Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Karolina wymiata

artykuł zewnętrzny

Porcelana to od wieków stylowa i wytrzymała dekoracja stołu oraz piękna oprawa dla dań i napojów. Swoje miejsce w tej historii zajmuje też polska porcelana Karolina, produkowana w Jaworzynie Śląskiej od 1860 roku. W czym tkwi kunszt jej wykonania oraz sekret jej ponadczasowego piękna? Dlaczego to jej czas i Twój czas na Karolinę?

Karolina wymiata
Karolina wymiata
Porcelanakarolina

Porcelana Karolina – czas okazji

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami. Porcelana na stole i jako dekoracja we wnętrzach nadaje charakteru i świadczy też o guście jej właściciela. Jeśli jesteś miłośnikiem unikalnych kształtów, ręcznie malowanych wzorów oraz kunsztu wykonania, porcelana Karolina nie powinna być Ci obca i obojętna. Szczególnie, że teraz wymiata… a dosłownie wymiata cenami. To czas, kiedy najwyższej jakości, polską porcelanę możesz mieć w swoim domu lub sprezentować ją bliskim.

Czas okazji
Czas okazji
Porcelanakarolina

Obecne oferty porcelany Karolina to okazja do wymiany swojej zastawy stołowej i zastąpienia jej nowym, eleganckim, trwałym serwisem obiadowym i kawowym. Do wyboru jest wiele fasonów, a wśród nich zarówno te klasyczne, stonowane, gładkie i minimalistyczne, jak i dekorowane, malowane złotem lub platyną, odważne w formie. Karolina wymiata również kubki, filiżanki, talerze, półmiski i salaterki na sztuki. Możesz zaskoczyć swoich gości serwując ciasto na porcelanowej paterze. Wyobraź sobie swoją kuchnię wyposażoną w porcelanowe dodatki, takie jak maselniczka, cukierniczka, imbryk… Pomyśl o codziennym rytuale picia kawy lub herbaty z pięknej, szlachetnej filiżanki lub wygodnego, wymarzonego kubka. Porcelanowa galanteria to również świeczniki, serwetniki i wazony, które udekorują kuchnię, jadalnię, czy salon. Moda na porcelanę nigdy nie przemija.

160 lat tradycji produkcji porcelany

Sztuka tworzenia porcelany, niczym alchemia, ma w sobie tajemniczy charakter, a porcelanowe wyroby uchodzą za przedmioty wyjątkowe, cenne, oryginalne. Klasyczna biała porcelana nazywana była nawet „białym złotem”. Do dziś uznaje się porcelanę za symbol luksusu i piękna. Nie inaczej jest z porcelaną Karolina.

160 lat tradycji produkcji porcelany
160 lat tradycji produkcji porcelany
Porcelanakarolina

W zabytkowych murach fabryki w Jaworzynie Śląskiej praca ludzkich rąk przeplata się z automatyzacją maszynową, która pomaga dbać o wysoką jakość wyrobów z białego złota. Tu, wyjątkowe, porcelanowe wyroby, powstają z ekologicznych surowców, takich jak kaoliny, skalenie, kwarce. Idealnie gładkie powierzchnie i wyjątkowa wytrzymałość porcelany Karolina to zasługa procesu produkcyjnego i ponad 160 lat tradycji. Ręczne prace w zakresie zdobienia i dekorowania nadają tym wyrobom niepowtarzalnego wymiaru.

Fabryka w swojej produkcji nie używa mączki kostnej, co pozwala na użytkowanie porcelany przez wegetarian oraz wegan. Jako jedyny producent porcelany w Polsce, Zakłady Porcelany Stołowej Karolina wytwarzają porcelanę kremową tzw. FBC – Fine Bone China. Jest to unikatowa, kremowa barwa naczyń uzyskiwana w masie, a nie poprzez proces szkliwienia. 

Porcelana Karolina dzisiaj

Zakłady Porcelany Stołowej Karolina posiadają bogatą tradycję produkcji porcelany. Współczesna działalność utrwala wielopokoleniowe dziedzictwo wartości, wzbogacając je o nowe, konieczne trendy, takie jak odpowiedzialna i ekologiczna produkcja, odbywająca się z maksymalnym szacunkiem dla środowiska oraz planety. Dotyczy to użytych surowców pochodzenia naturalnego, własnej receptury mieszanki mineralnej dla produkcji porcelany FBC, produkcji wyrobów wytrzymałych, co jest jednoznaczne z długim cyklem życia produktu.

Porcelana Karolina dzisiaj
Porcelana Karolina dzisiaj
Porcelanakarolina

100% eco friendly, 100% vege oraz polska porcelana najwyższej jakości to dla Karoliny nie slogany, lecz normy i pryncypia. Dlatego od lat porcelanowe serwisy, półmiski, filiżanki ze spodkami, wazony, talerze i inne wyroby zajmują szczególne miejsce w sercach ich posiadaczy. Karolina reprezentuje sobą ponadczasowe piękno i wyjątkową wytrzymałość.

Porcelana dla Ciebie

Porcelana dla Ciebie
Porcelana dla Ciebie
Porcelanakarolina

Czy porcelana jest droga? Na pewno jest warta swojej ceny, bo dzięki wytrzymałości przetrwa lata. Potwierdza to fakt przechodzenia porcelany Karolina z pokolenia na pokolenie. Nie masz jeszcze swojej zastawy stołowej? Szukasz fasonu, który będzie pasował do Twojego stylu i Twojego wnętrza? Karolina właśnie wymiata w sklepie online oraz w Sklepie Firmowym w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 4. Zaproś Karolinę do swojego domu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Karolina wymiata