Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kiedy jest najlepszy moment na montaż moskitier do okien?

artykuł zewnętrzny

Nowoczesne moskitiery to doskonałe zabezpieczenie domowego zacisza przed niechcianymi lokatorami - owadami. Możemy w ten sposób zapewnić sobie komfort funkcjonowania w sezonie letnim, całymi dniami otwierając okna i dbając o dobrą cyrkulację powietrza. Moskitiery do okna sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, są niewidoczne i bardzo praktyczne. Kiedy je zamontować, by spełniały najlepiej swoją funkcję? Podpowiadamy.

Kiedy jest najlepszy moment na montaż moskitier do okien?
Kiedy jest najlepszy moment na montaż moskitier do okien?
Clicky

Sezon na… moskitierę

Kiedy najlepiej zamontować moskitiery zewnętrzne? Zima to okres intensywnych opadów śniegu. Jesienią natomiast aura jest bardzo deszczowa, więc te obydwie pory roku po pierwsze nie sprzyjają montażowi, a po drugie wówczas do domu nie przedostają się owady. Pytanie, jakie się nasuwa, to gdzie kupić moskitiery? Kiedy tylko zaobserwujemy pierwsze podrygi wiosny i zrobi się ciepło, warto zamontować moskitiery, by zabezpieczyć się przed bzyczącymi gośćmi.

Zalety moskitiery zewnętrznej

Przede wszystkim zapewnia nam bezpieczeństwo. To ważne zwłaszcza w pomieszczeniach sypialnianych, kuchni i w pokoju dziecka, gdzie niepostrzeżenie może np. wlecieć szerszeń i zaszyć się w niewidocznym miejscu.

Moskitiery chronią również przed komarami, muchami, pszczołami oraz małymi muszkami. Wszystkie te owady zakłócają nam spokój wypoczynku w sezonie letnim. Warto też zauważyć aspekt estetyczny – moskitiery są niemal niewidoczne i nie psują w żaden sposób wystroju wnętrz, niezależnie od tego, czy w oknach mamy żaluzje, rolety czy może firanki i klasyczne zasłony. Na moskitiery się po prostu nie zwraca uwagi!

Moskitiera - aranżacja w oknie
Moskitiera - aranżacja w oknie
Clicky

Dlaczego warto założyć moskitiery w domu?

Owady mogą nie tylko utrudniać nam funkcjonowanie latem, ale są też niebezpieczne. Jeśli jesteśmy uczuleni na ukąszenia, nie warto ryzykować. Zabezpieczmy się, by całe dnie swobodnie otwierać okna i wietrzyć pomieszczenia.

Jeśli nie będziemy wentylować mieszkania właściwie, w sezonie letnim może zrobić się zbyt wilgotno i duszno. Bez cyrkulacji powietrza źle się czujemy, a mieszkanie może się zawilgocić. Jeśli posiadamy mały balkon lub nie mamy go w ogóle i jesteśmy zmuszeni suszyć odzież w pokoju, tym bardziej wietrzenie naszej domowej przestrzeni jest konieczne. Pamiętajmy więc, by zamontować moskitiery.

Czy moskitiera to duży wydatek?

Nic bardziej mylnego! To niewielki wydatek. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „moskitiery cena”, by prędko przekonać się, że to budżetowa inwestycja. Weźmy też pod uwagę, że moskitiery wystarczą nam na cały sezon i nie musimy co chwilę kupować kolejnych egzemplarzy. Ich trwałość i wytrzymałość zapewnią nam komfort użytkowania przez wiele miesięcy sezonu letniego.

Kolor moskitiery – czy ma znaczenie?

Jeśli zdecydujemy się na jasną siatkę, nie będzie w ogóle widoczna na co dzień. Czarne moskitiery również są bardzo dyskretne, więc wszystko zależy od naszych estetycznych upodobań. Montaż moskitiery jest bardzo prosty i trwa tylko chwilę. Wystarczy odpowiednio zdjąć wymiary, sprawdzając uprzednio instrukcję na stronie internetowej wybranego sklepu, a potem zamówić wybrany model. Dzięki tej decyzji, przez cały sezon możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo, nie martwiąc się o swoich bliskich, a zwłaszcza o małe dzieci śpiące samotnie w pokoju. Brak moskitier w sezonie letnim niesie ryzyko, że do pomieszczenia dostanie się np. osa lub szerszeń. Nie warto ryzykować, gdy chodzi o bezpieczeństwo!

    Więcej o:

Skomentuj:

Kiedy jest najlepszy moment na montaż moskitier do okien?