Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki odkurzacz wielofunkcyjny wybrać: akumulatorowy czy przewodowy?

artykuł zewnętrzny

Planujesz zakup odkurzacza uniwersalnego? Przekonuje Cię jego imponująca wielozadaniowość, ale nie wiesz, czy wybrać model bezprzewodowy czy z kablem? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań. Wybierz odkurzacz do pracy na sucho i mokro idealny dla siebie.

Młoda kobieta odkurza chodnik przed domem z liści i kurzu odkurzaczem Kärcher
Jaki odkurzacz wielofunkcyjny wybrać: akumulatorowy czy przewodowy?
Kärcher
Advertisement

Odkurzacz uniwersalny – czy rzeczywiście użyjesz go wszędzie?

Odkurzacze uniwersalne powstały z myślą o wymagających zastosowaniach i intensywnym użytkowaniu. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie poradzi sobie model tradycyjny. Dzięki solidnej konstrukcji i dużej sile ssania znajdują zastosowanie do różnych zadań czyszczących nie tylko w domu, ale także w jego otoczeniu. Co więcej, odkurzacz wielofunkcyjny przystosowany jest do pracy na mokro i sucho. Oznacza to, że skutecznie zbiera piach, sierść, rozbite szkło i inne zanieczyszczenia, ale także błoto czy płyny. Możliwości wykorzystania odkurzacza uniwersalnego są niemal nieograniczone.

Odkurzanie na mokro – co to znaczy?

Cechą, która odróżnia odkurzacze uniwersalne od tradycyjnych  jest możliwość zbierania wody oraz rozlanych płynów. Jednak trzeba wiedzieć, że urządzenia te zasysają niewielkie ilości cieczy, a także mokre zabrudzenia. Oznacza to, że odkurzacz uniwersalny nie zastąpi pompy podczas osuszania basenu czy beczki na deszczówkę. Z łatwością zbierze jednak roztopiony śnieg lub błoto z podłogi w garażu, a także wodę, która wyciekła z pralki lub nieszczelnego akwarium. Z pomocą odkurzacza do pracy na mokro/sucho posprzątasz także mokre liście z tarasu. W zależności od modelu możliwości zasysania wody są różne. Jednak po osiągnięciu maksymalnej pojemności pływak zamyka otwór próżniowy, co powoduje zatrzymanie odkurzania.

Warto wiedzieć, że większe ilości wody mogą odsysać z kolei odkurzacze piorące. Wynika to z ich specjalnej konstrukcji i typowego przeznaczenia. Ponadto funkcję zasysania wody posiadają także wybrane odkurzacze z filtrem wodnym.

Odkurzacz domowy, warsztatowy, samochodowy, a nawet… ogrodowy!

Odkurzacze uniwersalne nie tylko zbierają wodę i mokre zanieczyszczenia. Ich zakres możliwości jest o wiele szerszy. Można śmiało stwierdzić, że odkurzacz uniwersalny zastępuje odkurzacz domowy, warsztatowy, samochodowy, a nawet ogrodowy.

Najpopularniejsze w tym segmencie odkurzacze wielofunkcyjne Kärcher z serii WD możesz wykorzystać do standardowego odkurzania w domu. Świetnie sprawdzają się w roli odkurzacza tradycyjnego. Do zestawu dołączone są akcesoria umożliwiające odkurzanie dywanów, podłóg, wykładzin, a także mebli tapicerowanych i innych powierzchni.

Wytrzymała konstrukcja i duża moc odkurzaczy wielofunkcyjnych Kärcher sprawiają, że bez problemu mogą być wykorzystywane jako urządzenia warsztatowe. Doskonale sprawdzają się w warsztacie podczas różnych prac do zbierania, np. wiórów i zwiercin. Ponadto niektóre modele wyposażone są w gniazdo do pracy z elektronarzędziami, co pozwala zasysać zanieczyszczenia bezpośrednio w miejscu ich powstawania.

Odkurzacze uniwersalne WD sprawdzają się także do trudniejszych zadań związanych z odkurzaniem.

·       Sprawnie sprzątają w garażu, piwnicy, kotłowni, na strychu czy w domku na narzędzia.

·       Są niezastąpione podczas niewielkich remontów oraz w sytuacjach awaryjnych.

·       Odkurzacze do pracy na sucho/mokro przeznaczone są również do użytku zewnętrznego. Z ich pomocą odkurzymy taras czy podjazd.

·       Nie potrzebujemy też dmuchawy do liści bowiem dzięki funkcji wydmuchu bez problemu pozbędziemy się liści ze szczelin.

To jednak nie wszystko. Nie musimy posiadać oddzielnego odkurzacza samochodowego bowiem urządzenia Kärcher sprawdzają się także w tej roli. Co więcej, dla maksymalnego ułatwienia sprzątania dostępne są dodatkowe akcesoria przeznaczone do czyszczenia wnętrza pojazdów. Można także wybrać model odkurzacza z wyposażeniem dedykowanym do samochodów.

Odkurzacz uniwersalny: akumulatorowy czy z przewodem zasilającym?

Najlepsi producenci oferują odkurzacze uniwersalne w wersji bezprzewodowej z akumulatorem oraz z kablem zasilającym. Dzięki temu każdy może wybrać urządzenie dopasowane do potrzeb i zastosowań. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Bezprzewodowy odkurzacz uniwersalny – jeszcze bardziej wszechstronny!

Rozwój technologii sprawił, że na rynku pojawiły się odkurzacze uniwersalne zasilane akumulatorem o dużej wydajności i długim czasie pracy. To rozwiązanie jeszcze bardziej poszerza zakres możliwości ich wykorzystania.

Odkurzacze bezprzewodowe oferują mobilność i nieograniczoną swobodę pracy. Mogą być używane w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępu do źródła prądu. Co więcej, brak kabla znacząco poprawia komfort pracy. Bezprzewodowym odkurzaczem możemy swobodnie manewrować i odkurzać w dowolnym miejscu nawet trudno dostępnym. Ponadto oszczędzamy czas, ponieważ nie musimy zwijać i rozwijać kabla. Odkurzacz jest natychmiast gotowy do pracy.

Warto dodać, że odkurzacze uniwersalne Kärcher są równie funkcjonalne i wydajne pod względem siły ssania jak ich sieciowe odpowiedniki. Wyposażone są bowiem w mocne akumulatory o długim czasie pracy. Kärcher oferuje 2 rodzaje odkurzaczy bateryjnych:

●      kompaktowy WD 1 Compact Battery Set z akumulatorem 18V, którego czas pracy wynosi 10 (2,5 Ah) lub 20 (5,0 Ah) min.

●      WD 3 Battery Set (również w wersji WD 3 Battery Premium Set) z baterią 36 V, którego czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 15 (2,5 Ah) lub 30 (5,0 Ah) min.

Ile kosztują powyższe odkurzacze? Porównaj ceny i opinie popularnych odkurzaczy bateryjnych na kaercher.com >>

Wykaz dwóch bezprzewodowych odkurzaczy uniwersalnych Kärcher WD1 i WD3 - infografika
Wykaz dwóch bezprzewodowych odkurzaczy uniwersalnych Kärcher WD1 i WD3
Kärcher

Co więcej, odkurzacze akumulatorowe Kärcher wyposażone są w baterie kompatybilne z platformą bateryjną. Oznacza to, że akumulatory są wymienne i pasują do innych urządzeń o danej klasie napięcia. Jednocześnie posiadając 2 baterie, możemy pracować bez przerw. Innowacją jest także technologia Real Time. Akumulatory posiadają zintegrowany wyświetlacz, na którym na bieżąco możemy kontrolować stan naładowania. Dzięki temu wiemy, ile minut pozostało do końca pracy lub ładowania.

Odkurzacz uniwersalny z przewodem – czy warto?

Odkurzacze do pracy na sucho i mokro z kablem zasilającym stanowią największą grupę urządzeń. Nadal bowiem cieszą się dużą popularnością i są często wybierane przez użytkowników. Zasilanie sieciowe to sprawdzone rozwiązanie, dla którego póki co akumulatory nie stanowią poważnej konkurencji.

Wielofunkcyjny odkurzacz z kablem zawsze jest gotowy do użytku. Wystarczy podłączyć do gniazdka i można zacząć odkurzać, a czas pracy nie jest ograniczony pojemnością baterii. Ponadto gama odkurzaczy uniwersalnych przewodowych jest szeroka, co pozwala wybrać model maksymalnie dopasowany do swoich potrzeb. Wiele urządzeń posiada także długie kable zasilające, które poprawiają komfort pracy.

.
.
Kärcher

Dla każdego coś skutecznego! Jaki odkurzacz wielozadaniowy wybierzesz dla siebie?

Wybierając odkurzacz do pracy na sucho i na mokro trzeba przede wszystkim uwzględnić swoje swoje potrzeby i oczekiwania. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że model bezprzewodowy jest lepszy niż sieciowy lub odwrotnie. Wszystko zależy od zakresu zastosowania.

Porównaj opinie, sprawdź ceny popularnych odkurzaczy wielofunkcyjnych na kaercher.com >>

Kompaktowy odkurzacz akumulatorowy to dobre rozwiązanie, np. do sprzątania samochodu lub niewielkiego domu. Sprawdzi się też dla mieszkańców bloków, którzy posiadają działki rekreacyjne bez dostępu do energii elektrycznej. Niewielkie rozmiary ułatwiają przechowywanie. Bezprzewodowy odkurzacz o standardowych gabarytach to dobre rozwiązanie do szybkich porządków w domu i jego otoczeniu. Jest też niezastąpiony do czyszczenia wnętrza samochodu. 

Natomiast odkurzacz uniwersalny z kablem zasilającym powinny wybrać osoby, które planują często używać tego urządzenia, a zwłaszcza do długotrwałych prac. Poza tym modele przewodowe posiadają więcej różnych funkcji, np. gniazdo do podłączenia elektronarzędzi.

Wielofunkcyjne odkurzacze przewodowe nie odeszły całkowicie do lamusa. Chociaż od dłuższego czasu to modele bezprzewodowe zyskują coraz większe grono zwolenników. W ofercie Kärcher dostępne są zarówno niezawodne odkurzacze uniwersalne z kablem, jak i nowoczesne urządzenia bateryjne o dużej wydajności.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki odkurzacz wielofunkcyjny wybrać: akumulatorowy czy przewodowy?