów architektonicznych.

Wszystkie wymienione cechy ma system orynnowania premium Zenit znajdujący się w ofercie Balex Metal. Ze względu na swoją zaawansowaną formę elementy wchodzące w skład tego kompleksowego układu mogą być stosowane w różnych sektorach inwestycyjnych ‒ m.in. w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i rolniczym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zapewnić bezpieczne i sprawne odprowadzenie wody z powierzchni dachu?