Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie są zalety pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej?

sponsorowany

Dachówka ceramiczna to ekologiczne pokrycie dachowe o długich tradycjach. Na tle innych rozwiązań jest uznawana za produkt klasy premium, między innymi ze względu na swoją funkcjonalność, trwałość i atrakcyjny wygląd. Dodatkowo dachówka ceramiczna zapewnia dużą swobodę w zakresie wyboru kształtów oraz kolorów, gwarantując, że gotowy dach będzie w pełni dopasowany do naszych oczekiwań, a także aktualnych trendów architektonicznych.

TITANIA - NUANCE antracytowa angobowana
TITANIA - NUANCE antracytowa angobowana
Creaton

Dachówka ceramiczna – ekologiczny produkt premium

Pokrycia ceramiczne posiadają bardzo długą historię, sięgającą czasów antycznych. Ich bogata, wielowiekowa tradycja oraz bardzo wysoka jakość czyni z nich produkty klasy premium. Co istotne, dachówki ceramiczne są ekologiczne. Formuje się je z gliny, niekiedy z domieszką innych naturalnych składników. Za ekologicznością tego rodzaju pokrycia przemawia również jego wysoka trwałość. Dachówka ceramiczna ma najkorzystniejszy stosunek żywotności do poniesionych w produkcji nakładów energetycznych, a tym samym emisji CO2.

KODA - FINESSE w kolorze łupka glazurowana
KODA - FINESSE w kolorze łupka glazurowana
Creaton

Stylowy design i piękne powierzchnie – estetyka dachówek ceramicznych

Dachówki ceramiczne wyróżnia piękny, szlachetny wygląd. Są dopracowane w każdym detalu, a ich powierzchnie mogą uatrakcyjniać powłoki podkreślające głębię koloru. W przypadku produktów marki CREATON są to angobowana NUANCE oraz glazurowane – FINESSE i NOBLESSE. Dachówki ceramiczne umożliwiają także dużą swobodę w zakresie wyboru kształtów, kolorów oraz rozmiarów. W ofercie CREATON Polska znajduje się ponad 30 różnych modeli, zarówno wpisujących się w najnowsze trendy w architekturze, jak i nawiązujących do historycznego wzornictwa. Z założeniami współczesnej mody doskonale koresponduje między innymi barwiona w masie dachówka VISIO, minimalistyczna DOMINO, czy wielkoformatowa SIMPLA. Holenderki płaskie, do których zalicza się model PREMION, niezwykle popularna TITANIA oraz elegancka FUTURA – łączą natomiast klasyczną estetykę z nowoczesnym designem.

SIMPLA - NUANCE antracytowa angobowana
SIMPLA - NUANCE antracytowa angobowana
Creaton

Dachówki ceramiczne – pokrycie o znakomitych parametrach i wysokiej funkcjonalności

Dachówki ceramiczne są produktami wykorzystującymi nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne – na przykład rozbudowane zamki górne oraz boczne. Elementy te ułatwiają montaż pokrycia, równocześnie skutecznie zapobiegając wnikaniu wilgoci pod połać. Doskonałe zamki konstrukcji labiryntowej oferuje między innymi holenderka płaska TITANIA. Dachówki ceramiczne zapewniają jednak nie tylko maksymalną szczelność dachu, ale także bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Na tle innych rozwiązań wyróżnia je również imponująca trwałość oraz żywotność, będące efektem przemyślanej konstrukcji, wzmacniających powłok i wykorzystania wysokojakościowych surowców. Zalety te mają swoje odbicie w długim okresie gwarancji. Pokrycia ceramiczne marki CREATON mają jedną z najdłuższych na rynku – aż do 50 lat, zgodnie z warunkami umieszczonymi na stronie internetowej producenta.

Dachówka ceramiczna pozostaje najlepszym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy produktu cechującego się wysoką jakością oraz pięknym wyglądem. Imponująca trwałość tego rodzaju pokrycia i jego odporność na działanie wielu szkodliwych czynników stanowią gwarancję, że dach przez wiele lat będzie zachwycał swoim wyglądem, równocześnie chroniąc nasz dom przed opadami, wiatrem, hałasem, a także zmianami temperatur.

TITANIA - NUANCE w kolorze łupka angobowana
TITANIA - NUANCE w kolorze łupka angobowana
Creaton

Więcej informacji o rozwiązaniach dachowych oraz ciekawe inspiracje na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych i cementowych CREATON można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie są zalety pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej?