Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki warto wybrać basen do ogrodu? Poradnik

artykuł zewnętrzny

Baseny ogrodowe są idealne na upały. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają spędzać w nich swój wolny czas. Zazwyczaj daje im to mnóstwo radości. Obecnie na rynku znajdziesz wiele różnych rodzajów basenów. Który z nich warto wybrać do swojego ogrodu? Aby się dowiedzieć więcej na ten temat, koniecznie już teraz przeczytaj nasz poradnik.

Jaki warto wybrać basen do ogrodu? Poradnik
Jaki warto wybrać basen do ogrodu? Poradnik
Dobrebaseny.pl

Prosty i niedrogi basen dmuchany

Basen dmuchany jest najprostszym i najtańszym typem tego akcesorium ogrodowego. Zazwyczaj dedykuje go się dzieciom. Przy mniejszej pojemności basenu dmuchanego raczej nie da się nauczyć swojego podopiecznego pływać. Jako jedną z większych zalet tego akcesorium jest to, że można go szybko rozłożyć i ustawić w wybranym przez siebie miejscu w ogrodzie. 

To, co najbardziej wyróżnia basen dmuchany, to jego niska cena. Dzięki temu wiele osób może zrobić niewielkie kąpielisko w ogrodzie dla swoich dzieci. To prawdopodobnie da im mnóstwo frajdy i pozwoli w odpowiedni sposób spędzić czas wolny. 

Jeżeli chodzi o wady basenów dmuchanych, jedną z większych z nich jest jego duża nietrwałość. Wystarczy przebić go ostrym przedmiotem i już stanie się bezużyteczny. W dodatku baseny dmuchane są raczej płytkie, dlatego nie nadają się do kąpieli dla dorosłych i nastolatków. To raczej akcesorium ogrodowe wyłącznie dla małych dzieci. 

Basen rozporowy - idealny do nauki pływania małych dzieci

Basen rozporowy - idealny do nauki pływania małych dzieci
Basen rozporowy - idealny do nauki pływania małych dzieci
Dobrebaseny.pl

Kolejnym typem basenów ogrodowych jest basen rozporowy. Posiada on charakterystyczny, dmuchany kołnierz, a swoją pełną formę zyskuje dopiero po napełnieniu go wodą. To akcesorium ogrodowe typu ropozorowego jest znacznie bardziej wytrzymałe niż basen dmuchany. Bardzo ważne bywa miejsce, w którym umieszcza się kąpielisko rozporowe. Musi być ono bardzo wyrównane, w innym przypadku może wylewać się z niego woda. 

Jego zaletą jest to, że problemu wykąpią się w nim dzieci oraz dorośli. Obu grupom ta zabawa może sprawić dużą frajdę. Ten basen ogrodowy to idealne kąpielisko do tego, aby nauczyć swoich podopiecznych pływać. Dzieci, które mierzą do 150 centymetrów będą mogły w nim swobodnie zanurzać się oraz kąpać, natomiast wyższe prawdopodobnie mogą oczekiwać po kąpielisku ogrodowego czegoś więcej. Dlatego że, wysokość basenu rozporowego zwykle oscyluje koło metra. Ten typ kąpieliska ogrodowego zwykle jest droższy niż basen dmuchany, natomiast o wiele tańszy niż basen stelażowy.

Stabilny i szeroki basen stelażowy

Kolejnym typem basenu ogrodowego jest basen stelażowy. Stelaż oraz metalowa rama utrzymuje go w pionowej pozycji. Baseny stelażowe zwykle są bardzo wysokie oraz szerokie. Dzięki mocnym podporom może sięgać on nawet szerokości dwunastu metrów. 

Zazwyczaj łatwo się go rozkłada oraz składa. Potrzeba do tego jednak więcej czasu niż w przypadku poprzednio opisywanych kąpielisk. Tego rodzaju basen ogrodowy jest bardzo popularnym produktem na rynku. Możesz kupić go w kształcie kwadratowym, prostokątnym, owalnym lub eliptycznym. To doskonały basen do wspólnej, rodzinnej zabawy. Zazwyczaj jest on tańszy niż inne stabilne kąpieliska do ogrodu. 

Bardzo estetyczny i wytrzymały basen drewniany

Baseny drewniane w Polsce są rzadziej wybieranymi kąpieliskami. To jednak idealne modele dla osób ceniących sobie bardzo wysoko estetykę. Są one też bardzo wytrzymałe. A do tego utrzymują w sobie przez długi czas ciepłą wodę.

Z reguły wykonuje się je z drewna sosnowego, które wcześniej jest odpowiednio impregnowane. Można je pomalować na dowolny kolor i w ten sposób dodać im jeszcze więcej estetyki. Basen drewniany to bardzo dobry wybór dla rodzin, które chcą wspólnie spędzać wiele czasu na świeżym powietrzu. Zazwyczaj jest on jednak dużo droższy niż basen stelażowy.

Basen stalowy - doskonały do pływania dla dorosłych i nie tylko

Ostatnim przedstawionym przez nas typem kąpieliska ogrodowego jest basen stalowy. Jego konstrukcję wykonuje się z paneli z ocynkowanej stali. Od wewnątrz jego ścianki pokryte są specjalnym lakierem ochronnym. Długość tego typu basenów sięga dziesięciu metrów, a głębokość około półtora metra. Takie kąpieliska potrafią być wyjątkowo efektowne i doskonale nadają się do pływania w nich.

Pokrótce opisaliśmy najważniejsze cechy najpopularniejszych rodzajów basenów. Czy już wiesz, na który z nich się zdecydujesz do swojego ogrodu? Pamiętaj, żeby dopasować kąpielisko do swoich preferencji i potrzeb. Życzymy Ci udanych zakupów!

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki warto wybrać basen do ogrodu? Poradnik