Jakie meble balkonowe wybrać?

sponsorowany

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o odświeżeniu swojego balkonu. Jednym z elementów są meble balkonowe. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na pytania jakie rodzaje mebli wyróżniamy, z jakich materiałów mogą być one wykonane, z jakim kosztem należy się liczyć oraz czym charakteryzują się nowoczesne meble balkonowe, ogrodowe.

Jakie meble balkonowe wybrać?
Jakie meble balkonowe wybrać?
Homebook

Rodzaje mebli balkonowych

Meble balkonowe można kupować pojedynczo lub w zestawach. Wśród asortymentu wyróżnia się:

 • stół ogrodowy oraz stolik,
 • sofę z wygodnymi poduszkami,
 • krzesło ogrodowe,
 • fotel do ogrodu,
 • narożnik ogrodowy,
 • leżak ogrodowy,
 • ławkę ogrodową.

Meble ogrodowe można wybrać w różnych kolorach m.in. w zieleni, brązach, bieli, czerni. Rodzaj mebli na balkon należy przede wszystkim dobrać do wielkości balkonu. Drugą kwestią jest styl w jakim chce się zagospodarować ten kąt. 

Czym charakteryzują się nowoczesne meble balkonowe?

Obecnie meble balkonowe o nowoczesnej stylistyce charakteryzują się minimalizmem, funkcjonalnością i wygodą w użyciu. Dzięki temu są niezwykle trwałe i solidne. Najczęściej meble wykonane są z:

 • drewna,
 • metalu,
 • technorattanu,
 • wysokiej jakości włókien produkowanych z tworzyw sztucznych.

Alternatywą są również meble bambusowe. To prosty, minimalistyczny styl, który świetnie łączy się np. z roślinami na balkonie. Takie nowoczesne meble mogą nadać balkonowi niesamowitego klimatu. 

Z jakiego materiału meble wybrać?

Decydując się na meble balkonowe warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i trwałość materiałów. Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale i wady. Najczęściej wymienia się meble drewniane, z technorattanu, rattanu, metalowe oraz z plastiku.

Meble drewniane to niezwykle trwałe rozwiązanie, ale wymaga konserwacji i pielęgnacji. W trakcie zimy meble drewniane należy schronić przed czynnikami atmosferycznymi. Meble drewniane można pomalować lakierem, olejem lub farbą. Zabezpiecza to również przed negatywnymi czynnikami. 

Drugim typem są meble rattanowe, które nie są tak odporne jak drewniane. Należy chronić je przed deszczem, wysokim poziomem wilgotności powietrza oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Zimą meble z rattanu najlepiej, aby były przechowywane w suchym i stosunkowo chłodnym pomieszczeniu. Aby wyglądały efektownie należy je pielęgnować.

Alternatywą są meble technorattanowe, które są o wiele bardziej odporne. Włókna imitują wspomniany rattan oraz wyplata się je ręcznie i wykorzystuje się metalowy stelaż. Meble są lekkie, trwałe na uszkodzenia, jak również proste w konserwacji. 

Obecnie meble z plastiku nie muszą być słabej jakości. Występują odmiany stabilne, trwałe, odporne na promieniowanie UV, wilgoć, temperaturę. Meble nie odkształcają się i wytrzymują długi czas.

Ostatnim rodzajem są meble metalowe, które cechują się elegancją, stabilnością, wysoką trwałością i możliwością wytrzymania dużego obciążenia.

Jaki jest koszt mebli balkonowych?

Meble balkonowe można znaleźć w różnych kategoriach cenowych. Na ostateczną cenę wpływają takie cechy jak: wielkość, materiał, z jakiego zostały wykonane, projekt, przeznaczenie czy też liczba elementów wchodzących w skład zestawu. Do najdroższych mebli należą te wykonane z drewna czy naturalnego rattanu. To koszt rzędu od kilkuset złotych za krzesła do nawet kilku tysięcy złotych za komplet mebli na parę osób. Tańszym rozwiązaniem są metalowe krzesła i np. szklany stół. Do najtańszych rozwiązań zaliczany jest komplet plastikowych mebli balkonowych.

Myśleliście już o wyborze mebli balkonowych? Który z rodzajów najchętniej byście zakupili?

 

  Więcej o:

Skomentuj:

Jakie meble balkonowe wybrać?